Tender za seme kukuruza 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel moze neko da mi pojasni to sa grupama hibrida?Koji hibrid je u kojoj grupi?Dal po fao grupi ili cemu gledate?Inace,za P me zanima.

Poslato iz ravnoga Banata
 
Meni još samo da stigne Dkc 5007 i nešto Dkc 5222 i to je to za ovu godinu, malo se odužilo sa isporukom ali bitno je da je na seme kvalitetno i cena odgovarajuća.
 
A znači ti si pokupio seme direkt?
Išao direkt reko da se provozam malo davno nisam išao tudajer kao mali sam išao skoro svake nedelje kod dede u Baranju
tata mi je otuda,ali rekao je čovek s kojim smo radili da kreće pon-utorak na ovu stranu odn. kad i tebi tad i meni bi stiglo seme,dkc 5031 preko 30 kg kesa a 3623 nešto preko 20 kg.i uzeo sam i 5632 da se proba.
 
Poslednja izmena:
He ,he, klopa,pa pokupio kolegu koji otrovan od šarene radže stigo kući u jutros u 6,a i ja sam malko zaglavio sinoć tako da dok smo se vratili negde oko 14 i 30 h želudac je prihvatio čašu kole ,dok sam namirio pade mrak parče leba i malo mesa a cigara mi ne treba još uvek.

- - - - - - - - - -

Jel su semena tretirana ili ćeš naknadno tretirati?
Nabavili smo imidor 55 evr.
 
Poslednja izmena:
A jel smete da objavite kako ste prošli na kraju sa tenderom za seme? Čisto da uporedimo i neki zaključak da svi izvedemo?:ppozdrav:
 
Tender je uspesno zavrsen. Cene koje smo ostvarili su dobre, ali ne odlicne. Da budu odlicne mora biti centralizovana isporuka i da je kolicina po jednom brendu barem 1000 kesa. Onda su cene znacajno bolje, ovako smo prosli bolje od prosecne radnje ali ipak ispod npr Savacoop-a da isporuci na jedno mesto ili Delte direktno.

Ono sta je bitno za ubuduce, konkurencija u ovoj bransi je ogromna. I da neko ima vremena da na vreme krene i da je fleksibilno sa izborom hibrida cene mogu ici jos nize.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh