Alati i radionice

Kolege, potreban mi je agregat od nekih 6 kw, da je nov i da je trofazni. Bolje benzinac, ali ni dizel nije iskljucen...ako neko ima neku preopruku, savet, kontakt telefon, mnogo bi mi znacilo!
Hvala unapred
 
Menjam lezajeve na varijatoru voznje, stari su otvoreni sa jedne strane RS1 , a novi fag zatvoreni sa obe RS2 , da li da skinem po jednu zastitu , posto izmedju njih ima prostor i mesto predvidjeno za podmazivanje ili bolje ostaviti zatvorene ?
 
Ja obično otvorim kad ima mogućnost da se podmazuje.

Neki tvrde da je bolja fabrička mast i da je ta količina dovoljna za dugotrajan rad, ali mi nema logike da je ono što stane u kafenu kašičicu bolje od količine koju nabijem mazalicom i tako svaki put kad zatreba.
 
Pa u glavnom to ne radim, naravno ako je kvalitetan lezaj, a sad pitam iz razloga sto su ovde montirani rs1 i predvidjeno mesto za podmazivanje.
Mada jos nisu za zamenu ,ali kad sam vec skinuo varijator reko bolje da sad i njih zamenim , ovi su valjda prva ugradnja nwg nemacka
 
Da li mogu pomoću ovog brenera da zagrejem klin do te tačke da bi mogo da ga izbijem. Ili je ipak potreban autogen

15qatq9.jpg
 
Moze da pomogne i ta mala bocica (sve zavisi od korozije, polozaja, itd., ali da moze, moze), ovaj sigurno da jeste.
 
@ mityoo: da, ali za sta ga kolega koristi? ovaj bi bio namenjen konkretno pravljenu brodica tj, intezivnijem radu

@KishRober: tesko da izvuce 300 ah :) u opciji i Straus od 200ah po 240 e
 
Da pitam ako iko ima iskustva sa CO2 aparatom Kzubr 300ah ruske proizvodnje posto sam jako zainteresovan da ga kupim a cena mi je 190 e sto je jako nisko. Voleo bi da mi neko ko zna napise nesto u vezi njega, hvala.

9f51fd132ffd44679b57944e05b7df8e.jpg

Kod drugara je izgoreo posle 15dana od kada je kupljen naravno bez garancije. Posto je to sve kineska roba po pijacama i vasarima. I Nikako nije za intenzivnije koriscenje bar po meni.
Imam Varstroj 191 Supermig 190A pa je mogao da zavari deblji materijal nego taj "öd 300A"... Ovaj moj Varstroj je klasican trafo CO2 aparat tezak oko 50-60kg otprilike i kada smo ga przili da vari maksimum sto moze i on se pregrevao posle neka 2-3 sata intenzivnog rada, jednostavno se upali lampica i ne moze da se vari dalje, dok se ne rashladi i ne ugasi lampicu.
 
@Rade* Ne može taj imati 300A, pošto je, koliko mogu videti monifazni aparat.

Isti slučaj,imam Varstroj, i čim je neko ozbiljnije varenje u pitanju brzo se ugreje. I čim se prvi put ugreje u radu, posle hladjenja jako kratak period prodje do ponovnog paljenja lampice. Sreća pa ne varim ništa ozbiljnije, a i ako treba tu je elektro.
 
Ja samo prenosim njegove reci, a koristi ga kao laksi aparat za izlaske na teren, pored kemppi-ja od 550A. Tip je profesionalni varilac, tako da nije u pitanju osoba koja ne zna sta prica.... U svakom slucaju sigurno je da nema pravih 300A ali da lepo radi sa 0.8 zicom to je sigurno, video sam zavare uradjene sa ovim aparatom. Razmislite o tome za kakav posao vam treba aparat, pa prema tome ga birajte, jer koristenjem neodgovarajuceg alata se povecava sansa za njegovo ostecenje... Daj budali nakovanj....
 
I ja se premisljam da kupim jedan takav invertorski za teren, da se ne patim sa transformatorskim. Nikako da sastavim kintu za tu namenu... Uvek ima nesto prece.
 
ja sam kupio zimus nov kaiser 250A inverter monofazni i zadovoljan sam...vario sam sa njim prohromskom,niklenom,rutilnom i naj vise bazicnom elektrodom a naj vise sam isao do 4mm. vari bez problema,a kupio sam ga iz razloga sto je monofazni i lak(2.5kg) a imam i italijana trofaznog ceboru isto 250A ali tezak 100kg...pa dok razmotam kablove po 5 metara i produzni jer nema svugde trofazna struja...ode dan.oba isto rade mogu da menjam polaritet...
pre 3 meseca sam kupio i kaiser 300A CO2 inverter i mogu vam reci da lepo radi,probao sam i tanko i debelo,nema bas 300 ampera ali ima snage...ali ga koristim samo za limove i tanje stvari,za sve deblje elektroda.
 
Nazad
Vrh