Prihranjivanje pšenice

Kad bi ja čekao da mi stignu analize zemljišta predatog u PSS Požarevac đubrivo bi primenio tek krajem 2016.godine.
 
Prihranjeni psenica i jecam pre neki dan sa 200kg/ha uree. I to bi im bilo to, posle samo prihrana preko lista prilikom prskanja.
 
jos miruje vegetacija,biljeke se nebude ,nezobrvi te jos febuar zima,lupa te glupsti ali necu da se mesam svako zna svoje cake i to priemnjuje ja znam da bacm krajem marta na zito i nikad nisam pogresio uvek imam vise nego dobar prinosi,svako zna svoje ali zima je jos vidim da neki bi i sejali sad da mogu!

Polako bratic,sta si neurozan,eto mi ne znamo pa nam ti kazi kako treba,sta ja znam posejem koje jutro i tako nista posebno...
 
Vidi se da je zima, pa se ljudi zakace jedan za drugog... da je avgust, i da bi svako sa foruma nabacio po par prikolica stajnjaka rucno, ne bi bilo toliko svadje :haha:
 
Uvek imas pametne odgovore. U sve zivo se razumes. Nije isti moj i tvoj atar.
Imam 40ha psenice, na 38 parcele. Da li mislis da treba da uradim analizu na sve parcele?
Parcele koje su mi vece, radi se analiza, pa cu tamo znati, kako cu da bacam.
Ali mi ne pada napamet da radim na sve parcele analizu, npr. da radim analizu zemljista na parceli od 30-50ari, a moze da se desi da je sledece godine obradjuje neko drugi. Uvek sam bacao bez analiza i imam medju najboljim prinosima.
Znam i ja da je dobro da se radi analiza. Ali jedno stavno su kod nas razbacane parcele. Nije kao kod tebe.

quote_icon.png
Citiram: Manjevic

Bacio sam pred setvu psenice 100-150 MAP-a po ha. Koliko bi trebalo KAN-a da bacim? Kod nas kazu 250-300kg po ha.
Po meni je to malo. Sta mislite da idem sa 350-400kg KAN-a po ha. Samo se bojim da ne polegne, sorte su Balaton i NS40S.



izvini nisam dobro odgovorio na ovako formulisano pitanje
baci sad 4ookila nije skup a tamo u martu dodaj jos malo

 
Ovih dana samo ručno.
Nadam se da će moći sledeće nedelje.:cao:
Idem sa SAN-m, 200kg/ha prva tura.
 
Mi psenicu nismo jos prehranili. Doduse, bila je kasna setva pa se ni ne sekiramo mnogo... Valjda ce biti dobro... :sta:
 
Kod mene predsetveno 3x16 150 kg/kj, prehrana za sada AN 150 kg/kj od jednom + jedna prehrana folijarno.
 
Nazad
Vrh