Kukuruz 2015

NS 6053 bez kise u julu...


Ovaj kao da je zalivan svake nedelje,tako dobro izgleda.Verovatno da je do zemlje, a možda i do hibrida,mada čisto sumnjam da je mogao toliko dugo izdržati na ovakvom suncu bez vode.Da nema neka tajna formula ili je u pitanju neka cigančica? Kažu kad ona to krsti,tu sve ide na bolje.
 
Ako ćemo tačnije od ove godine kod nas u Srbiji je po katalogu svrstan u fao 390 dok je prethodnih godina uvek bio fao 490. :sta:
 
Fotografija-0145_zpsxwqrwk9r.jpg

Kukuruz koji seju ne ozbiljni,hobi poljoprivrednici i koji ništa ne valja(pitam se kako bi to sve izgledalo da zaista valja i da je u pitanju neka visoko brendirana semenska kuća).
A evo i jedan video zapis(malo lošiji kvalitet ali se lepo i jasno vidi kolike je visine i generalno u kakvom je stanju).
 
Poslednja izmena:
Danas malo obilazili kukuruze ,sve u svemu zadovoljan sam,kako je odradjeno sve super je ispalo iznenadila me jedna parcela gde je predusev bio ovas,koja nije dobila ni gram djubriva,a vrhunski izgleda,dok ima i parcela gde je kukuruz 427 visok od 1,8-2m,ali ima po dva klipa i to solidnih,nisam sve slikao mrzelo me da vadim telefon jer su klipovi uglavnom isti svuda,sve je to relativno blizu da bi bilo neke velike razlike,evo i slika :D

Ovo je parcela gde je najlosiji,tj najvise je podgoreo,zp 606
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]

Ovo je parcela spomenuta gore koja nije dobila gram djubriva,2x prskana od korova
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]

A ovo je klip sa prve slike i 427,tek zavrsio oplodnju i krenuo da puni
slike.php
[/URL][/IMG]
Sejano je na 25-27cm,moje parcele su dobile po 2kg uree i 2kg kan u spartanju,ove sto sam uzeo ove godine u zakup gde je i ovaj 427 baceno je samo 3kg kana u spartanju,sem ove jedne spomenute....sutra idem da obidjem jos jednu parcelu koja je takodje dobila 400kg djubriva a sejano je na razoranoj detelini i tamo ce kukuruz sigurno biti dobar:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh