Soja 2017

Ljusha,ova tvoja parcela soje može i ručno kao pasulj da se skida sve do snega.Mala parcela pa još u selu,taman.
 
sava na parcelam prve klase prinos od 2 do 2.5 t po ha.dobila 2 vode.u vegetaciji izgledala fenomenalno,ostala zelena do kraja i bilo dosta punih mahuna.nisam zadovoljan prinosom, mislim da mi je redak sklop.na 70 cm i oko 4 u redu.drugar na slicnoj zemlji sa tri vode,sorta vendi ali sklopom na 70 i duplo tj povratio s sadilicom u isti red 3,5 tpo ha
 
Čika Aco parcela ima 1 kj. pa.baš i nije mala za čupanje.Posle ove soje seje se žito,Modern,ako se dobro pokaže da ga ostavim za dogodine.Tako da nema ništa od čupanja u štrikanim rukavicama.:osmeh:
 
Slika jednog lepog Trijumfa sejanog pocetkom maja:

zpu8h.jpg


i Wendy na parceli koja se nalazi pored dubokog i sirokog kanala gde uvek ima vode, sejan oko 10. maja:

1j9u6e.jpg



sz76yw.jpg


Prinosi se krecu od 500 kg pa navise u zavisnosti od datuma setve i kvaliteta zemlje.
 
Danas sam kosi u tvom ataru ,četvrta duž sa početka izgledaju soje odlično kada ueš 50 m vidno lošije.Fantast sejan 2 maja prebacio 1000 kg po kj.Gde je bio zdrav dobro se držao a gde je bio lošiji (rekao bi kao da je bolestan) tu je pucao nenormalno,generalno mnogo rastura ove godine čim kosa pipne lete zrna na sve strane.
Gledao sam jednu wendi pre četvrtog duža ali stoje poprečno njive gledajući iz 4 duža ka Jermenovcima predivna soja ,zrna ogromna ,lepo nalivene mahune, malo škarta,ne osip se ma sve pohvale.Još ejednu wendy da pokosim 1,5 kj i za ovu godinu gotovo.prosek oko 1 t po kj tačne podatke kada predam još što mi ostalo kući (4 prikolice).
 
Soja se skida naveliko, prinosi su svakakvi od dvije tone po hektaru do četiri tone po hektaru, za sad je nekakav prosjek 3,4t/ha, i možemo reći da smo zadovoljni, jer je to jako dobro za ovu godinu u našem kraju :ppozdrav:
rwcbJkn.jpg


RxrP335.jpg


AH8k4LP.jpg


QdkBUVY.jpg


urHv75A.jpg


1zrOKr8.jpg


ynUlQ3V.jpg
 
Da, da , nije .
Marijo , što ne skineš tegove ?

Evo kod nas kakve su razlike i šta znači tip zemlje , ovo je Valjevka sijana početkom maja , ostatak parcele je skinut ranije i prinos je bio 1.5t/ha a ovaj 15 dana kasnije i prinos 3t/ha , sve isto samo zemlja teška glina da nemož biti teža.

 
Poslednja izmena:
Ne znam kako je kod vas, ali kod nas je bila velika suša dok je bila cvatnja u tijeku i vjeruj, za ovu godinu je prinos odličan :)
A kad po noći ore pa mu treba teg, a po danu je u žetvi, pa da ne otkvacivamo stalno :)
 
Dobro zboris mladene dobra prikolica ja bi reko da je 6,2 duzina a soje more sigurno 15t mario koliko je placena jel jastucarka
 
Ne znam kako je kod vas, ali kod nas je bila velika suša dok je bila cvatnja u tijeku i vjeruj, za ovu godinu je prinos odličan :)
A kad po noći ore pa mu treba teg, a po danu je u žetvi, pa da ne otkvacivamo stalno :)

Nisi ti video ni video suše... Kad budeš vro 1 t/ha prosek, onda možeš da kažeš da je suša, a ne na 3,4... To kod mene jedva rodi i u najboljoj godini...
 
  • Like
Reagovanja: KTM
Nazad
Vrh