Pneumatske sejalice za kukuruz

Danas probao da sejem u drugoj brzoj. Na oko 1550 obrtaja motora, brzina kretanja oko 7,5 km/h, pritisak na sejalici -55. Ja zadovoljan... Hvala svima na savetima :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Ispravite me ako grešim ali rasipac natovaris i njegova masa se rapidno smanjuje a ovde ostaje 1300 kg pa ostaje. Dobro, smanjuje se i tu ali neznatno. Zapravo, imaš 1300 kg + seme koje nije više od 100 kg.

U tu sejalicu stane 180 kg semena bez problema...
 
Sto se tice Breznjeva i njegove mogucnosti hidraulike evo jedno iskustvo iz prve ruke, naravno moje.
Od ove godine je zaduzen da se nosi sa Nardi prosem K sestorednom sejalicom koja ima teleskopsku gredu, zadnje dve baterije se uvlace na ukupnu sirinu od 3m. Breznjev to zakaci, podigne i nosi, ALI ako se sejalica napuni puna, a u svaku bateriju stane oko 42-43 kg onda ukupna tezina prelazi osnovnu od http://www.grupponardi.it/modello-macchina.cfm?idModello=12602&idMacchina=19&lang=en 1540 kg za dodatnih cc 250 kg, sto u zbiru daje nekih 1800 kg. Eee onda Breznjev muku muci da sa samo jednim cilindrom digne do kraja i ako se ne vodi racuna pri okretanju na uvratini moze doci do stete.
Zato svima savetujem da ugrade dodatne klipove, dakota https://www.facebook.com/Dakota-Belarus-Mtz-segédemelő-szett-493917117319773/ i rese problem Breznjeva. Inace sa ovom tezinom se Breznjev sasvim lepo nosi kad je digne i zakljuca u transportu, cak i lakse nego sa prskalicom od 800 l, ali kad se baterije napune, a ulje ugreje dolazi do odredjenih poteskoca mada sam jai tako uspeo da posejem bez vecih problema. Za sledecu godinu 99 % Breznjev dobija dodatne klipove i onda je to to sto se tice nosenja i vuce.
 
Meni na rusu kad zakačim sejalicu(četvorednu maju) ako se podigne i zaključa u transport greda upre u bratobrane , bude krcc krcc... posle muke da popusti.Inače hidraulika konstantno po malo upušta šta je u pitanju gumice ,razvodnik, pumpa...
 
Sto se tice Breznjeva i njegove mogucnosti hidraulike evo jedno iskustvo iz prve ruke, naravno moje.
Od ove godine je zaduzen da se nosi sa Nardi prosem K sestorednom sejalicom koja ima teleskopsku gredu, zadnje dve baterije se uvlace na ukupnu sirinu od 3m. Breznjev to zakaci, podigne i nosi, ALI ako se sejalica napuni puna, a u svaku bateriju stane oko 42-43 kg onda ukupna tezina prelazi osnovnu od http://www.grupponardi.it/modello-macchina.cfm?idModello=12602&idMacchina=19&lang=en 1540 kg za dodatnih cc 250 kg, sto u zbiru daje nekih 1800 kg. Eee onda Breznjev muku muci da sa samo jednim cilindrom digne do kraja i ako se ne vodi racuna pri okretanju na uvratini moze doci do stete.
Zato svima savetujem da ugrade dodatne klipove, dakota https://www.facebook.com/Dakota-Belarus-Mtz-segédemelő-szett-493917117319773/ i rese problem Breznjeva. Inace sa ovom tezinom se Breznjev sasvim lepo nosi kad je digne i zakljuca u transportu, cak i lakse nego sa prskalicom od 800 l, ali kad se baterije napune, a ulje ugreje dolazi do odredjenih poteskoca mada sam jai tako uspeo da posejem bez vecih problema. Za sledecu godinu 99 % Breznjev dobija dodatne klipove i onda je to to sto se tice nosenja i vuce.
a gde mogu da se kupe Dakota klipovi? koliko kosta sve da se ugradi? ne znam kakve su kod Agro Zorica,kod njega je 450eura.
 
Toliko je cena, oko 450 e. Moze da se kupi na vise mesta, a pojacava podiznu moc za 100 %, sto naravno ne znaci treba njega kaciti 5 tona.
 
ja bi to stavio,zbog te sejalice i sto klip upre u ono rame i ne dozvoljava mu da pukne. a sta mislis da li ce trebati veci glavni klip da se stavlja ili je dovoljno samo ovo pojacavanje?

- - - - - - - - - -

jel i ti imas 82.1?
 
ja bi to stavio,zbog te sejalice i sto klip upre u ono rame i ne dozvoljava mu da pukne. a sta mislis da li ce trebati veci glavni klip da se stavlja ili je dovoljno samo ovo pojacavanje?

- - - - - - - - - -

jel i ti imas 82.1?

To rijesenje sa pomocnim klipovima imas odavno na vecim ursusima i zetorima , a moguce i na drugim, , svi su spojeni na isti vod od ulja i teoretski tlak ulja u svima treba da je jednak. Ne treba ti dirati glavni klip on ostaje kakav jeste.

Takozvani rusi koji imaju mono blok kod nas sam vidjao mislim 1021, 1221 imaju samo ta 2 vanjska cilindra, ovaj veci ima 2 komada od 90mm a ovaj manji ima i manje cilindre ne znam kojih dimenzija, nemaju vise onaj gore klip kao kod traktora "rus" sa normalnim hidraulikom.

Tako teoretski ako bi "uspeo" da "upasujes" klipove od ovog 105ks sa mono blokom mogao bi da izbacis glavni cilindar.
 
Poslednja izmena:
Ne treba da menjas glavni klip jer nema potrebe. Sve sto se desi jeste da ce sporije dizati posto sad pumpa gura istu kolicinu ulja, ali sad na duplo vise kubika. U praksi to ne bi trebalo da je ista sto se primeti kao neki nedostatak, ili otezavajuca okolnost. Zapremina dva pomocna klipa je priblizno jednaka zapremini glavnog cilindra. Ako u teoriji Breznjev u fabrickoj varijanti dize 3+ tona onda sa ovim mora dizati 5 bez da oseti. Naravno ne verujem da bi dugo izdrzala ramena i sve ostalo. Bilo koju masinu da zakacis, a da je njena ugupna masa oko 2 t ili nesto preko toga Breznjev ce sa ova ovim sistemom raditi od sale. Radi on i ovako, ali se pati i nije to to, nema komotiteta u radu.
 
to je odlicna varijanta,a nije uopste skupa u odnosu na posao koji zavrsava. ja stavljam to obavezno,trebace mi zbog te sejalice.za veci teret od 1700-1900 kg nije problem samo u hidraulici,vec u slabim polugama i sto je traktor od 4 t i dizalo bi prednji kraj
 
Ja potpisujem reči člana paorpaor kod mene je u pitanju 892 ravan most i sejalica sola prosem k koje su jako slične može da je nosi bez dodatnih tegova punu semena ali zato ide ko olt 4 reda sa malim fergusonom sejao sam oko 250 kj s njom nije rusu ništa falilo ali i ja bih da kupim te pomoćne klipove iz razloga što kad se ugreje ulje ne mogu da je podignem do kraja kako treba pa ne mogu zakačiti kopču od hidraulike ili obrnuto zakačim kopču pa ne mogu da je odkopčam što mi se desilo pa sam tako terao cele sezone uvek sam gledao nazad i uvek sam terao po lenijama malo brže da mi ne bi pala sejalica
!!
 
Ja potpisujem reči člana paorpaor kod mene je u pitanju 892 ravan most i sejalica sola prosem k koje su jako slične može da je nosi bez dodatnih tegova punu semena ali zato ide ko olt 4 reda sa malim fergusonom sejao sam oko 250 kj s njom nije rusu ništa falilo ali i ja bih da kupim te pomoćne klipove iz razloga što kad se ugreje ulje ne mogu da je podignem do kraja kako treba pa ne mogu zakačiti kopču od hidraulike ili obrnuto zakačim kopču pa ne mogu da je odkopčam što mi se desilo pa sam tako terao cele sezone uvek sam gledao nazad i uvek sam terao po lenijama malo brže da mi ne bi pala sejalica
!!
Dodatni klipovi su ok,tj mnogo dobra stvar,cuva ceo sklop hidraulike,rasterecenje pumpe itd-ali tebi onda nesto ne valja...ja sam nosio majevicu sa gredom 8/12 sa 82.1 dve sezone i nikad nisam imao problem da ne mogu da dignem do kraja ili da kandza zaglavi...pa bilo to i sa punim kutijama-jedino sam imao muke u skretanju,ja smotam,a on mazga-pravo...dodatni nosac za jos 4 tega i resen problem.
 
Zvao sam Almex,kazu da je nova 1300 kg,razmisljao sam da stavim one klipove od Agro Zorica,mada nosim ciklon sa njim zadnje 2 godine,prazan je 380kg i tovarim oko 1200 kg.

a razmisli i o ovome.ti nosis ciklon bruto tezine 1500kg.ta tezina je delimicna (samo kad je pun ciklon)..a ciklon je odma iza traktora, a sejalica je vise od 2 metra iza traktora/KRAK.nije samo tezina bitna nego i krak (duzina).
 
Ma znam,ciklon jos nosim zakljucan kad bacam,tako da hidraulika nema nikakvu ulogu

- - - - - - - - - -

Ja mislim da ako stavim te klipove,da nece biti problema sa tom sejalicom,ako bude dizao prednji kraj,stavicu jos tegova,i ovako imam produzenu sasiju
 
Dodatni klipovi su ok,tj mnogo dobra stvar,cuva ceo sklop hidraulike,rasterecenje pumpe itd-ali tebi onda nesto ne valja...ja sam nosio majevicu sa gredom 8/12 sa 82.1 dve sezone i nikad nisam imao problem da ne mogu da dignem do kraja ili da kandza zaglavi...pa bilo to i sa punim kutijama-jedino sam imao muke u skretanju,ja smotam,a on mazga-pravo...dodatni nosac za jos 4 tega i resen problem.

Sejalica puna semena kod mene je teška oko (sola prosem K 6 redi) 1700 kg plus jedno 5-6 litara ulja ide u sejalicu a za tegove lepo sam napravio jaram za tegove od rakovice tako da mogu da metnem tegova dok trap ne pukne.Pumpu od hidraulike nisam dirao od kad je traktor kupljen(2004 godine a traktor ima oko 4000 r.č.) a možda je zrela za remont relativno diže ok sve terete dok je ulje hladno ali kad se malo bolje ugreje onda malo krene da zeza ponekad mi se dešava da kopču bez ičega zakačenog na traktoru ne mogu da je otkopčam ali tu je pajser da reši stvar treba da vidim za sledeći godinu šta tu zeza da rešim taj problem jer meni je više lakše sejati nego ići od njive do njive sa tom sejalicom no ima vremena i ne žurim.Očekujem da kolege koje su ovde na forumu majstorski mnogo obrazovanije od mene da uslikaju pa da vidimo kako to izgleda sa tim pomoćnim klipovima ali ono što se kaže ORIGINAL jer su ono zamišljene za njega da ih lepo i ja metnem i da sejem mirne glave!!
 
Molio bih kolege tko ima sijacicu becker aeromat da ako ima nekakva uputstva da mi se javi ili opise nekakva podesavanja sijacice,kao i servisiranje.
Imamo takvu sijacicu ali neznamo na sta treba obratiti paznju.
Hvala
Ps. Ispricavam se ako pitam na krivom mjestu
 
Sola prosem k i Nardi starsem k su indenticne sejalice samo ofarbane u crvenu i zelenu boju. Sa teleskopskom gredom je prazna teska oko 1,5 t , ali je problem krak poluge jer su baterije daleko iza grede i onda to vise nije ta kilaza. Moja pumpa je nova i klip je ispravan 100 % jer je remontovan neposredno pre ove sezone zbog curenja ulja na onoj maloj iglici. Ulje je zamenjeno isto tik red samu setvu. Dize on to nije da ne, ali da bi se sejalo bez da se strepi dodatni klipovi naprosto moraju biti montirani. Nije problem u pumpi to sam se jednom uverio kod kombajna kad je trebalo da digne kukuruzni heder pa nije mogao. Dodali samo jedan cilindar i on na ler gasu bez da oseti digne heder.
Ne dize pritisak ulja teret vec kubikaza cilindara. Sa ova dodatna dva cilindra ce biti mnogo lakse traktoru i pumpi, a i ramena su jaca i nema bojazni od pucanja.
 
Nazad
Vrh