Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mogu da vam kazem svima koji favorizujete domace seme ja ga sejem svake godine i ne moze po prinosu da pridje stranim barem u mom kraju koji je uglavnom susan uvek ima razlike. Na primer kada je jedne godine na jednom potezu u 3 njive bio ogled singente, Ns hibrida i Zp hibrida a bila je susna godina, razlika je sledeca. Singenta 6200kg po hektaru prosek Ns 5500kg a Zp 5000 kg po hektaru. Sve je ista agro tehnika a i moje njive sa razlikom od 500m udaljenosti.
Ali i dalje treba da se seje nase seme barem neke povrsine pa makar i na ustrb prinosa jer je ipak to domace i treba im dozvoliti malo vremena da sustignu strane kuce. To ce se desiti sigurno za 10ak godina.
 
Sve zavisi od atara. Kod mene je zp 606 bolji od bilo kog drugog stranog u toj fao grupi, ali ga ne sejem vise zbog drugih razloga.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Mogu da vam kazem svima koji favorizujete domace seme ja ga sejem svake godine i ne moze po prinosu da pridje stranim barem u mom kraju koji je uglavnom susan uvek ima razlike. Na primer kada je jedne godine na jednom potezu u 3 njive bio ogled singente, Ns hibrida i Zp hibrida a bila je susna godina, razlika je sledeca. Singenta 6200kg po hektaru prosek Ns 5500kg a Zp 5000 kg po hektaru. Sve je ista agro tehnika a i moje njive sa razlikom od 500m udaljenosti.
Ali i dalje treba da se seje nase seme barem neke povrsine pa makar i na ustrb prinosa jer je ipak to domace i treba im dozvoliti malo vremena da sustignu strane kuce. To ce se desiti sigurno za 10ak godina.

Kako da sustignu?
Oni naprave novi hibrid sa boljim prinosom i boljom adaptabilnošču pa ga zatim prodaju strancima.
 
Prosle godine zp555 imao veci prinos od dkc 5276 oko 500kg po kj a od sy heliko i vise od tone... Ali vlaga oko 18%polovinom oktobra a ovi su mesec dana ranije bili ispod 15%....
 
Danas me lokalni promoter Zp hibrida pozove telefono, inace dobar prijatelj, da me pita zasto sam "pljuvao" po njima.
Ja sam samo napisao moja zapazanja o domacim i stranim hibridima na mom terenu. I neznam da u mom postu ima nekog pljuvanja po Zp hibridima,vec suprotno.
Ja sam jedini koji u mom selu sejem domace hibride u ogledima bas da bi poljoprivrednici imali uvid da nasi hibridi ne zaostaju jako puno za stranim.
Cak sam i pozvao ljude da seju na nekim povrsinama i domace hibride da bi imali cistu usporedu sa stranim.
Voleo bih da saznam ko je taj koji je tako brzo reagovao i obavestio Zp kucu i lokalnog promotera a pogresno je protumacio moj post.
Cak sam i pohvalio Zp da je u prosloj godini bio na nekim potezima i bolji od Pionira i nekkih drugih stranih kuca.
Izgleda das je praksa sa politicke scene,"zastrasivanje" presla i na biznis u poljoprivredi.
Molim u buduce da se moje reci ne izvrcu i da se pravilno prenesu. Asve rezultate ogleda ja imam na papiru.
Izvinjavam se ako je :off_topic:
 
Pozdrav. Koji kukuruz saditi za berbu u klipu. Sadio sam ns 640.zp 704. I as 72. Koji mi vi preporucujete.?
 
Ako nekome treba nesto za prskanje ili farbanje kukuruza danas idem za Sid (Adasevce) a dolazim opet za par dana. 062 221 898 ili neka se javi na poljoinfo
17155344_10211805024903124_1994591738403038963_n.jpg


- - - - - - - - - -

ima nikosulforona protiv sirka 680 din/lit
 
Podržavam, Konsens je majka za klip.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh