Plug - osnovna tema

U cemu je razlika u ovim lemidovim plugovima što pišu borko jagodinac,cira 92 naspram što je pisao veskovic1 jer ja sam kupio ovakav kao veskovic1 dali je to visoki ili niski klirens i dali je fergusonov plug slavonac olt 2x1o ili2x12 imam takav vršene neke prepravke ako se rešim koje delove da tražim za koji plug jer sad su na njem daske i raonici kojima neznam od kojeg su stavljeni treba da menjam daske otišle do sad plazeve i raonike pravio kovac .
 
Ovo lemid kad je kupljen i doteran kuci u međuvremenu ofarban i zemenjeni plazevi
attachment.php
a ovako izgleda plug koji slabo koristim i nemam volju da ga sredim jer neznam koji je i šta mu je menjano da bi znao koji je tip samo naslucujem iz procitanog na forumu na ovoj temi da je fergusonov plug -olt posavac a koji je zahvat neznam orao i zadavao muke dosta
attachment.php
 
Poslednja izmena:
Ovaj prvi je Lemind malo stariji model od mojih jer ima vise onih mesta za kacenje toplinga ostalo je sve isto ko i na mojima...

Ovaj drugi plug to je OLT Slavonac i on je zahvata 2x30cm a nije Posavac...

Sta te jos zanima u vezi Leminda???

- - - - - - - - - -

Evo mog Leminda imam jos jednog istog... Razlika je samo u ovom gde se kaci topling izmedju tvog i mog pluga... Ostalo je sve isto..

img1077.jpg
 
Neki kude ovaj plug neki hvale skoro sam ga uzeo to jest jesenas sa njim orao pa ga još nisam uštelovao za 558 jer predhodni vlasnik je orao sa ursuzom pa je pomerio osovinu za sebe srecom ovde sam našao nešto kako da podesim sead još nisam sve podesio mada kako sam do sada orao ovaj ide dobro i dodro zaorava biljne ostatke slamu sam zaoravao i nije gušio kako kazu neki guši mada sam ja slamu rasturio posle kombajna .
 
Hoce da gusi ako je vrsio kombajn bez secke i kad god naidjes na otkos nadrljao si!!!!!!! Ako je rasturena slama pa cak i onim lancima nema brige... :osmeh:

Neki ga kude a neki ga hvale... Samo znam da za jedan imt 757 mozes kupiti 4 Leminda a nije ni mnogo manji (malo je nizi) a dosta je jaci od 757 po meni... Kod mene ih dosta ljudi koriste...

- - - - - - - - - -

Malo oranja iz mog mesta... Rakovica 60 i Diskosni plug 3 diska... Tezak plug ko zemlja uzgred moj komsa ore.. :osmeh:

 
@cira92 Da kombajni bez secke nece naši kombajneri to da nameštaju vade se guši i usporava kombajn i imace potrošnju vecu,da rasturac je onaj sa lancima ideja od zombija666 i šošare što su pravili za rasturanje stajskog đubriva mnogo korisna stvar ima ih i kod mene u selu7-8 komada vecina ima imt . glavno da ore i da se završava posao koliko ::novac:: toliko muzike gledao ja jedan 755 nk nece starac da ga proda a stoji mu napolju i polako propada ali nece da proda. nadrljavao sam sa onim slavoncom od gušenja e to su muke dok se ne ocisti plug
 
Ciro, da nije taj diskosni plug kupljen u Zablju od mog druga i naseg clana Tesinog?

Ne bi rekao... Ovaj diskosni plug je bio pre 8-10 god na prodaju i hteo moj deda da ga kupi ali kao da ce da mu bude tezak za rakovicu i odustane i zatim ovaj covek sa snimka odustane od prodaje i zadrzi ga za sebe!!!!!! JA sam ga sad molio da mi ga proda taman bi bio odlican za Belarusa 820 ali sad nece ovaj da cuje da ga proda!!!

Ovaj covek ga je kupio novog (ja mislim ai mogu da ga pitam jer mi komsija) samo znam da je oduvek kod njega (odkad ja pamtim) i da ga uvek vuce sa Belarusa T-40 (bez prednje) ovo je bilo za probu sa Rakovicom jer je sad kupio ovu Rakovicu... :osmeh:

Da li mozda znas gde ima takav plug da se kupi i koliko im se krece cena??? Taj plug je ZLO koliko je tezak i moze da ore po najvecoj susi!!!!!!! :ppozdrav:
 
Која му је радна дубина и како се понаша у тешким земљама?
 
Eno u Rumi 2 lepa IMT 754 pluga sa Kverneland glavama..ako neko ode i pazari, nece pogresiti. Daske i grudi daske su perfektni, samo su raonici zreli za zamenu.
 
Iscitah sve i po velikoj vecini, za nase dvobrazne 99% Lemind plugove na jugu, morali bi da imamo mnogo vece traktore, a mi imamo uglavnom 533/539 :D Pozdrav svima
 
529735_532424546802928_1782282092_n.jpg


- - - - - - - - - -

529735_532424546802928_1782282092_n.jpg

neznam cija je proizvodnja ovog pluga ni kako se zove ako neko zna nek pise dobro bi mi doslo da mogu porucit lemese inace plug je kod mene 8 godine ii sve pohvale stvarno extra
- - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

579213_487491201296263_1343443864_n.jpg


- - - - - - - - - -

389588_580374512007931_97976151_n.jpg
 
Pozdrav za sve clanove foruma,nov sam na forumu pa bi imao pitanje u vezi lemind/zeleni/leskovacki,posto su mi daske popucale ponovohteo bih savet dali mogu neke druge daske da pasu i da bolje slazu brazdu od originalnih inace kacim ga na 560,unapred se zahvaljujem na odgovoru!!
 
Agroltz: Jel se to meni cini ili ti ores samo desnim glavama na plugu? desne su na svakoj slici u zemlji a lijeve hrdjave... Vide se na jednoj slici da nije ni farba skinuta s lijevih plazova...
 
Nazad
Vrh