Pneumatske sejalice za kukuruz

Probao sam 2 te prve godine pa mi je izgledalo brzo, ali tada nisam imao navigaciju pa nisam mogao znati tačnu brzinu i od tada sejem u 1. na nekih 6 km/h pri 1800 obrtaja motora. Trenutno radim nešto uslužno sejanja a navigacija mi je nameštena pa ću baš da vidim koliko ide 2 na nekih 1500-1600 obrtaja, ispod toga ne bih išao...

Ako imas kardan 720 onda nema potrebe da dajes takav gas. Ja sejem sa Zelenkom na 540E (to ti je zapravo 720) na 1400 obrtaja motora i sat za vakuum stoji po preporuci od -0.5 do -0.6 bara. Sejao sam pri brzinama od 5.5 do 9km/h. Nabolji odnos radne brzine i rasporeda zrna je na 7km/h. Po meni, kod nasih Gaspardo sejalica na raspored u suvom zemljistu u mnogome utice to sto nemamo raonicice za takvu setvu. Ja sam ih uzeo pre neki dan i sledi montaza.
 
Ako imas kardan 720 onda nema potrebe da dajes takav gas. Ja sejem sa Zelenkom na 540E (to ti je zapravo 720) na 1400 obrtaja motora i sat za vakuum stoji po preporuci od -0.5 do -0.6 bara. Sejao sam pri brzinama od 5.5 do 9km/h. Nabolji odnos radne brzine i rasporeda zrna je na 7km/h. Po meni, kod nasih Gaspardo sejalica na raspored u suvom zemljistu u mnogome utice to sto nemamo raonicice za takvu setvu. Ja sam ih uzeo pre neki dan i sledi montaza.

Daj sliku tih raoničića, ne znam na šta misliš...
 
246pg0z.jpg

2n7p3e8.jpg

2e5iq7l.jpg


Montaza sledi ovih dana pa picimo u setvu pun gas :D
 
Izmedju diskova. Isti takav liveni deo ovog raonika vec stoji na sejalici, samo sto nema ove bocne limene stranice. U sustini, mozes i sam to napraviti samo treba rasklopiti pola sejalice.
 
Izmedju diskova. Isti takav liveni deo ovog raonika vec stoji na sejalici, samo sto nema ove bocne limene stranice. U sustini, mozes i sam to napraviti samo treba rasklopiti pola sejalice.

Zato se i raspitujem što znam da već ima male raonike između diskova. Ajd kad bude gotovo baci koju sliku da vidim kako to izgleda kad je namontirano... :ppozdrav:
 
Pri setvi u suvoj zemlji i jako rastresitoj se desava da zemlja sa zadnje strane zasipa seme i ono ne moze da stigne do zadate dubine. Brzina kretanja u tim uslovima nije od presudnog znacaja.
 
Kupio bi gaspardo sestorednu sa diskom onu ST sto skuplja zadnje 2 baterije. Jer ima neko iskustva sa ovom sejalicom,planiram da je nosim sa Belarusom 82.1,pa me interesuje vase misljenje.
 
Gaspardo sa diskom i uvlacenjem zadnjih baterija moze biti samo MTE sto je zapravo MT sa teleskom gredom. Radi posao bez problema ali dobro razmisli kako ces je sa Rusvajom nositi posto ta sejalica ima izmedju 1100 i 1200kg prazna.
 
Misljenja sam da ces imati vise problema sa rusvajem nego sa sejalicom jer ce sejalicu vuci u njivi bez problema ali kako ces je nositi od njive do njive i kako ce te posluziti hidraulika da je razlvacis i uvlacis to je malo problem! Koliko ces ti imati posla da radis s ovom kombinacijom? Bubu je u pravu ta sejalica nosi oznaku MTE i tezine je 1200 kg bez depozitora za djubrivo!!
 
Zvao sam Almex,kazu da je nova 1300 kg,razmisljao sam da stavim one klipove od Agro Zorica,mada nosim ciklon sa njim zadnje 2 godine,prazan je 380kg i tovarim oko 1200 kg.
 
Ispravite me ako grešim ali rasipac natovaris i njegova masa se rapidno smanjuje a ovde ostaje 1300 kg pa ostaje. Dobro, smanjuje se i tu ali neznatno. Zapravo, imaš 1300 kg + seme koje nije više od 100 kg.
 
Nazad
Vrh