Pneumatske sejalice za kukuruz

Odg: Sejalica za kukuruz

vec sam spomeno da mi se nesvidja kako mi seje nodetka,ne svidjami se razmak zrna.dosta gusce seje neg so ja namestim.ploce su sa 22 rupa,vozik 6,7 km na sat.znaci sve stelujem po semi i po katalogu i opet malo gusce seje,recimo ja namestim da seje na 27 a ono poseje na 21,21 ponekad i na 26.sta bi tu mogao mene zezati.sve sam proverio znaci zupcanike velicinu tocka aman sve-sve i opet ne valja.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

robici je napisao(la):
vec sam spomeno da mi se nesvidja kako mi seje nodetka,ne svidjami se razmak zrna.dosta gusce seje neg so ja namestim.ploce su sa 22 rupa,vozik 6,7 km na sat.znaci sve stelujem po semi i po katalogu i opet malo gusce seje,recimo ja namestim da seje na 27 a ono poseje na 21,21 ponekad i na 26.sta bi tu mogao mene zezati.sve sam proverio znaci zupcanike velicinu tocka aman sve-sve i opet ne valja.
kupi maju :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

koliki bi normalni razmak zrna u redu trebao biti kod oltove MSK 2?
 
Odg: Sejalica za kukuruz

vranjanac je napisao(la):
koliki bi normalni razmak zrna u redu trebao biti kod oltove MSK 2?

To ovisi o tebi kakav sklop (kolko biljaka po jedinici površine) u kukuruz želiš pa na osnovu toga uštimaš razmak zrna u redu sa različitim kombinacijama prijenosa na lančanicima. Topalović ti je 4 posta iznad stavio tablicu za uštimavanje razmak zrna u redu pa ju fino prouči.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

moja ima sve ali onda imas vise zezanja iproduzavas setvu nema brzog okretanja itd
 
Odg: Sejalica za kukuruz

pa ljudi ja kad sejem bacim dubinsko obavezno ,a kad usluzno sejem onda po zelji gazde acena je ista
45e po ha ali svake godine sve manje ljudi seje ranijih godina usluzo je radjeno do 20 ha a ove samo 11ha
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Lepo izgleda, verovatno je dobro sačuvana. Samo, gde su joj platforme gde stoji pratioc? Da li to nisu stavljali na novijim sejačicama ili je neko skinuo zbog dubine mesta za parkiranje?

Problem kod svih mehaničkih sejalica je sad kalibracija semena kukuruza, odnosno u jednoj vreći se nalaze zrna koja su i duplo veća od drugih (bar kod NS). Ako čovek ima neki mali kalibrator, (može i provizorni da se napravi u vidu tepsija sa sitom pa da se ručno odradi), uz prigodne setvene ploče može sasvim uspešno da poseje, ne stidi se ovakva sejalica ni jedne pneumatske po pitanju preciznosti.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Slićno, nešta sam imo zvali smo ga "secer" pa sam od njega i od dvoredne takve sastavio 6 redi za soju .. :D :cao:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Becarino, svaka cast! To ocito nije ona o kojoj smo pricali, ili sam te ja krivo skuzio?!?

Sve u svemu, kupovina odlicna :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

@Dukej: Nema platforme jer je noviji (zadnji) model. Što se tiče ploča i kalibra zrna tu nebi trebalo biti problema jer danas je sjemenski kukuruz puno ujednačeniji što se tiče kalibra, a imam i više od 10 garnitura (nisam ih još točno prebrojao) sjetvenih ploča. No svakako ću nastojat napravit kalibrator za sjeme.

@ratarhr: Da to je secer.

@Bobo: Ma nije to onaj secer o kojem sam ti pričao, na kojem je trebalo raditi remont. Ovaj je bio garažiran, jako malo je radio i potpuno je ispravan. Koštao me 2000 kn ili ti 270 eura.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Bećarina pusta
Ja imam takvu istu sejalicu vec godinama sejem kukuruz i soju na nju i mogu da ti kazem uz neke prepravke skidaca zrna moze da seje ko pneumaska jos ako se predrzavas tabele koje sam ti postavio u ranijim postovima BOG si.Kacio sam ranije slike prepravke na mojos sejalici pogledaj nije tesko uraditi samo onda vodi racuna da moras stavljati malo vece setvene ploce nego sto je zrno :cao:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Našao sam slike. :D Bit će pitanja, al malo kasnije kad uhvatim vremena za nju. Ima moj kolega još neku caku koju moram iskombinirat. Kad napravim stavit ću slike.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Da Topalovicu ja sam po tvojim slikama odradio skidace i bilo je manje duplih mesta ali zato je bilo dosta praznih mesta. To nikako nisam mogao da shvatim zasto se to desilo jer sam ranije imao dosta ujednacenu setvu. Mislio sam da skinem te dodatke ali pokusacu sledecu setvu da odradim setvu sa plocama za broj vece. Inace po meni su mehanicke sejalice dosta pouzdane osim sto setva tece dosta sporije zbog mehanickog izbacivanja semena.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

topalovic je napisao(la):
kakvu caku zar neces podeliti sa nama :haha:

Ma čim to napravim uslikat ću i objasnit. Čekam njega da dođe i da mi točno objasni. Kako sam ga skužio on je postojeću rupu di sjeme propada zatvorio i izbuši rupu manjeg promjera. Detalje ću napisat čim ga vidim i čim mi objasni.

@Zarko: Zašto je bilo praznih mjesta? Što je uzrok tome?
 
Nazad
Vrh