Alati i radionice

Komplet zaštita od varenja, se radi od prirodne kože, bez obzira dal je goeđa ili svinjska ili kakva druga... kecelja je oko 15 eura, rukavi su oko 30 eura, termo rukavice varilačke oko 300 dinara, sve se to da platiti ali zdravlje nema cenu.... A za varenje u papučama znam samo da dodam da je to krajna neozbiljnost.... Mada sam i ja to znao da uradim, ali i ja sam se na svojoj koži naučio..... Ko malo vari i nema opremu, trebalo bi bar da se pridržava pravila da svi delovi tela treba da budu prekriveni barem odelom od čistof pamuka, što deblje to bolje... Sintetika je skroz OFF, jer može da ima kntra efekte, ali dobra maska i rukavice su minimum što bi trebalo da ima svako uz aparat zavarenje.... I da naj štetnije je(što se tiče ultravioletnog zračenja) TIG, pa MIG pa EL pa DISU....
 
Znam coveka koji prodaje dosta srtugova to jest prodavao je pre... I imao je jadan ogroman strug (reako mi je da je tezak preko 3 t) i za njega je trazio 3000 evra a imao je dosta i manjih i vecih... Ako ti treba broj mogu da ti nabavim do sutra.. :ppozdrav:
 
A što se tiče tih "čvaraka" (usijanih kuglica) kada upadnu u cokule najbolje rešenje leći odmah na leđa i noge uvis i jako protresti da ispadne.:osmeh:
 
Povedi nekoga ko je malo duže radio na strugu ili ko se razume da malo pregleda prizme, da vidi kakav je menjač, glava kakva je, ima li "lufta", suport i još 100 sitnica...
Po meni je glupo uzimati te male strugove koji su prevashodno više za drvo i malo plastike i te sitnice jer ćeš dati pare za strug a imaćeš ga kao da ga nemaš pa ćeš morati opet kod strugara kad ti bude nešto trebalo da se ostruže.

a što Zlajo napisa u vezi neopreznosti
pa nema ništa gore kada vidim nekoga kako na malu brusilicu sa koje je prethodno skinut štitnik stavlja reznu ploču za veliku brusilicu.
 
nesko2563 ne razumem pitanje ako se odnosi na mene.Govorio sam da se treba čuvati a lično na jednoj maloj imam skinutu zaštitu i ona je za brušenje samo,druga mala je za sečenje i uvek je na njoj zaštita postavljena.Na velikoj retko kada skidam zašritu i to kada mi ona smeta u nekom uglu da nešto presečem ili obrusim. Ploče od 230 ili 180 mm sam stavljao na male brusilice kada dođu na neki prečnik od 100-110mm ali to više ne radim jer mi brzo propadnu ležajevi i biksna u glavi brusilice...
 
Polako radionica dobija onu formu koju treba da ima:
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
bas kako je kolega rekao onaj einhel je za igranje dok je ovako nesto vec za struganje...
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Nazad
Vrh