Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Batmane imash dosta besemene paprike nepravilnog oblika. mi ih zovemo propelerke ili zupchanici. te nikada nece narasti. shto ih pre skinesh i rasteretish biljku, imacesh nove kvalitetnije plodove. ja moju berem u chetvrtak,jer mi kisha zeza,a ovo je slia od pre 7 dana. u pitanju je bobita i barbie. shto se tiche zashtite: prvi put folio gold + signum ,a drugi put acrobat + switch
20140609_092243.jpg
[/URL] image hosting 10mb limit[/IMG]
20140609_092442.jpg
[/URL] host images[/IMG]
20140609_092409.jpg
[/URL] click image upload[/IMG]
 
Moze li neko da mi kaze sta je sa ovom mojom mucenicom?
Jedni mi kazu da ima vise azota a neki da je grinja...

16062014272.jpg
[/IMG]
16062014273.jpg
[/IMG]
 
Ja sam papriku prskao insekticidima fungicidima i prehranom, Herbicide nisam koristio. Sto se tice hormona prskao sam je sa nekim ruskim cudima (epin ekstra i cirkon) ali prskao sam celu njivu i propisanu dozu, bilo bi toga po celoj njivi.
 
Moglo bi da bude od azota, grinja vise isusuje list. Mindjusar verovatno misli na neki hormonac za kukuruz ako je neko prskao u okolini sa recimo 2 4 D.
 
Moguce, bas sam nesto razmisljao. Na toj njivi imam bostan i papriku i izmedju njih 9 redova kukuruza a izmedju kukuruzai paprike put i on je to prskao od sirka i moguce da je malo vetar bacio malo. Toga ima samo u redu do kukuruza ali nije strasno.
 
Vazno pitanje. Tretirao sam papriku dva puta do sada mankogalom i funguranom, i jednom insekticidima "vertigo" i "gat go" tj njihovom kombinacijom jedan bi trebalo da je za grinje a drugi za pauka(to je valjda trips?) Paprika je inace slonovo uvo, trenutno se formiraju prvi plodovi i cveta. Interesuje me sledece: 1. Da li bi trebalo da se prskam ridomilom? Preventivno vise, jer on ne verujem da deluje na bakteriozu a nju sam koliko toliko suzbio jakim dozama fungurana i mankogala. 2. Posto mi ova dva insekticida nisu poznata interesuje me kakva su vam iskustva sa njima ako ih nemo ima? P.S. sada videh da je vertigo otrovan za pcele... e jbg ne znam sta da radim da li bi pomoglo ako bih lpskao pred sami mrak?
 
Pa nista onda da opalim sutra ridomil...moze li se mesati sa ovim gore navedenim insekticidima? A i za pcele...ima ih dosta po paprici vredno rade da ih ne upokojim?
 
ako ti paprika trenutno cveta i zamece, obavezno radi nesto protiv plamenca. ovih dana se pojavile prve metlice u kukuruzu i tad plamenac izlazi iz kukuruza i obicno ide u papriku. ja sam bas danas uradio komplet zastitu. trazex+poliram+signum+dikarzol+armada+mavrik+koragen.
 
Sve to si pomesao? Kakavkoktel jbt :) Deluje li onaj vertigo i gat go? Ili da opet kupujem nesto? Posta je koragen za 200 litra vode mi treba? Oprskacu uvece kasno pred mrak valjda ce pcele opstati.
 
Stvarno indoor, nisi valjda sve to smuckao u jednom prskanju?

Trazex prihrana,poliram-plamenjacha i protiv zutila,signum-trulez,dikarzol -trips,armada-grinja,mavrik-lisna vas i koragen za plamenac. Jednom nedeljno je kupam perfitom i jednom bakrom. Nemam nikakvih bolesti i paprika je u odlicnom zdravstvenom i kondicionom satanju. Slikacu danas.
 
Trazex prihrana,poliram-plamenjacha i protiv zutila,signum-trulez,dikarzol -trips,armada-grinja,mavrik-lisna vas i koragen za plamenac. Jednom nedeljno je kupam perfitom i jednom bakrom. Nemam nikakvih bolesti i paprika je u odlicnom zdravstvenom i kondicionom satanju. Slikacu danas.
tretman bakrom radiš noću?
 
Nazad
Vrh