Prskalice

Ahromehanika se ne stidi ni jedne skuplje prskalice. Ove zadlje su im doterane i estetski.
 
20180417_182535.jpg
Muticu ovako nesto
 
Zato sto mi je bila bitna velicina rezervoara. Cena Mehanike je 22 23 000 sa porezom. A ug 2200 sa 18 metara granama (koje mi neodgovaraju) je 28 29 000 plus pdv. Znaci 10 k vise i 1000 litara vode manje. Obe imaju Automacki rezim rada. Na ovu sam dodao rasvetu u svojoj reziji. I pri brzinama do 13 14 km/h (toliko mogu da ispratim u 50 cm medjuredu) grana radi samo tako. Mirna. Nema ljuljanja ni uvijanja. Ovaj model je kopija Gasparda i malo podseca na amazone UX. Time smo se vodili i 3 godine ju gledali. Od 2013-te kad se prvi put pojavila kao novi model na Novosadskom sajmu. Ako uspemo jos malo zaokruziti neke druge stvari bice amazonka. Koju i da hocu teze cu upariti s rusom. Tako da i na tom planu treba raditi.




A cena jedne skromne UX 3200 je 53000+pdv.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Muticu kod nas jedna vucena amazonka je radila iskljucivo sa belorusima. Sada su je zamenile dve nosene amazonke koje nose fancy traktori, a vučena amazonka i dalje radi sa belorusom. Tako da ne znam zbog cega se teze upari sa belorusom. Doduse ova vucena je 2200 litara.
Ja sam prezadovoljan sa agromehanikom 440, preporod u odnosu na raniju moravu.
 
Ovo je vec velik skok bio sa nosene 1000 litara. I cenovno i po ucinku. A svakako imamo jos uvek 2 nosene 1000 lit. Jedna radi paralelno s ovom stalno. A druga stoji. Ceka mozda bolja vremena za prodaju ili ceka da uskoci kao zamena. a sad je ovako kad odkuva 10 000 ha razmisljacemo gde smo i kuda cemo.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Jel ima neko od forumaša Agrometalovu prskalicu koju proizvode u Somboru. Kakav je kvalitet i kako su vlasnici zadovoljni. Imaju comet pumpu i Italijanski razvodnik a elektronika im je Muller Nemački, dizne i triplex nosači su ARAG.
Imali smo mi Attila nosenu njihovu...imala je malo tezi sistem za dizanje grana u vis,par lako resivih problemcica-ali sve u svemu ok prskalica...
 
Amazonka je sigurno sledeca na redu. Kvalitet prskanja je isti svuda. Nista revolucionarno nema jedna u odnosu na drugu. Samo je rec o brzini koja se moze postici. Automacki mod o mirnoci grana. Kvalitetu istih. Da neklepecu i nepucaju. A to je kod Agromehanike na vrlo vrlo zadovoljavajucem nivou. Sve smo ih pregledali kad smo kupovali. I za ovu cenu nema nista slicno. Pricam iskljucivo za EN HP model

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Pozdrav ! Ima GPS G7 PLUS FARMNAVIGATOR ? GPS Signal besplatno ? Kako sluzi ?
 
Ubačen klip. Kupio na vašaru, malo je deblji od fabričkog pa moralo malo da se prepravlja.
E sad, koliko je kod vas koji imate fabrički klip, jaka opruga koja se nalazi dole? Meni krila poskakuju, a vama?
I kako su glupavo napravljeni ovi točkići/klizači, toliko imaju lufta da se kompletna konstrukcija pomera. Bolje da su ubacili ležajeve, pasent bi bilo i lepo bi se kotrljali.
51ed0a62307318ceb96e662818623293.jpg
 
Poslednja izmena:
Nisam pratio,imas li AG tronic? Ako imas slikaj mi kako si montirao senzor za brzinu na traktoru,ako mozes.
 
Nemam AG tronik.
Taj senzor ide blizu glavčine traktora da broji okretanje brezona. Treba da je udaljen od 2-5mm. Tako je montiran kod mene od rasipača. To ti mogu poslikati, verujem da je isto.
 
Nazad
Vrh