Tender za seme kukuruza 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Necu javno, tome treba da imamo pristup mi koji smo u igri. Pravim dokument koji cu zakljucati za javnost, a gde cu uz sifru clanovima koji su zainteresovani pustati prispele ponude.

Kolega ja sam za to da ti se svi kolegijalno koji smo u igri nekako odužimo , jel radiš posao koji iziskuje i vremena i truda.
 
Sredio sam tabele sve ful. Formatiranje jednako za sve. Posizicu od Pionira, tu ima zilion hibrida pa jos sonido i bez:svinja: Danas samo jedan trgovac se izjasnio. Sutra ocekujem jos ponesto. Jos opipavaju teren.

Mozemo svi zajedno da trazimo ponude. Zovite trgovce objasnite o cemu se radi pa da vidimo sta kazu. Sve sto bude okacite, mozda da ne kazete ime trgovca vec samo ponudu. Gledajte da komuniciramo mailom jer pp se zatrpa za tili cas.

Zavrsio sam trebovanje po hibridima, ostaje da se uradi tabela trebovanje po lokacijama. Kako bi trgovci znali gde ima koliko robe. Tu mi mozete pomoci tako sto ce svako poslati na mail, svoju lokaciju sa kolicinom kesa 80-50-25k. :ppozdrav: Udjete u tabelu "Clan - Lokacija" i tu cu upisivati. Necu da dam javno da moze svako da pise iz razloga sto bi onda neko mogao sve obrisati i time unisiti sav trud, a nemam nacina da zakljucam sifrom. Google Docs nije predvideo tako nesto ili ja ne mogu da nadjem tu opciju?
 
Sredio sam tabele sve ful. Formatiranje jednako za sve. Posizicu od Pionira, tu ima zilion hibrida pa jos sonido i bez:svinja: Danas samo jedan trgovac se izjasnio. Sutra ocekujem jos ponesto. Jos opipavaju teren.
Kako da znamo kako se izjasnio taj trgovac,nije valjda da cemo morati da se dopisujemo mejlovima i PP da bi saznali koje su cene po sj ponudjene.

- - - - - - - - - -

Sutra ocekujem jos ponesto. Jos opipavaju teren.
Ne opipavaju vec filozofiraju,tako je i kod nas bilo,na kraju ispalo da mi njih molimo da nam prodaju stocnu hranu posto su svi rastezali stvar....po sistemu gde ti se zuri,polako...Ako ih nebudes ti zvao 100 puta nece te ni zvati,ma trebace ti kilo zivaca
 
Da filozofiraju to je tačno, ali da će mo ih moliti da nam prodaju, e to će već malo teže :osmeh:. Danas je prvi radni dan ima još vremena.
 
Poslednja izmena:
Upravo tako danas je prvi radni dan. Nemaju ponude, nisu jos svi stigli i slicno. Ono sto je dobar znak svima sa kojima sam komunicirao su prosledjene nase potrebstine, i deluju mi da su zainteresovani da rade. Pa pazite mi imamo 1600kesa da zarade na svakoj 1e to je 1600e. A zarade vise od tih 1e. Tako da festina lente (zurimo polako) i bice sve ok:ppozdrav:

Radoslavu sam dozvolio da ima pristup da moze da cacka po tabeli, necu dati svima jer onda moguce je svasta da se desi. Vremena je ulozeno puno i neko ce mozda slucajno nesto obrisati i onda smo u problemu.

https://drive.google.com/file/d/0B1flXiJw2wr2OW5nUTVnSWtoQjhoYjJzbVlIQVJvMWJYWWFV/view?usp=sharing

Pionir katalog. Rabat ocekujem oko 10-11-12-13+ %
 
Poslednja izmena:
Ne razumem se u trgovinu,pa da pitam.Rabat 10-11-12-13% - da li to znaci da ce cene, konkretno ovog semena Pionira,prema kupcima(nama) biti nize za tih 10-11-12-13% ?
 
Zato piše da je veleprodajna jel nije dodat PDV 10%.Ali kad dodaš 10% maloprodajna je cena.:ppozdrav:
 
A kad dodaš 10% Pdv je maloprodajna.Taj cenovnik ćemo držati u ruke od svake zadruge,organizatora proizvodnje,poljoapoteke i kasnije za mesec dva,tri...:ppozdrav:
 
Jedno pitanje. Da li će se nabavka semena vršiti posebno za DKC, posebno za pioneer, posebno KWS itd.od trgovačkih kuća koje će biti najpovoljnije po nas ili će se tražiti dobavljač koji može da obezbedi semena od svih proizvođača.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh