Plug - osnovna tema

koji je ovo plug

- - - - - - - - - -

1g2hkw.jpg
[/IMG]
2ikedlx.jpg
[/IMG]
 
i to je olt slavonac al taj je nesto lomljen pa varen i jel neko samo hteo tako da smanji zahvat druge brazde i drugacije je stavljen samo taj gore nosac il kako ga nazvati

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Mi smo nekad imal ovakav sremac od 12 cola....u ilovaci pipnut nije mogo...il je prelagan il sa njim nesto nije bilo ok. ....u finoj zemlji je bolje slago brazdu nego ovaj imt 755
 
Za ilovaču je samo bitan ugao raonika , ili još bolje špic pravilno postavljen i da se hidraulika može "raspustiti" . Težina i tip pluga je nebitan.
 
Ne znam koja je marka, poznat mi je zbog ovih rupa na prekim polugama al se ne mogu nikako dosjetiti, vec ce se netko javiti.

Sarafi iza sluze za podesavanje federa na kojoj sili da "okidaju" kad naidje plug na neku prepreku u zemlji (kamen veliki) da ne otkines raonik ili nesto na plugu nego glava "preskoci" kamen i vrati se nazad na zadanu dubinu. Ako su federi pre slabo namjesteni u jako teskom zemljistu se glave znaju "izmicati" iako nema nikakve prepreke.
 
Podsjeca na OTT ali ne znam. Ima jedan ovdje OTT plug i slicno je rijeseno s ovim uporama za daske ali okretnica je drugacija i podesavanje "okidanja" je hidraulicno. Ima jos slicnih plugova, samo nebi se sjetio kako se zovu...


Imate pravo, ipak je OTT

836233830_5_Big.jpg
 
Gledam ima ovih neki rupa za pomijeranje, to znaci da je stelujuci? I ovaj cilindar jel to onaj s onom kockom sto se okrene sam kad gurnes rucku da ga ne moras ganjat na vagu? Koliko vrijedi onaj plug gore sto sam ubacio? Nema prve pretpluzanjake, tocak.
 
Kod mene ne mora ni dobar raonik, spic radi radnju. Lane u ljeto nabavim 4 desna vogel spica koji su po rijecima covjeka od kojeg sam ih dobio "za baciti". Moji raonici su se potrosili do razine plaza i plug nije vise mogao u zemlju ako ga ne naglavim prvom brazdom. Odnesao raonike kod kolege i jedva ih je probusio. namontirao sam te "potrosene" spiceve na raonike i vec se dvije jeseni svercam tako. Plug nece samo u jako zamrznutu zemlju i realno po zamrznutom se ni ne ore. Plug pri ulasku u zemlju ostavlja iza sebe crte od sarafa koji drze raonike koliko su raonici poderani. Koga god od trgovaca sam pitao da mi naruci original raonike, svi koji su dosli su bili "premium parts" s "original" cjenom i nisam htio kupiti.

Za iducu jesen valja traziti nove raonike jer ovo je vec sramota koliko su potroseni...
 
Da špicevi su zakon za to , nego čini mi se da je kod imt plugova , bar kod ovih najčešćih , ugao raonika , pa samim tim i špica ako se dogradi ili navari , je previše "uspravan" pa opet neznam dal bi dobro zaronio ?
 
Jel zna neko koji je ovo plug? Jednobrazni, okretač mehanički, bez ikakve oznake i pločice. Na ovim slikama su skinuta crtala i točak.




Unapred hvala.
 
Nazad
Vrh