Farovi i svetlece lampe

Koliko je para taj a koliko onaj veci? Dal ce ta ista zica od struje moci da se iskoristi za tako nesto jako?
 
Jel ima ovde neke pomoći? Pojeo se zupčanik.

2rwkqs7.jpg


- - - - - - - - - -

2rwkqs7.jpg


- - - - - - - - - -

Neće da mi okači sliku.
 
Kakav mu je nosac gde se kaci na traktor? Ja nisam zadovoljan sa pomocnim farovima, pa bih zamenio za ovako nesto.
 
ih ovaj sa 16 dioda nije radni far za nazad vec iskjlucivo za napred jer toliko svetle da je greota turiti nazad :)
 
Bolje gledaj farove manje snage al da ih stavis vise komada jer i od 20W sijaju jako a problem je senka na osvetljenoj masini ili napred auspuh ili retrovizori . Namontirao sam napred dva od 27 i to je prejako pa gledam da dodm dole ispod zmigavaca i pozicije jos jedan pljosnati a ove gore da preradim nosac da mogu da se rotiraju .
 
Skoro sam namontirao dva dodatna fara i nisam zadovoljan. Klasicno zuto bezveze svetlo, koje trosi 2x55w struje. Mozes ih videti na 25oj strani ove teme, prvi post. Napravio sam im nosac da oni budu "stariji" zbog senke, ali tacno je da smeta kada udari u auspuh.
 
Kakav mu je nosac gde se kaci na traktor? Ja nisam zadovoljan sa pomocnim farovima, pa bih zamenio za ovako nesto.
Nosac na faru je u obiliku slova U gornji deo kroz far a na jedan sraf na traktor, tako reci klasika kao i na svim ostalim radnim farovima. Svi na kupujem-prodajem prodaju iste, ja sam uzeo kod onog iz panceva sto je 1300 komad, Univerzalni magacin se zove ,uzeo sam dva komada za 20 eura, spustio je malo cenu.

Posle onog led bara i belog svetla kad upalim obican radni far smorim se kad mu vidim zutu boju, a i sija ko sveća u odnosu na ovo.
 
Kod mene na jednom ovom led faru sa 16 dioda usla voda,malo po dnu...sija dobro samo ne znam koliko ce jos dugo..
 


Stigli danas. 2x48w za napred i 2x27w za nazad. Sutra montiranje.
Razmisljao sam da li uzeti i napred od 2x27w, ali bih se uvek pitao kako bi to sijalo sa 2x48w pa je odluka ipak pala na njih.
Dva jaka od 48w menjaju dva prednja pomocna halogena fara 2x55w a ova dva slabija od 27w menjaju dva pomocna radna fara ppzadi koja au isto tako od oko 2x50w pa ce osvetljenje biti jace a potrosnja struje slabija.
 
Nazad
Vrh