Torpedo

Ja ti kazem,sa neke moje tacke gledista.Tamo gde 90-tka vuce 3 brazde i 820 ce vuci 3 brazde,tako je i sa ostalim masinama.
Da ne pricam za transport zmajevim ili kamionskim prikolicama.To sto rujkan za svoju konjazu povuce,tesko da neki ostali mogu.
 
90tka je spora. Inace je vatra na gasu. Kum je imao pre zapadnih traktora Torpedo 90, mislim da i sada zali za tim traktorom.
 
90tka je spora. Inace je vatra na gasu. Kum je imao pre zapadnih traktora Torpedo 90, mislim da i sada zali za tim traktorom.
Moji Torpedi idu 40km/h :osmeh:
Ja vidim kako se kod nas ponasa,tj kod nekih ljudi ovde.
Samo sto to neko nece da prizna,pa se u grudi busa,moja 90-tka....
Ja sam imao 920 kad sam kupio 90ku BEZ PREDNJE VUČE,i kad sam video šta može i sa koliko goriva,kozak je sretno udan
 
Moji Torpedi idu 40km/h :osmeh:

Ja sam imao 920 kad sam kupio 90ku BEZ PREDNJE VUČE,i kad sam video šta može i sa koliko goriva,kozak je sretno udan
Mogu i da joj se razlete oni zečevi a onda kad se to desi samo mož' drekati od cena za dobijeni lep kvalitet delova na našem tržištu :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Imam jedan problem sa TD 4006.
Kad je tata spustao prikolicu sa 6+ metara drva niz vecu nizbrducu, kaze kako menjac u 2 brzini nesto mnogo ujio. Kad idem po ravnom, nista se ne cuje, kao i u ostalim brzinama. Zna li neko sta moze biti uzrok tome?
Menjac ne iskace (Bogu hvala) ni iz jedne brzine, samo uji u 2. brzini prilikom spustanja niz brdo. Ne zuri mi se sa popravkom jer nemam trenutno uslove za to, ali bi da se raspitam za moguci uzrok problema:osmeh:
 
Jedan veliki traktor ostao u kvaru pa me covek zamolio da donesem plug sa njive... i iskoristio priliku da uslikam... :sjasi:
20141112134430.jpg
 
Devedesetka je traktor koji je švabo smislio sedamdesetih godina i onda je torpedo to sve kopiro, rus je žešči tu nema govora torpedo je malo ljen al opet bolje cu imat 3 torpeda nego jednog rusa! to je moje mišljenje i toga se drzim i nikad ne bih kupio neki jeftiniji traktor u toj klasi sem torpeda !
@Radoslav barem se kod Vas u Vajskoj moze nac dosta dobrih polovnih djelova a ni cijene nisu nesta pretjerane, ja otkako sam pretreso mjenjač nikad vise problema nisam imo, hidrauliku također i to promjenio pumpu,filter i ulje nosim rotodrljaču i sijačicu 900kg na hidrauliku sa punim spremnikom sjemena po 15-20 km traktor ide dok mnogi kude tu hidrauliku, torpedova hidraulika je zakon naspram istocnih traktora toga godista bilo kojeg
 
За цену делова има истине. Пре две године на 90-ки хаварија КТ-ог у орању. Кад је већ расклопљен хајде да се претресе комплетан диференцијал и мењач, све скупа један старији фергусон. Следеће године поново у орању, опет КТ, одем код другог мајстора и испостави се да претходни који је радио није добро наштеловао. Нов КТ плус руке 600е. Причам са мајстором за предњи мост јер има луфта, у зависности шта се све буде мењало, око 2000е, радио он (мајстор) Т90 једној муштерији и Класа нова генерација после 2005, ту негде иста цена ремонта предњег моста за оба трактора.
Зелен па уобразио да има рогове на себи што се цене резервних делова тиче.
 
ratarhr,jeste može se naći nije da ne može ,ali novo u kvalitetu ne može,to sam hteo da kažem . Za rumune je posebna priča,majstora pod ruku pa traži gledaj posle karikaj mnogi nisu za to i neće to svako da radi...
 
Nazad
Vrh