Herbicidi u kukuruzu

da li je neko probao da mesa Nikosulfuron i rimsulfuron ( RIMEX), vidim da Principal plus sadrzi obe aktivne materije, radi prosirenja delovanja na rizomski sirak i eventualnu reziztentnost doticnog korova.
Koliko i u kojoj dozi ste mesali?

2012 sam radio sa 60% doze nikosulfurona (talisman) i 60% doze rimsulfurona (Rimex). Za moje shvatanje uspesnosti suzbijanja trave niuje bilo dobro. Mozda kroz kvalitetnije firme (DuPont Cordus, Principal) bi bilo bolje, ali sam se okanuo toga.
 
Ljudi pomoc!!!!
Oprskao sam posle sadnje a pre nicanja acetohlorom 900 2l na ha i terbis 2l na ha, kad sam danas otoso da vidim kako je niko kukuruz, umalo me slog nije strefio, njiva pozelenela od trave, kao da nije imalo nikakvog efekta. Cime sad da prskam sobzirom da je "delimicno nikao 2 lista". Hvala

Treba malo više podataka . Prije svega koje su to trave : jednogodišnje ili neke višegodišnje koje niču iz žila, rizoma i sl ? Drugo da nisu možda busenovi livadarke ili neke slične uskolisne koja je ostala od spremanja , ili da nije možda pirika , pirevina . Dalje kakav je raspored padavina bio , jel bilo kiše poslije prskanja . Postoji šansa ako nije bilo kiše poslije prskanja , a u pitanju su korovi u kotiledonima ili tek iznikli da će nestati par dana nakon kiše . Mnogo se rizikuje sa prskanjem prije nicanja jer slabo djeluje ako nebude 20-30 litara kiše nakon prskanja . Zato ja od ove godine ne rizikujem . prskanje "na crno" radim prije sjetve a pred zadnji prohod pripreme.
 
2012 sam radio sa 60% doze nikosulfurona (talisman) i 60% doze rimsulfurona (Rimex). Za moje shvatanje uspesnosti suzbijanja trave niuje bilo dobro. Mozda kroz kvalitetnije firme (DuPont Cordus, Principal) bi bilo bolje, ali sam se okanuo toga.
Hvala na odgovoru, na 41 stranici sam nasao komentar
clan Lala iz Banata......iz 2010 godine....
Idem u split aplikaciji (mada je i posle prvog prskanja sve sjebano)
1. prskanje: 0.3 l Siran + 30 g Rimex + 0.6 l Dimark
2. prskanje: 0.5 l Siran po hektaru.

ako preracunamo dozu iz Principal plusa onda treba
1,0 lit nikosulfurona i 40gr Rimexa i dikambe klasicno 0,6/Ha
 
Hvala na odgovoru, na 41 stranici sam nasao komentar
clan Lala iz Banata......iz 2010 godine....
Idem u split aplikaciji (mada je i posle prvog prskanja sve sjebano)
1. prskanje: 0.3 l Siran + 30 g Rimex + 0.6 l Dimark
2. prskanje: 0.5 l Siran po hektaru.

ako preracunamo dozu iz Principal plusa onda treba
1,0 lit nikosulfurona i 40gr Rimexa i dikambe klasicno 0,6/Ha
Dikamba klasično ide 0.7l/ha :ppozdrav:
 
Dikamba je dosta mocan preparat, vec sa 0.4l/ha radi radnju samo sporije se suse korovi. Sa 0.7l/ha i palamida ako je malko veca nece preziveti.
 
Probno prošle godine malo , a ove skoro sve . S-metalohlor i terbutizalin . Evo ti dobar primjer što sam se uvjerio pretprošle godine ; prskano acetohlor i terbutizalin prije sjetve ali nije inkorporino. Na toj parceli je bilo suvo i nije pala kiša dugo nakon toga . Daleko bolje je herbicid djelovao u trakama kud je sijačica malo zamiješala zemlju , tj u redovima nije bilo trave a izmedju jeste . Herbicid treba da se spusti u zonu klijanja korova , a to je 2-5cm dubine , inače za to mu treba čak 25l kiše negdje sam pročitao.
 
Nazad
Vrh