Plug - osnovna tema

Evo ja se vratio.Prešao oko 210km u jednom pravcu i verujte da mi nije žao.Slike neću postaviti da se ne bi shvatilo kao reklamiranje.
Stanje sa terena je sledeće:Svi koji su pljuvali,omalovažavali,kinjili i podjebavali Dragana 82 što se mene tiče mogu da UĆUTE I POKRIJU SE UŠIMA.Kod njega ima robe za svaku mušteriju.Ja sam pogledao preko 15 plugova na jednom mestu ,a na drugo gde ih ima još nisam hteo ići svojom voljom.Ništa nije farbano,šminkano kao kod većine drugih preprodavaca-uvoznika polovnih mašina.Huard,Kuhn,Vogel,kvederland....sve ima.Skoro svi plugovi su izrazito jakih konstrukcija i svi su sa reset sistemima.Neki mehanički reseti većina hidraulični.Da u njih treba uložiti treba ali svako zna i svoju računicu.
 
E kad sam ja kod Dragana bio, to jest kod njegovog brata, vec sam i zaboravio. Onda je imao samo roto drljace i par setvospremaca.
 
Cene plugova su od 950 do 4000eura.Ima par balerina,kosačice sigurno 5-6 ,12 žitnih sejalica od 1700-4500eura,desetak raznih valjaka,prednje hidraulike,utovarivače,tri prskalice,rasipač,ko zna koliko RD i mulčera,četri traktora,dva kombajna.....bio sam dva sata i verujte da nisam sve pregledao.Za manje para još nikad nisam bio na boljem sajmu i ekskurziji.
 
Nisam pazario ništa.Ima par plugova koji bi mogli da prođu po mom kriterijumu i novčanoj moći.Hoću da pogledam još na par mesta pa odlučim.Od valjaka sam definitivno odustao jer su po meni skupi.Žitne sejalice sam gledao za druge jer ja nema para da ove godine i to ponovim.
 
Pitanje za Mirka 015 da li možeš po godištu proizvodnje da odrediš koji je tip kockastog Leoparda u pitanju ( novijeg tipa sa zakrivljenom nogom ili onaj stariji (žuti) sa pravom)?U pitanju je Leopard '95 god nisam išao da ga vidim,pričao sam sa čovekom i zainteresovao me je. Više bih voleo da je onaj žuća zbog većeg klirensa.Da ne ispadne da potcenjujem znanje ostalih kolega pitanje važi za sve članove ovog foruma, a Mirko je detaljno objašnjavao neke razlike oko ovih plugova stoga sam se obratio prvo njemu.
 
Slagao te odmah u startu,zadnji leopard iz tih godina izasao iz fabrike 1992 godine.Godine 1995 je besneo rat u Bosni i nikom nije bilo do proizvodnje plugova a i pola fabrike je bilo sravnjeno sa zemljom.Industrija u Bosni nije radila i do 1996-1997 kad je pocela nesto da se oporavlja.
Do 1992 proizvodio se i onaj sa zakrivljenim glavama i onaj kockasti ali sa malo zakrivljenom nogom pri dnu i farbali su se u neku crvenu boju.Stari tip kockastog ima prave noge(nosace glava)i farbani su u narandzasto.
Svi plugovi 14 coli su visoki klirens jedino je onaj sa polukruznim glavama malo kraci i ima manji razmak izmedju glava.
 
Stariji je čovek pa je možda pogrešio godište ,a vidim da ne zna pojedinosti oko pluga ići ću da ga pogledam.
 
Nazad
Vrh