Za motoriste, Koji motocikl vozite?

Ja kad pomislim u tom pravcu nekako mi prvi na um padne KLE 500. Mozda i nije nesto posebno, ali se meni svidja. Ne znam za PEGASO 650 kako se pokazao? Cini mi se dosta udoban i fino izgleda, a i cene su povoljne.

Kle mozda,alipegaso i svaki sa 1cilindrom barem meni se ne svidja,imao sam tenere 660 i to ima jake vibracije,dok kod motora sa 2 cilindra,toga nema,
@imt 577 ja ti prodam afriku..ozbiljno
 
Kle mozda,alipegaso i svaki sa 1cilindrom barem meni se ne svidja,imao sam tenere 660 i to ima jake vibracije,dok kod motora sa 2 cilindra,toga nema,
@imt 577 ja ti prodam afriku..ozbiljno

Ja sam vozio stari Pegaso sa rotax motorom i karburatorom (noviji su sa el ubrizgavanjem i imaju problem); jak i eksplozivan ali secka malo i trazi gas. A preporucio bih Hondu Dominatora; lepo smo se navozali i malo je elasticniji od pegasa, moze fino da se vozi. Inace ovi sa jednim cilindrom startuju kao iz pracke, lep osecaj ali sa dva cilindra su elasticniji i vise za neku civilnu voznju
 
@jbrtka Ako ces da je prodas za 1000-1200e (koliko se ja planirao da platim bez registracije i eventualnog servisa) onda nije problem :osmeh::osmeh:
 
Kle mozda,alipegaso i svaki sa 1cilindrom barem meni se ne svidja,imao sam tenere 660 i to ima jake vibracije,dok kod motora sa 2 cilindra,toga nema,
@imt 577 ja ti prodam afriku..ozbiljno

Ima vas vise koji imate iskustva sa ovim motorima.
Konkretno me interesuju glavne razlike izmedju "afrike" i transalpa. Znam da 1. je vise off road (cross), 2. vise enduro (za neke duze relacije, t.z. "touring"), ali interesuje me ko je koristio oba kakva su iskustva, sto se tice udobnosti, izdrzljivonst, decije bolesti...
 
Poslednja izmena:
Ima li negde u srbiji da se nadju polovni motocili na 3 tocka, neki manji modeli? Nesto ih ne vidjam po oglasima, ili trazim na pogresna mesta? Kakva su vam iskustva sa njima?
 
Dulka - vozio sam Transalpa par godina, savrsen motor, bez ikakvih decijih bolesti, gledaj samo da je odzavan lepo, za 4 godine jedini kvar bio CDI, koji sam prelemio kod Joske u Temerinu, kad sam kupio motor oterao ga kod Mirka Crkvenjakovog u Sombor, pregledao ga i samo gas... Ako budem kupovao opet motor bice ili Afrika ili Transalp, za neke manje pare Honda XL 600, neunistivo...
 
@Rodicu,ja sam imao teneru 660 crno-ljucicasta,kupljena pre 5,6 godina iz Titela?da ti nije poznata?
 
Da da, mislim da si je kupio od mog komsije 2 kuce pored mene, ako mislimo na istu! Jel imas neku sliku?
 
Nisam ja,ja sam kupio u padini,ali je vlasnik bio iz titela.

- - - - - - - - - -

1zbx8y8.jpg
[/IMG]
 
Jbrtka - jeste,to je ta tenera, od komsije!!!

Dulka - ako kupujes transalpa, gledaj da je malo noviji, tj sa 2 diska napred, mala je razlika u ceni, a mnogo bolje koci, inace bas takvog sam vozao par godina, okacicu slike veceras...
 
Ova afrika sa oglasa je presla 100000 ,ako je tacno to sto pise,ja ti moju dam za 2000,ima 53000km prva reg je 94.ja sam joj 3 vlasnik,drugi u srbiji.
 
Pise da je presla 1 milion km :) :D
Hvala na savetima! Bicemo u kontaktu kad (i ako) bude aktuelno.
 
Zapocela sezona pa se malo opremio sa "gepekom".
Usput palo i jedno pranje...
bdb80736d448882e390a87b74f92938b.jpg
35ee4dd8486944f03299d9e734ad4430.jpg
6f93a72b4be27794e78c16d3c639e306.jpg


Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
Za tezinu neznam mada je dosta teska jer drugi motor nisam vozio ali je putem prilicno udobna, osim sto ima malo vibracije na odredjenim obrtajima. Ja sam je kupio prosle god. i do sad sam bas zadovoljan, ima i ona redovnih odrzavanja ali kad se nesto sredi dugo se vozi bez brige.

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh