Pneumatske sejalice za kukuruz

ZOMBI, pa nije problem daljina, nek ti pošalje brzom poštom:haha:

NA


Jel misliš na raonike od pluga???
Na raonike za sejalicu na mojoj su ovakvi
sejalnica-aeromat-a-foto.jpg
[/IMG]
A sad mi trebaju ovakvi
sejalnica-aeromat-a-foto.jpg
[/IMG]
 
Koje ploce da uzmem za suncokret za Majevicinu sejalicu,cuo sam da ima vise tipova i da sa nekim ne seju lepo,da izbacuje po 2 semena
 
Ljudi ima li ko iskustva sa direktnom setvom kukuruza na strnjiste?
Treba da nam dodje covek iz Zmajeva i da poseje oko 100Ha u selu tj. drzavna njiva koja nije orana zimus!
Znaci tanjiranje, setvospremanje, bacanje djubra i setva u jednom!!! za 5000,- po Ha
Nisam siguram ali mislim da je to Kobilarov!
JBG ja bi vise goriva potrosio imam 10Ha tu!
 
Zavisi kakvu mašinu ima, a dobra kiša u vrijeme nicanja za notill je neprocjenjiva , u tom slučaju spustiće korjen u dubinu , a ako nebude vlage u to vrijeme pa korjen ostane plitko ....
 
Ljudi ima li ko iskustva sa direktnom setvom kukuruza na strnjiste?
Treba da nam dodje covek iz Zmajeva i da poseje oko 100Ha u selu tj. drzavna njiva koja nije orana zimus!
Znaci tanjiranje, setvospremanje, bacanje djubra i setva u jednom!!! za 5000,- po Ha
Nisam siguram ali mislim da je to Kobilarov!
JBG ja bi vise goriva potrosio imam 10Ha tu!
Jel to samo setva 5000 po Ha .
 
Ljudi dali neko seje soju sa mehanickom olt masinom starom koliki razmak u redu moz da se postigne 2,5 3 cm kakava su iskustva?

Ja sa takvom sejačicom sejem soju već godinama. Prvo sam imao varijantu da nisam dirao one izbijače i čistače, a da sam ploče pripremio tako što sam izbušio po još jednu rupu između postojećih rupa i još dodatno isturpejisao rupe tako da sam ih napravio jajaste, odnosno da dobijem najveće moguće rupe na datom prostoru. Međutim, pokazalo se da se dosta zrna soje raspolovi i izdrobi na izbijačima i čistačima (jer su ploče prastare i istanjene), pa sam onda povadio sve te dodatne elemente (izbijače i čistače) iz one "budže" na dnu kutije, s' tim da sama "budža" mora ostati jer bi u suprotnom seme ispadalo iz kutije i kad sejalica ne seje... Za ovu varijantu sam mogao koristiti obične ploče za kukuruz bez dodatno bušenih rupa, ali tako se dobija oblik setve na "kućice". Zato sam i u ovoj varijanti izbušio po dodatnu rupu između postojećih, ali ih nisam dalje proširivao.

E sad, kod ovakog sejanja ne možemo govoriti striktno o razmaku zrna kao kod pneumatske sejalice, jer se ovde praktično radi o kontrolisanom "curenju" zrna soje iz setvene kutije u setvenu brazdicu. Dakle, soja se pločama uvodi u zonu ispod "budže" gde nailazi na rupu kroz koju slobodnim padom propada u otvorenu setvenu brazdicu, i od inteziteta tog "curenja" semena se može otprilike govoriti o razmaku zrna u redu. A taj intezitet curenja semena iz setvene kutije direktno zavisi od setvenih ploča (odnosno broja i veličine rupa na njima), od odabranog prenosa na pogonskim točkovima sejačice, od krupnoće semena soje, kao i jednim delom od brzine setve i eventualne suvoće zrna u setvenoj kutiji usled tretiranja nitraginom. Kao što se vidi, tu je velik broj faktora koji utiču na ekvivalentni razmak između zrna u redu i nemoguće ga je prethodno podesiti bez praktične probe...
 
Pozdrav svima! Treba mi sema prenosa lancanika menjaca za Majevica MPS 566/01 sejalicu.Mozda neko moze da pomogne. Zahvaljujem se unapred.
 
Da, covek nudi za 5000,- po Ha za sve! Posto seje direktno! Znaci: tanjiranje, spremanje, bacanje djubra i setva u JEDNOM!
 
Nazad
Vrh