YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Ja sam vec negde pisao da imam problem sad po hladnom da ga ulje koči ko da je rucna dignuta,a u 4oj inace je najslabiji,pogotovo u breg kad idem, a ta lampica tek ponekad samo se javi na sekund a sta mu fali nemam pojma..454 je u pitanju..
 
Kod mene u jd lijepo piše da se po niskim temperaturama prvih 15 min zagrijava na mjestu a onda prvih 10 min vožnje ne brže od 10 km/h jer može doći do oštećenja.Lampice ne blinkaju ali kad krenem i stisnem kvačilo staje kao da je ručna povučena.Sasvim normalna pojava.
 
Da kada ide prazan, u 3h ide normalno a u 4h nece gusi se. Kada se upali (i vruc) neprima odmah gas. Nov nema ni 7 rh. Moramo dosuti goriva, sad je na pola crvnog pa mozda to zeza tj sigurno gorivo nesto. Unutra je gasno ulje pa dosuti evro dizela da se izmesa ako je smrzlo gasno ulje.
Naspi goriva pa probaj. Mozda ima prljavstine u sistemu i filterima. Ako ne resis zovnes servis, a to sto gusi mozda je sto kolege kazu i do ulja u menjacu. Na prvom servisu kad ga budu menjali naspu bolje ulje i polse nema problema.
 
Ja sam vec negde pisao da imam problem sad po hladnom da ga ulje koči ko da je rucna dignuta,a u 4oj inace je najslabiji,pogotovo u breg kad idem, a ta lampica tek ponekad samo se javi na sekund a sta mu fali nemam pojma..454 je u pitanju..
koliko imas rh na 454? ja sam neki dan palio u pola 2 ujutru 454 isao da slepam komsiju auto mu crkao upalio ga i ostavio da radi nekih 10ak min i onda tek krenuo mada ima tek 200rh pa ono sad jos pazim sve polako i natenane.a sto se tice cetvrte brze kad se vuce teret da jako je brz pa je izgubio na snazi...
 
Sati nema puno,fali koji sat do hiljadu..vise me nervira sto je i volan poceo teze da se okrece sad kad je bas hladno,a lane nije bilo tako..a i kvacilo jedva cekam da ode pa da ga menjam..dosta je tvrdo i tesko se salta a da ne zakrci,moras bas da ga osetis,pa mi se ne daje drugima da ga teraju..inace lepo sluzi..cak sta vise radi i po nesto sto i nije za njega malog..
 
meni se desava da dize poluge sam od sebe kad nenosi nista na polugama,samo vuce prikolicu,ili idem prazan poluge se podignu do kraja, kazu nije nista al opet nezgodno ako idem na kracu relaciju taman se podignu do visine rude i da nepazim pri skretanju ne daj boze slomiti ili iskriviti nesto...pre nego sto smo sami kupili kineza radio sam u jednom udruzenju pa sam 2god vozio novog 454 doterao ga direkt iz ns pa sam polako se uputio kako,sta gde brzine i ostalo navikne covek kad stalno vozi
 
I meni na Rusu mono blok isto cim ga upalis on podigne maximalno. Negde pusta razvodnik.
 
Podignu se al nema otpora cim stanem nagazim nogom i spustim ih dole
A desava se i da padne ili zuta ili zelena rucica pa mi plug padne na put 4b pun gas samo zavarnici
To sam resio zelenu zakacim lancicem a zutu zavrnem granicnik
 
I meni na Rusu mono blok isto cim ga upalis on podigne maximalno. Negde pusta razvodnik.

Ja sam promijenio novi monoblok , sa starim koji je "skakao" nije nikad digao a sada sa novim digne , teret ne digne , i izgleda kada se ulje zagrije ne dize. U transportu ako ne treba a poluge mogu da smetaju sa strane iskljuciti pumpu i onda ne dize jer pumpa ne radi.
 
Jel ima neko dimenzije ventilator kaiša za Yto-x904, 2009. godište? Ne mogu da pročitam dimenzije na njemu, a u knjizi nisu napisali.
 
Srdjan.Sokol sta ima veze ostris raonike tako,ne gubis vreme..Generalno kako si zadovoljan tim ytom,vidim ima podosta falinki,ne krupnih ali i te sitne kvare utisak.
ima tih sitnica,al dobro sta sad mi smo generalno zadovoljni traktorom oranje, priprema sa setvospremacem, rad sa malcerom u vinogradu vuci prikolice sve ok.dosta je jak prednja vuca i na kardanu je puno jaci od recimo 542 sa kojim smo isto malcovali 542 kad naidje na krticnjak samo sto se ne ugasi ovaj samo zaprasi ni ne oseti da je teze
 
Jel ima neko dimenzije ventilator kaiša za Yto-x904, 2009. godište? Kajs ti je 5PK 1760 ako oces nazovi neku prodavnicu autodelova mozda ima i jeftinije to tija plosnati kais 5 redni a ako ti treba i spaner pase ti lezaj tocka od golfa seata...jeftinija varijanta od originala a netreba ti ni kosuljisa od starog spanera
 
Na prvim stranama teme sam citao za filtere ali nisam kasnije nasao. Zanima me od cega pasu filteri na 904?
 
Filteri za yto 904:
Manji filter goriva: unico FI 7117, Frad 36.18.05/130
Veci filter goriva: unico FI 8155/2, Frad 43.27.04/130
Filter ulja: unico LI 9120 i, frad 36.18.04/110

Imam i druge proizvodjače ali ovi su najčešći koji se mogu naći.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh