Subvencije u poljoprivredi za 2016

Da li je to izasao pravilnik za prikljucnu mehanizaciju ?

NIje,treba mi za kolegu jer mu je javljeno da ima nepotpunu dokumentaciju,nije posalo zahtev,pa me interesuje jel ide ovakav zahtev za mehanizaciju u stočarstvu,pošto sam ja slao drugačiji zahtev za sejalicu jer ona ne potpada pod mehanizaciju u stočarstvu.
 
I meni danas uplatili za biljnu proizvodnju mada moram priznati vec sam i ocekivao uplatu jer se blize izbori pa su morali inace mislim da para nebi bilo

Послато са LG-K350 уз помоћ Тапатока
 
[FONT=&quot]Pozdrav svima. Imam jedno pitanje, pre svega za vas koji tovite junad i šaljete zahteve za subvencije. Pre nekoliko dana mi je stiglo pismo da se moj zahtev za podsticaje za tov junadi za 2016. godinu odbija. U obrazloženju se navodi da je moj zahtev neosnovan iz razloga, citiram: "podnosilac zahteva i nosilac poljoprivrednog gazdinstva broj BPG ... nije izvršio obeležavanje i registraciju grla u centralnoj bazi za obeležavanje životinja". Unazad 10 godina imam registrovano poljoprivredno gazdinstvo i tovim junad koje predajem klanici, do sad nisam imao nikakvih problema. Uz zahtev za subvencije za tov junadi sam poslao prijemnicu za otkupljena grla overena od strane klanice i nadležnog veterinarskog inspektora i kopiju uverenja o zdravstvenom stanju životinja, overene od strane nadležnog veterinarskog inspektora. Zanima me ko unosi podatke o životinjama u centralnu bazu, da li to radi veterinar ili sam ja trebao da pošaljem još neki papir? Da li je još neko imao ovakav problem?[/FONT]
 
Kada kupis tele duzan si da u roku od sedam dana to grlo prevedes na tvoje ime. To radis kod ovlastenog veterinara koji sve podatke o promeni vlasnistva odnosi do sluzbe pri veterinarskoj inspekciji koja unosi u centralnu bazu podataka. Tada je stari vlasnik razduzen, a telad su na tvom gazdinstvu. Znaci taj veterinar sredjuje sve papire ti samo preuzimas pasose. Tako je bar kod nas.
 
Tako sam i uradio. Ako veterinar treba da unese podatke u centralnu bazu, a u mom slučaju to nije uradio, onda sam njegovom krivicom ostao bez nekoliko stotina evra. Ne vredi mi ni da šaljem žalbu Ministarstvu...
 
Desila se takva situacija i kod nas u selu. Nagodili su se da veterinar snosi pola troskova tj pola gubitka.
 
Meni samo nije jasno kako je veterinar mogao uraditi TBC i izdati uverenja o zdravstvenom stanju ,a da junad nisu bila u bazi podataka.
A posebno sto je prosle godine bila i akcija vakcinacije od nodularnog dermatitisa i svako grlo je moralo biti vakcinisano i evidentirano.
 
Kada sam odneo kod veterinara rešenje da se zahtev odbija, rekao mi je da sam navodno trebao poslati još neki papir, ne zna ni on gde. Verovatno je to rekao jer je očigledno njegovom krivicom meni uskraćeno pravo koje mi po zakonu pripada. Neodgovorno, neprofesionalno, jadno.
 
Dulex@
Da li si prosle godine pri preragistraciji domacinstva uneo brojno stanje goveda na domacinstvu?
Jer prosle godine nije moglo po automatizmu "bez promene" vec je trebalo da se unese broj.
Moj stric se tako presao i ostao bez subvencija za krave.
 
Dulex@
Da li si prosle godine pri preragistraciji domacinstva uneo brojno stanje goveda na domacinstvu?
Jer prosle godine nije moglo po automatizmu "bez promene" vec je trebalo da se unese broj.
Moj stric se tako presao i ostao bez subvencija za krave.

Sve sam odradio kako treba. Pitao sam Upravu za veterinu i rekli su mi sledeće: "Uvidom u Centralnu bazu podataka sva grla su obeležena .U skladu sa čl.19 Pravilnik o načinu obeležavanja i registracije goveda, kao i o službenoj kontroli obeležavanja i registracije goveda („Sl. glasnik rs“ br.102/2014) nije odjavljen odlazak datih grla sa imanja nadležnom veterinaru u mestu odlaska sa Vašeg gazdinstva, to jest nije vraćen četvrti (žuti) primerak potvrde veterinarskoj stanici ŠTO JE BILA OBAVEZA, pa samim tim nisu ni evidentirana u Centraloj bazi podataka kao kretanje sa prijavljenim datumom, već samo datum dolaska na novo gazdinstvo, u roku od sedam dana."
Bio sam da odjavim grla sa mog gazdinstva. Prilikom odjave životinja dobio sam od veterinara plavu kopiju potvrde odlaska grla sa mog gazdinstva. Na potvrdi za praćenje kretanja životinja lepo piše:


* Obrazac se štampa u 4 primerka. Bela kopija (original):Zzadržava primalac životinje; Crvena kopija: Zadržava nadležni veterinar na mestu odredišta. Plava kopija: Zadržava pošiljalac životinje; Žuta kopija: Zadržava nadležni veterinar na mestu utovara.


Žuta kopija je za nadležnog veterinara u mestu odlaska goveda, radi dostavljanja podataka Centralnoj bazi o odlasku goveda sa gazdinstva prethodnog vlasnika.
 
Nazad
Vrh