Polana

Zasadio sam 1700 sadnica na otprilike 25 ari.Hoce li mi eko napokon odgovoriti na pitanje oko djubrenja.I da polana je u pitanju.
 
Zasadio sam 1700 sadnica na otprilike 25 ari.Hoce li mi eko napokon odgovoriti na pitanje oko djubrenja.I da polana je u pitanju.
Прво анализа земљишта. Ако није урађена онда стајњак 10Т на ту површину (можеш пола сад пола на пролеће). Ако планираш КпК онда да ти напишем фертигациони рецепт а иначе фолијарно:
- интензивни пораст до цветања--------ФитоФерт БорМакс 20 -----0,3% +ФитоФерт ХумиСтарт ----0,5% (+Аминофлекс у случају мраза, олује... 0,2%)
- заметање и наливање плодова--------ФитоФерт Калцијум 15-----0,5% +ФитоФерт Хумисупер 0,5% (сваких 7 дана)
- плодоношење и пигментација--------- ФитоФерт Калцијум 30-----0,5% сваких 7 дана
 
Nije lose znati i fertigacioni recept..!
- пре почетка рада корена и вегетације------- ФитоФерт 10:40:10--------30 Кг/Ха + ФитоФерт ХумиСтарт------20 Л/Ха
- почетак рада корена --------------- ФитоФерт Бери 25 + ФитоФерт 24:6:10 -----20
- интензивни пораст до цветања ----- ФитоФерт Бери------45
- заметање и наливање плодова ----- ФитоФерт Бери -----30 + ХумиФлекс 10 (одвојити-посебно)
- плодоношење и пигментација ------- ФитоФерт 4:10:40 ---25 + ФитоФерт Бери 10
- крај сезоне ------------------------ ФитоФерт 20:20:20---15 + ФитоФерт ХумиСтарт 5
Црева размакнуда од редова 10 - 20 цм. са сваке стране. Препоручене количине максимално 3 Л. на 1000 Л. воде. Ако се не залива кроз систем због кише, урадити фолијарну прихрану.
Ово би требало да буде 40% исхране а остатак од 60% урадити применом основних земљишних минерала.
Све количине су дате на недељном нивоу.
 
Moz link od ovih "recepata" pogledao bih sta predlazu za krusku
Немам линк, имам часопис. Летос делили џабе у једној апотеци код мане а људи нису хтели да узимају. Тешко им да читају, лакше им да питају продавца и да му верују (а обично дођу касно па им после ђаво крив). Пошто ја нисам професионалац него хобиста више волим да се информишем са више страна, нарочито кад је бесплатно.
Шта те занима у вези крушке? Фолијарна или фертигациона исхрана па ћу да ти препишем. Ја сам летос крушку штитио по ПС-у али сам фолијарно додао само калцијум 15, калцијум 30 органо и Славол В (скупо, 'бем ли га).
 
Fertigacija ,pustio sam sistem kpk ove godine , pa skupljam sto vise informacija ,ako ti je lakse mozes i da fotografises pa da mi posaljes ,hvala u svakon slucaju
 
Успео сам да нађем линк: http://agromarket.rs/
Број 56, страна 66 и 67 за крушку; страна 78 и 79 за малину.
Наравно да се не морају купити сретства овог добављача. Важан је распоред третмана а избор је на нама. Нпр. калцијум има велике разлике у цени али кад ставиш литарску боцу на вагу има и велике разлике у тежини (и по 30%).
 
Pozdrav malinari, interesuje me kada treba seci malinu? U pitanju je prva godina ,branje trajalo do pre neki dan.
pa koliko sam shvatio predhodne postove,možeš je poseći odmah po završenom branju,i izneti granje iz malinjaka i spaliti.
kazi mi na kolikoj parceli si sadila (koliko sadnica),koliki si rod imala?
ja sam nedavno posadio moje pa da vidim informativno koliko se može očekivati rod sledeće godine.
 
I ja sam imao slicne prinose po sadnici odprilike 900 grama po sadnici u prvoj godini
Kolliki je prosecan prinos u drugoj godine, odprilike? bas me zanima...
 
Orezane pre 15tak dana, uradjena provera kvaliteta korenovog sistema
ceka se samo vreme da malo posluzi i pocinje.... Sadnja


005.jpg
[/URL][/IMG]
009.jpg
[/URL][/IMG]
016.jpg
[/URL][/IMG]

Sadnice su dobro razvijene, sa dobrim korenovim sistemom
 
Прво анализа земљишта. Ако није урађена онда стајњак 10Т на ту површину (можеш пола сад пола на пролеће). Ако планираш КпК онда да ти напишем фертигациони рецепт а иначе фолијарно:
- интензивни пораст до цветања--------ФитоФерт БорМакс 20 -----0,3% +ФитоФерт ХумиСтарт ----0,5% (+Аминофлекс у случају мраза, олује... 0,2%)
- заметање и наливање плодова--------ФитоФерт Калцијум 15-----0,5% +ФитоФерт Хумисупер 0,5% (сваких 7 дана)
- плодоношење и пигментација--------- ФитоФерт Калцијум 30-----0,5% сваких 7 дана
Hvala na odgovoru,planiram iskljucivo stajnjak nista od vestackog djubriva.Imam vec nekih 10t na njivi samo da vremenske prilike to dozvole i stavicu u redove gde su vec posadjene sadnice.
 
Pozdrav malinari! Imali ko na prodaju sadnice polane i po kojoj cene bi je prodao?
 
pozdrav, planiram sutra, preksutra posaditi nešto polane uz ogradu vočnjaka. Zanima me kolko se širi u stranu, odnosno na koji razmak od ograde posadim. Hvala.
 
Nazad
Vrh