Pneumatske sejalice za kukuruz

Odg: Sejalica za kukuruz

Imam mehanicku,za sejanje soje je koristim.
Nudi mi covek koji radi sa tim prikljuccima za 200e kao Becarinu sejalicu,
samo treba nesto malo srediti, sitnice i farbanje.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ja mislim ili nagadjam da sejalice ovog tipa imaju veliko spremiste za seme i kad se ono napuni onda celokupna tezina semena lezi na skidacu zrna pa ili pocinje da lomi zrna ili izbaci zrna napolje jer hoce da u rupu upadnu i po dva bez obzira na kalibraciju i jos ovaj dodatak na skidacu koji jos suzava prostor.... Primetio sam da se manje cuje pucanje u spremistu za zrna kada je manje zrna unutra od prilike trecina napunjenosti. Pa onda sejalica izbacuje lomljena-ostecena zrna koja ne klijaju ili se desi da se zrna sakriju u mehanizmu na mestu gde feder spaja izbacivac i skidac zrna pa opet povremeno napravi dupla ili tripl mesta. kad probam kuci stavim saku zrnevlja i sve tece besprekorno a u njivi nije zgodno isprobavati razna sasavila.
Post je spojen: [time]1290203875[/time]
_________________________________________________
I jos ovo ako su zrna okrugla i velika taman za plocu broj jedanaest onda je setva besprekorna. Citam da je neki koriste za setvu soje a to ona trazi fino okruglo zrno a ako je pljosnato i malo onda je to problem. Cuvam jos uvek monosem dvoredu mehanicku sejalicu. KOd nje nema greske. Ima dvokomorno spremiste za zrno metalne ploce za seme koje se mogu praviti po debljini i velicini zrna skidac zrna je feder pravougaonog oblika a izbacivac je tockic lager. cudan mehanizam koji mi se svidja a i radi vecgodinama bez ikakvog odrzavanja.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Zarko je napisao(la):
Da Topalovicu ja sam po tvojim slikama odradio skidace i bilo je manje duplih mesta ali zato je bilo dosta praznih mesta. To nikako nisam mogao da shvatim zasto se to desilo jer sam ranije imao dosta ujednacenu setvu. Mislio sam da skinem te dodatke ali pokusacu sledecu setvu da odradim setvu sa plocama za broj vece. Inace po meni su mehanicke sejalice dosta pouzdane osim sto setva tece dosta sporije zbog mehanickog izbacivanja semena.
rekao sam ti da moras staviti broj vecu plocu.Ja sam ove godine morao da stavljam dvanajesticu plocu kada sam komsiji sejao 704 to nikad nije bio slucaj.I jos nesto uvek probam sejalicu na travi i obavezno pogledam kako izbacuje i na koji razmak.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

evo slike i moje četvoredne IMT sejalice ::svaka cast::

28mg1w7.jpg



izvinjavam se adminu zbog propusta :cao:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Da li neko ima iskustva sa sejalicom Panonija Becker aeromat 2,i koja cena nekoj dobro ocuvanoj Bekerici
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Da li neko zna posto se krecu polovne baterije za oltov-u pneumatsku sejacicu, nesto mi je u planu da dodam jos 2 reda...
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Boki-Vl je napisao(la):
Da li neko zna posto se krecu polovne baterije za oltov-u pneumatsku sejacicu, nesto mi je u planu da dodam jos 2 reda...
A kako misliš sa nosećom gredom, ćeš da variš ili imaš celu 6-rednu? :sta:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ja sam kupio dve baterije (gotovo kompletne) i deo grede za nekih 400 e
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ja imam 4rednu koja je bila 6redna
Post je spojen: [time]1291464179[/time]
_________________________________________________
I mislio sam da dodam 2 ali da budu na preklop
Post je spojen: [time]1291489520[/time]
_________________________________________________
Nesto mi Bekerice lice na ove IMT,imaju li one neke slicnosti :sta:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Zet je proletos uradio na Nodetku, uradio je tako da se zatvaraju prva i zadnja baterija kod njega je bila turbina za sestorednu a kod mene nije moracu i nju da menjam, zeta je sve ukupno izaslo sa majstorom (200 evra) 600 evra, uradio je extra...
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ne treba da menjas turbinu,samo usisnu granu.
Post je spojen: [time]1291494715[/time]
_________________________________________________
spricer ladan je napisao(la):
Ja imam 4rednu koja je bila 6redna
Post je spojen: [time]1291438979[/time]
_________________________________________________
I mislio sam da dodam 2 ali da budu na preklop
Post je spojen: [time]1291464320[/time]
_________________________________________________
Nesto mi Bekerice lice na ove IMT,imaju li one neke slicnosti :sta:
bekerica i imt imaju samo boju zajednicku.bekerica radi na pritisak,a imt na vakum ima iste ploce kao i nodet samo su joj mesaci semena od mesinga i sredisnja rupa na ploci je OK27.ni delovi ne pasuju sa jedne na drugu..
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Boki-Vl je napisao(la):
Zet je proletos uradio na Nodetku, uradio je tako da se zatvaraju prva i zadnja baterija kod njega je bila turbina za sestorednu a kod mene nije moracu i nju da menjam, zeta je sve ukupno izaslo sa majstorom (200 evra) 600 evra, uradio je extra...
Pa to je onda odličan posao, da li bi mogao da postaviš neku sliku te sejalice na forum?
I, ako nije problem na pp broj tog majstora? :cao:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Slikacu kad budem otisao kod zeta a broj cu da ti posaljem, mada treba da odem do mog majstora da vidim da li zna on to da pravi a siguran sam da ume... :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Da li 539 moze da nosi sestorednu OLT-ovu sejalicu?Odnosno da li puma moze da izdrzi?Imam na njoj 4 a mislio sam da probam na prolece da sejem soju sa 6 redova na 50cm.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

@Progarac vec smo pisali na tu temu,tesko mu jeste ali moze da nosi,napred namestite nekoliko tegove cca 50-100kg i nosice,samo nije bas najsrecnije resenje ako imate bas mnogo da sejete. :cao:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Za koliko ::novac:: moze da se nabavi ocuvana Nodetka ili Olt- ova sejalica od 4 reda?
Ako imate broj nekog prodavca polovnih posaljite na pp. :cao:
 
Nazad
Vrh