Tender za seme kukuruza 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Obavestenje - Genralno smo poziruli. Kontakirajuci 10+ prodavaca niko mi se nije izjasnio precizno. A dobar deo tek planira pregovore sa savacoop za DKC i Deltom za pionir, tako da mislim da neke ozbiljnije precizne ponude necemo imati pre kraja seledece nedelje.
Ponude kada budu stizale kacicu ponudu u tabelu, ali bez imena firme. To je u dogovoru sa 2 prodavca ugovoreno, posto su oba ubedjena da od njih mi niko nece moci dati bolju ponudu. :ppozdrav:
 
Ako budemo i stigli do odlicnih cena, put je samo uz direktnu trgovinu sa distributerom br. 1. Sve sto je druga ruka i ide preko nekog drugog posrednika, da li je to zadruga neka ili neka poljo. apoteka to je losije za nas, odnosno skuplje!
 
Bravo,pravilno razmisljanje,samo prva ruka ili licno proizvodjac sve ostalo je mali popust.Inace i veliki distributeri ce povuce seme za pionir i dkc,za ostale nema sanse ubedjen sam 100%,sigurno ce neko da povlaci 7 vreca NS ili 5 agrimaksa,as-a,zp,kws i slicno ako nema potrebe za kamion tog semena.
Nadam se da ce samo ove velike kolicine biti odradjene,a za ove manje narudzbine sam siguran da od tog nema nista a i ako bude bice manji popust:ppozdrav:
 
Naravno da pregovaramo sa prvom rukom. Ali pregovaramo i sa drugima. Prva ruka proda drugoj veliku kolicinu uz velik rabat. Moze se desiti da nam druga ruka da bolju cenu, tj da se odrekne dela marze koja im je namenjena. Da rade na 0.5-1% jer imamo kolicinu zanimljivu. Za semenske kuce koje smo male kolicine porucili, videcemo sta ce biti. U pregovorima insistiram da se kompletna kolicina uradi, bez obzira sto imamo par kesa Agrimax-a i RF.
 
A stvarno seremo,još samo da počne neki pametnjaković da proziva koliko si se ugradio i sl.,e jesmo negativni,pa nisu svi đubrad,egoisti,ne uzimaju svi zemlju državnu za druge postoje i normalni ljudi,al ajd čovek se trudi radi ne sere samo tu po forumu,neka stvar uspe pa da se pitamo koliko je čovek zaslužio pa da mu svaki od nas šalje.
E jebo te ne možemo ni par vreća semena preko interneta zajedno da kupimo a da nema sranja,a šta bi tek bilo da se znamo i moramo zajedno da imamo mašinski krug,pa tu bi i noževi i sikire radile.:ppozdrav:
 
I sa Bukijem smo u pregovorima naravno. Nemojte misliti da neki veliki trgovac je mimoidjen. Strpljenja malo, dok se svi izjasne. Za sada plivamo solidno. Jos pojedini trgovci nemaju formirane cene za sve semenske kuce.

- - - - - - - - - -

Ovako posto sada prelazimo u privatan deo prepiske. A kako bi sve bilo medju nama poznato potrebno je da onaj ko mi se nije javio mailom da mi posalje mail. Sva dalja obavestenja cemo gledati da radimo mailom. Finansijske ponude koje dobijamo, treba da budu vidljive samo nama. Mi smo sada da kazemo "online zadruga" i borimo se za sto bolji polozaj nas.

Imamo ponude koje sam ja pribavio kao i ponude clanova. Sve ce biti vidljivo kroz mail.

Moj mail je bojcetic@gmail.com

- - - - - - - - - -

Mailing lista je proradila, oni koji nisu ubaceni, bice ubaceni sutra. Velik je posao u pitanju to sve podesiti da svi dobijate isto i da niko ne fali. Imam u tabelama vase kontakt podatke, ko mi bude falio kontaktiracu ga.:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Ovako dodatno obavestenje - mcbaycow i ja formiramo kompletnu mailing listu. Napravili smo u nasoj zajednickoj tabeli novu tabelu "Clan - email", pored cijeg nicka fali email nek se javi i to Backa i Srem - meni, Banat i ostalo - Mcbaycow na pp ili mcbaycow@gmail.com

Malo razumevanja, jer vas je tesko uvezati sve. Javljali ste se a ne napisete koji ste nick. Napisete sve odlicno, i sve kontakt podatke bez nick-a i jos sa zeninog maila. Ja ne mogu da pretpostavim ko je to zaista kada se tako javite :osmeh:

Da poradimo ovaj korak (pribavljenje svih e-mail adresa) danas, onda cemo lepo za vikend razraditi varijante koje imamo.

:ppozdrav:

Backa i Srem - bojcetic@gmail.com - u naslovu email-a NICK, u sadrzaju poruke mozete pisati zelje, cestitke i pozdrave, ali najvaznije NICK u naslov.
Banat i van Vojvodine - mcbaycow@gmail.com - Pisite kako hocete, nek se snalazi:haha: Salim se, isto lepo u naslov nick da bude pregledno lepo.
 
Da naš Vuk Kradžić ovo pročita,tri puta bi se okrenuo u grobu,zato ću da ćutim,da ne skrećem sa glavne stvari!
 
Kolege kolega McBaycow i ja smo odredili petak kao krajnji rok da izaberemo ponudjaca. Sve to imate i na grupnom mailu koji sam poslao vam i koje saljem svakodnevno.

Tako da u petak je presek i od ponedeljka Boze zdravlja krece se u realizaciju semena.:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Kolege glasanje: Upuceni ste email i znate sta vam je ciniti.

Da li ste saglasni da ako ne dobijemo X i Y%(Y+2% sa seme sa lagera od lane) za DKC frisko seme cekamo i dalje?
 
Ekipo, sto bi daleko, doslo blizu. Ko nije poslao svoje podatke neka to ucini u toku sutra ili najkasnije prekosutra. Kolege: iceburn, pajapatak, puyol, savopunck, sviki, Zolt Tocer, Zoran iz Pivnica - svi posaljite meni na mail bojcetic@gmail.com vase kontakt podatke.
Ime prezime, adresa precizna, kontakt telefon.
Od ponedeljka krecemo u akciju stoga pratite mail i saradjujete da bi sve se uradilo u najbrzem roku.
,
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh