Uljana repica 2017/2018

Sejali kod mene u ataru na suncokretiste i bila je skroz ok mada su iz instituta govorili da to nebi trebalo da se radi jer ih napadaju iste bolesti .
Jos nije sejana na oranje nego tanjiranje i podrivanje tako da djubre nije zaorano ,samo su prskali funkicidima i dobro su prosli dal zbog suvog proleca pa se bolesti nisu manifestovale e sad kako ce biti u vlaznim godinama to niko nezna
 
Ja ako ti predlazem sada ono sto je najbolje ne mozes nigde naci da kupis,jer sve je u zetvi vec rezervisano.
Jedino EURALIS,PIONER i KWS ima slobodnih nesto,ne znam za LG.
 
Ma gde nema,ja neki dan bio da uzmem dkc a lg jos nije ni stigao u poljoapoteku :)

Poslato sa FRD-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Kod vas je druga prica,ali ovde kod mene znam da je zadruga povukla iz monsanta zadnjih 280 vreca
 
zasto ides bez K,jel to neka strucna preporuka ili tvoj izbor

Slazem se, repici treba vise kalija vec fosfora. Osim ako jenzemlja bogata kalijem pa da zato ne idete.... s tim da cak i ima kalija struka kaze ona svejedno ne moze sav kalij iz zemlje u lotounosti uzeti pa se zato onda baci jedan dio i ovako.
 
Ja sam se ove godine odlučio da joj ponudom oko 120 kg 3x16 i 50 kg ureje, sve po jutru. Na proleće ce dobiti jos azota, oko 70 kg cistog, jos cu videti kojeg oblika.
 
Predhodno godine uglavnom isto na te parcele gde ce ove uljana repica. Toliko se kod nas i na kukuruz baca. Posle repice ide kukuruz pa onda bacim jos najmanje 150 kg nekog npk, a bilo bi lepo mapa.
 
Predhodno godine uglavnom isto na te parcele gde ce ove uljana repica. Toliko se kod nas i na kukuruz baca. Posle repice ide kukuruz pa onda bacim jos najmanje 150 kg nekog npk, a bilo bi lepo mapa.

Hoces sijati na razmaku od 25 cm tako da zatvaras svaku drugu lulu? Mi smo iskljucivo na 12,5 cm sijali ali mnoi kazu da zbig grananja bolje bude na 25 i time ujedno bolji prinos bude pogotovo na sortama koje se granaju.
 
Nazad
Vrh