Pneumatske sejalice za kukuruz

Mi to nikad nisamo radili niti iko koga znam, ali definitivno se mora sporije ići, max 5 km/h.
 
Ja sejem Zetorom trecom na nekih 1800 o/h. Ucinilo mi se prosle god. kao da nije raspored zrna bio precizan. Cini mi se da je neko rekao da je bolje skidati usmerivace jer ce sejati preciznije.
 
da da skidati usmijerivace i biti ce preciznija iz osobnog iskustva znam, kad je u pitanju soja domaca skidace obavezno skidati, danas sam bio kod druga koji ima problem sa sijacicom malo sije jedan red malo nesije a sve ispravno, hm zapelo na skidacu mahuna od soje i stopa kada smo poskidali skidaci nikaki problema nema, za repu kukuruz i za suncokret su pozeljni a za soju ne pogotovo ako je domacica....
 
Ja sejem Zetorom trecom na nekih 1800 o/h. Ucinilo mi se prosle god. kao da nije raspored zrna bio precizan. Cini mi se da je neko rekao da je bolje skidati usmerivace jer ce sejati preciznije.
ploče od 120 i ne mogu da seju precizno kao jednoredne ploče,usmerivače svakako treba skinuti jer pri većoj brzini setve ili vlažnijem semenu hoće da zaguši...
 
Onda momci ove god. u setvi soje ulazim bez tih usmerivaca. Kolko sam pogledao i ne trebam skroz skidati vratanca, mogu lako imbusom prici i odsrafiti taj usmerivac. U svakom slucaju hvala vam!
 
da ako nije uhvati ko lud, danas sam kod druga skido i bome dvoja vrata nismo samo skidali, dobro ocisti imbus gdje sijeda i daje ga malo nacekicati jer uhvati za aluminij kao govno za gace, he he he he........... sretno sa skidanjem peet....
 
Optimalna brzina sejanja treba da bude od 4 do 6 km/h i pri takvoj brzini postiže se planirani sklop koji je zadat kombinacijom na sejačici. Ukoliko je brzina u setvi veća od propisane dolazi do gubitka planiranog sklopa, odnosno smanjuje se broj isejanih zrna po jedinici površine. Ako je pak brzina manja od propisane drastično se smanjuje učinak sejačice.
 
Ako sejete na pedeset uzmete pločice od 70 rupa i neskidate usmerivače... Ja već zadnje 3 - 4 godine sejem soju na 70 i sa usmeruvačima, i samo sporije 539, 1 brza na 1600 do 1800 obrtaja i bude dosta precizno, a i da sejem 20 jutara soje ne bi ih skidao...
 
Sa setvom soje si imao problema ili i sa kukuruzom i suncokretom?


i sa kukuruzom i suncokretom a za soju nisam ni probao sa usmerivačima jer imam dva reda rupa
nešto je uvek zapinjalo možda je do ploča ali kako sam skinuo usmerivače problema nema a odstupanja su zanemarljiva
 
ovakva sejalica se ne vidja svaki dan pa sam je uslikao.....

Fabricki je bila Gaspardo 12 redna ali je naknadno produzena greda i dodata 4 reda. Vidim i turbina je zamenjena i stavljena od Monosema. Takodje su stavljena i ojacanja grede

2ij335.jpg
 
pozdrav narode, dal moze na imt-ovu sejalicu 634.875 da se nameste kutije za vestak? ona je fabricka bez kutija
 
Nazad
Vrh