Alati i radionice

pomeram dif. za 35cm :osmeh:
image.jpg
[/URL][/IMG]
image.jpg
[/URL][/IMG]
image.jpg
[/URL][/IMG]
image.jpg
[/URL][/IMG]

Je li ovo onak Volvo sto ste mu ugradjivali paletnu kipu?
Ajde da pitam kad je vec kod kamionskih sasija. Kakva je situacija sa dodatnim busenjem rupa na sasiji? Kako onih po horizontalnom, tako i po vertikalnom delu sasije, tj. U profila? Slabi li to sta sasiju i koliko je preporucljivo?
 
ima na svakom otpadu kamionskih delova da kupis dodatnu unutrasnju gredu pa malo pojačaš
vecinu rupa cu uspeti da iskoristim,treba da izbušim samo oko 60 rupa fi15
najveci problem je nabaviti originalne šarafe i matice sa fabričkom čvrstoćom,ove nase 8,8 čim dotegnem odmah isčupam navoj :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

A koji je razlog za pomeranje?

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
skratio sam šasiju za oko 1,4m. pa je malo nezgodno za vozanje u rikverc
 
Koliko okvirno vredi strug "prvomajska"?

To je kao da pitas koliko vrijedi traktor IMT. Pravili su razne modele , koliko je ishaban itd. Ovdje ako je refresiran ili u top stanju (obrusene klizne staze ukratko doveden u tvornicko stanje) traze za neku srednju velicinu stroja oko 9- 10000E , ako je razje**dus onda idu na kilo ili kako se pogodis.

Znam za jednog da je vise dao za brusenje staza i ostalo nego sto je dao za stroj.
 
Ja sam ga nasledio od tetka,koliko je radio i šta je radio pojma nemama,imam ponudu od 2000 € na koju sam spreman da pristanem,al ne znam da nije malo?
 
Ja sam ga nasledio od tetka,koliko je radio i šta je radio pojma nemama,imam ponudu od 2000 € na koju sam spreman da pristanem,al ne znam da nije malo?


Ovdje tokari kad kupuju tako nesto ponesu materijal i noz , odrade na stroju osovinu i promjere koliko grjesi, to je ono sto odredjuje cijenu, a tko radi vec vidi u kakvom stanju su staze i ostalo. Ne znamo koja je radna duzina ali ovo bi bila cijena za neki krs, a onaj za 1200 pretpostavljam da je i toliko precizan ili u nekom jadnom stanju.
 
Dolazio zagledao ga čovek,nije nista obradjivao vrteo se oko nejga pola sata i kaže 2000€,a ja iskreno pojma nemam koliko se krecu cene,a tek mi ne treba da ga dovlačim kući :osmeh: Kad mi rekli da mi ga ostavio ja se začudio,nudio ga njegovima oni neće kaže ne treba nam ništa iz te radionice mi smo sve prodali ostalo još to što je ostavio tebi,a tek ja nemam pojma šta da radim sa njim
 
Ukoliko busis po sredini sasije tu nema nikakvog efekta slabljenja, jer to je tzv. neutralna osa opterecenja.

Nosaci koji se prave bi po pravilu trebali biti vezani u neutralnoj zoni, ali radi konstrukcionih ogranicenja, to nije uvek moguce.
Uticaj busenja zavisi od zone(donja i li gornja strana nosaca, kao i od prirode opterecenja-savijanje, istezanje, sabijanje)..
 
Ukoliko busis po sredini sasije tu nema nikakvog efekta slabljenja, jer to je tzv. neutralna osa opterecenja.

Nosaci koji se prave bi po pravilu trebali biti vezani u neutralnoj zoni, ali radi konstrukcionih ogranicenja, to nije uvek moguce.
Uticaj busenja zavisi od zone(donja i li gornja strana nosaca, kao i od prirode opterecenja-savijanje, istezanje, sabijanje)..
Opterecenje na sasiju je 7-7,5 tona, kolika nosi nadogradnja, a iznad tog dela gde su rupe je pulusasija. Mislim da nebi trebalo da bude problema. Ako primetim da u toku rada bude dolazilo do istezanja i (ne daj Boze) pucanja, ojacacu je.
 
Ukoliko busis po sredini sasije tu nema nikakvog efekta slabljenja, jer to je tzv. neutralna osa opterecenja.

Nosaci koji se prave bi po pravilu trebali biti vezani u neutralnoj zoni, ali radi konstrukcionih ogranicenja, to nije uvek moguce.
Uticaj busenja zavisi od zone(donja i li gornja strana nosaca, kao i od prirode opterecenja-savijanje, istezanje, sabijanje)..
znam :osmeh:
 
Adapter krckalica.Ne znam gde se koristi pošto je samo za stezanje.Verovatbo ne može da proklizne pošto ga "uzubljuju" 4 jaka pika.





Još jedan zanimljiv alat ,dodatak za bušilicu.Ne vrti alat ako ga ne pritisnemo.U zavisnosti od pritiska vrti il proklizava .



 
Dobio sam pre nekoliko dana ovu alatkicu,a u prvom momentu kad sam je video nisam ni znao cemu sluzi.



Namena joj je za popravljanje navoja.Ima osam razlicitih koraka.Danas sam je i isprobao i pomogla mi je bas dobro.
 
Turpija za navoj.
Zanimljivost je što imam neraspakovanu a dobio ju je moj otac na poklon od majstora kod kog je išao na zanat (tadašnja praksa).
 
Da pitam ako iko ima iskustva sa CO2 aparatom Kzubr 300ah ruske proizvodnje posto sam jako zainteresovan da ga kupim a cena mi je 190 e sto je jako nisko. Voleo bi da mi neko ko zna napise nesto u vezi njega, hvala.

9f51fd132ffd44679b57944e05b7df8e.jpg
 
Nazad
Vrh