YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Sta se nisi pojavio prije bilo 2 ili cak tri tu u okolini sa prodavali ti yto 130 ks, nije bila neka navala na njih jer sam dao za takvog mtz-a sa duplo vise radnih nesto malo vise nego su ovi trazili (traktori od ispod 2000rh do 3000 svi), platio bi kod kuce mislim pdv za njih.

Vi od 'preko' ste strucnjaci tako da mi strojevi odande ne trebaju.
 
Ovih dana sam spominjao kosookima sve po spisku.... Zbog jedne matice koju nisu dovoljno zategnuli sam morao razbucati skoro pa ceo traktor!


xeeb1t.jpg
Da li bi ova kombinacija uspela da dotegne maticu?





 
Ne bi. Gedora ti je plitka, smeta ona osovina sto prolazi kroz maticu... Odmah samskuzio zasto je rezao gedoru po pola i "produbljivao" ju...
 
Tacno tako! Standardna gedora je plitka a produzena nema u toj velicini. Barem ja nisam nasao.... Ma nije mi bilo zao dati 8500din za alat (gedora+adapter) koliko mi bilo zao rastavljati traktor zbog takve gluposti. J..em im majku pirincanu trebali su se najesti sunke taj dan kada su zatezali maticu!
Inace u pola "svatova" (rastavljanja) smo se skontali da je mogla samo zadnjica da se izvuce tj dif i resili bi problem za dan dva. Ovako nas trojica 4 dana....
Nesto mi cudno.... Kako to da niko ne pita: i,kakav je menjac iznutra.... kvalitet lezajeva,zupcanika....kako mi se cini.... Nista. A bio sam ubedjen da ce biti gomila pitanja jer koliko pratim niko ovako nesto nije radio (ako jeste onda nije objavio) a kamoli slik'o.
 
Tenk ju! :osmeh:
Pa s'obzirom da su ga kinezi pravili.... Vrlo dobro! Zupcanici,lezajevi... sve je u odlicnom stanju! Kada sam vracao nazad na glavcinu,diskosne ploce od rucne kocnice na blago cukanje zvone...zupcanici takodje.... kako bih opisao zvuk.... ma pravo dobar zvuk! :osmeh:
Salu na stranu. Ali ako su i ostatak traktora priblizno dobro napravili koliko mi se cini da su menjac,onda opravdava kupovinu. E ali to jos ostaje da se vidi,jos se mora koji put oznojiti.
 
A koliko sati ima traktor?
I koj model je upitanju?
Izvinjavam se, nisam pratio na casu.
 
A kako si otkrio kvar tj; otpuštenu maticu.......kako se to sve manifestovalo da bi znao u čemu je problem ?
 
Odjednom se pojavio zvuk kao kad cujete npr starog Ursusa ili Rusa iz 60 i neke koji usporava tj koci motorom.... Ujanje (msm da sam na forumu pokupio taj izraz) Nzm kako bih drugacije opisao zvuk....
Znaci zvuk se cuo samo pri usporavanju traktora a nista se nije culo kada takoreci tockovi vuku tj kada motor vuce. Znali smo da je rec o zupcanicima ali nismo znali gde i koji.... I da li su uopste samo zupcanici... Ja sam bio ubedjen da su i lezajevi kaput. Negde.... (racunam kinez je to). Pogotovo sto se i u rikvercu culo neko lupkanje. To me dosta zbunilo. Reko: garanat je deo lezaja upao u zube zupcanika i odgrebo sve u gnjurac. Pogotovo sto je babo uzo'ro tako 2kj sa tim zvukom.
I nista,ujanje smo prepisali difu a lupkanje menjacu. E onda smo pokusali okretanjem jednog po jednog z. tocka da ustanovimo tacnije odakle dolazi zvuk... Da mozda eliminisemo nesto... I lupkanje se opet culo bas tamo gde je matica(sastav menjaca i difa),ali onda se umesto ujanja pojavilo podrhtavanje drugog z. tocka. Onda sam skinuo mehanizam za rucnu kako bih makar delimicno dosao do osovine sa kupastim zupcanikom i video da li se mozda tamo nesto vidi. Makar to lupkanje da odgonetnemo. Da ne rasturam odmah traktor...
Skinem to i vidim da odstojna caura i glavcina od rucne setaju po osovini,ali nisam se skontao da ne smeju. Jbg pao mrak i nama a i napolju pa jos i zima i jednostavno nije nam se dalo skontati ono sto je bilo pravo ocigledno. Razisli smo se svako svojoj kuci sa namerom da sutra skidamo zadnji poklopac difa. Da proverimo da nisu trkaci u difu. Ono podrhtavanje tocka nas navelo na pogresno razmisljanje. I sreca pa sam uzeo knjigu,i tu sam malo ohladio glavu dok sam listao,i onda se skontam... Glavcina od rucne(a nalazi se na osovini kupastog zupcanika) ne sme setati po osovini jer kocione ploce-diskovi setaju po toj glavcini. Diskovi moraju biti pomerljivi zbog trosenja kocionih plocica i ostalog,ali samo diskovi. Ne i glavcina. Da je glavcina za pojasnu kocnicu onda bi bio drugi divan,a posto nije... Tu se skontam da se matica verovatno otpustila! I tako i bi. Sutradan kad smo ga razvukli.... Eeee u momentu nam svanilo ko Baltazaru ideja!
Sreca pa nije nagrebalo nista. Navoj,lezajevi,zupcanici.... Nista! Samo smo odmastili maticu i navoj na osovini,i zajedno sa onim sredstvom protiv odvrtanja vratili maticu i zategnuli je sa sve cevkom za produzetak.....
 
Vidis, nisu samo kinezi aljkavi kad se radi o sastavljanju traktora... U IMTu na konusnom zupcaniku ima osigiravajuci prsten i matica s utorima, dotegnes, osiguras i nema odvrtanja. Problem je u tome sto je na mom 549 to u tvornici bilo jaaaako labavo dotegnuto, cjeli sklop konusnog zupcanika se klimao gore dolje i to JAKO. Sreca u nesreci da je primjeceno, pukao poklopac hidraulika i kad sam ga skinuo glavcina konusnog zupcanika je "na izvol'te" i probam klimati rukom kad sve seta ko blesavo. Zategao sam da se lagano okrece ali da nema lufta i osigurao. Da nije bilo problema s hidraulikom, eventualni kvar bi se pripisao cinjenici da je svaki 54x traktor bolestan na konusno-tanjurastom paru...
 
Taj sistem dotezanja konusnog na IMT-u nije najsrećnije rešenje jer hoće vremenom da se raspusti i uglavnom razbije nosač zadnjeg ležaja konusnog zupčanika a hoće da s.ebe i srce diferencijala(bundevu)a neretko i K.T par.Taj problem je izražen gotovo na svim 542-549 jer nemaju bočne reduktore kao veća braća pa K.T par trpi žešće opterećenje.Kod mene u selu svi takvi traktori su lečeni od te bolesti.Potrebno je redovno kontrolisati stanje i po potrebi doteći maticu da bi se problem izbegao.
 
Znam,imao sam isti slucaj na 588. Labava matica ali je osigurac odradio svoje. Medjutim na kinezu osiguravauce podloske nema nego je osiguranje limeni produzetak ujedno sa maticom i njega udaris u kanal kada maticu zategnes. Inace i tu su bili aljkavi pa su samo tek malo tackasem (kirnerom) osigurali. A ima prostora u kanalu da se lim zvekne puno bolje..... Hajvani kosooki...
P.S pre mesec dana sam menjao pumpu vode na jednom mtz 1025 i to samo zato sto nisu dovoljno zategnuli centralnu maticu pa se pojela osovina i remenica. Sreca pa nije zavrsila u hladnjaku...
 
Svašta se dešava.Mnogi prave grešku kada skidaju trube na 542 pa ture što deblje dihtunge i par kg silikona da ne curi ulje a valjda vole kada se vidi crveni silikon kako viri a možda i da ostave majstorski potpis.To mnogo utiče na podešenost K.T para.Ako je fabričko stanje namestiti dihtung iste debljine ili tražiti što tanji a silikon na takvim mestima uopšte nije potreban već samo mas' da drži dihtung na mestu dok se komponente ne namontiraju.
 
Mislim da se kolegi Gruntu to desilo ,samo ne znam kako se manifestuje dal počne da huji i zuji ili jednostavno neće u određenu brzinu.
 
Hujanje je prava onomatopeja menjaca..meni lane na dva komada u isto vreme..matica je cudo..a i švajs aparat..
 
Kod rusa je greska sto su napravili da se zupcanik menja nezavisno od osovine. Greska jer pre napravi luft na kronerima-nutovima,pa mrdanjem tera maticu da se otpusti,nego sto se zupcanik stigne potrositi. I iz mog iskustva za osiguranje se najbolje pokazao ekser. Dovoljno je celican da izdrzi eventualno lupkanje matice,a pri tom nece puknuti kao celicna civija i elektro zeger.
Grunt, e to ujanje sto imas u 9-oj,to smo mi sad imali na kinezu a to ti proizvodi konusno/tanjirast par zupcanika. Da l' zbog otpustene matice,lufta lezajeva,potrosenosti zuba zupcanika... nzm ima vise faktora,ali ujanje proizvodi k/t zupcanik.
 
Nazad
Vrh