Kukuruz 2015

Peet , kako da ti najkraće odgovorim : jesi vidio nekad kukuruz visok do pojasa ili ramena a koji da recimo prinos 6-7t/ha ? To je ta situacija , vidjao sam i prije , znači da nije bilo kiše on nebi dao ništa .Drugi slučaj kukuruz koji je postigao normalnu visinu , oplodio se kako tako u vrućini sa kišom kasnije izgura normalna zrna skoro do vrha , a da je suša nastavila povukao bi (abortirao) zrna skoro do dna . Najviše je značilo kasnije sijanim , a ovde ih ima prilično , koji su se oprašivali baš oko ovih kiša , oni mogu ako ovako nastavi da daju dobar rod .
 
Kod tebe je sve najbolje.Prvo 577 pa onda ostalo.

Slikat cu sutra da se vidi jad i bjeda od bc to kod nas ne sije niko od ozbiljnih .
Vecinom je pionir on sygenta i kws odudaraju jako.
Hoby poljoprivrednici siju bc jer daje osrednji rod barem u nasim krajevima,nema se puno za brati
 
Znam samo to da u nasem ritu su kukuruzi izgoreli do klipa. Kise nismo imali od Juna meseca, tako da je tamo oplodnje bilo ali je isterao male klipove i ne verujem da ce moci dati vise od 3 t/kj maksimalno (ako?) Ovo vazi za raniju setvu, dok Majska setva ne lici ni na sta!

Neki pricaju o kukuruzu koji je isterao 2 klipa!!! Da i kod mene par koraka na kraju njive a dalje peva se nesto sasvim drugo!
 
Znam samo to da u nasem ritu su kukuruzi izgoreli do klipa. Kise nismo imali od Juna meseca, tako da je tamo oplodnje bilo ali je isterao male klipove i ne verujem da ce moci dati vise od 3 t/kj maksimalno (ako?) Ovo vazi za raniju setvu, dok Majska setva ne lici ni na sta!

Neki pricaju o kukuruzu koji je isterao 2 klipa!!! Da i kod mene par koraka na kraju njive a dalje peva se nesto sasvim drugo!
Juće sam obišao kraj gde smo tanjirali( kod česme) situacija bolja nego bliže selu ,bila dobra kiša sa gradom u ponedeljak:sta:Kukuruz u 6-om iza tvog suncokret -soje isfronclan do vrha,pravi solidan klip.Strana prema kanalu DTD u lošijem stanju.
 
577 nema potrebe za slikanjem.Ti od metra visine nisu iz setve u optimalnom roku već iz kad se setim.Takav je slučaj i ovde sa kasnim setvama i parcelama sa prolećnim oranjem i semenom renomiranih semenskih kuća tako da ti priča ne pije vodu.Ima članova koji su videli moje parcele.Visok sam 190 cm a BC je mnogo višlji od mene.Ima i slika koje sam postavljao u temi pa pogledaj kako izgleda BC koji je posejan na vreme i koji je odrađen maksimalno.
 
Juće sam obišao kraj gde smo tanjirali( kod česme) situacija bolja nego bliže selu ,bila dobra kiša sa gradom u ponedeljak:sta:Kukuruz u 6-om iza tvog suncokret -soje isfronclan do vrha,pravi solidan klip.Strana prema kanalu DTD u lošijem stanju.

Bio sam juce u tom delu gde sam posejao suncokret -soju. Suncokret kakav je bio, sad je dosta solidan a soja dusta niska i ne obecava. Dobro sto je samo taj 1 kj sa sojom, inace kasna setva presejavanje nisam ni ocekivao da bude bolje! Ne znam koliko je kise bilo ali vidi se da su neke barice bile sa vodom u blizini parcele i ujedno se vidi i po soji i po suncokretu da je bilo grada!
U onom delu do DTD-a u 6-i duz ove godine imam suncokret na onih 8 kj i stanje je odlicno!

- - - - - - - - - -

DKC 5276 u nasem ritu (5-i duz) koji je jako zahtevan za kisom! Setva 16 April na 21 cm sa 100 kg/kj Mapa i 100 kg/kj ureje. Na slici mozda deluje dobro ali na licu mesta nije bas tako fino. Pukotine silne u zemlji i urla za kisom!
Svaki 3-4 klip je dosta manji od ovih sa slike.

2015-07-30-183610.jpg



2015-07-30-183638.jpg
 
577 nema potrebe za slikanjem.Ti od metra visine nisu iz setve u optimalnom roku već iz kad se setim.Takav je slučaj i ovde sa kasnim setvama i parcelama sa prolećnim oranjem i semenom renomiranih semenskih kuća tako da ti priča ne pije vodu.Ima članova koji su videli moje parcele.Visok sam 190 cm a BC je mnogo višlji od mene.Ima i slika koje sam postavljao u temi pa pogledaj kako izgleda BC koji je posejan na vreme i koji je odrađen maksimalno.
Moj komsija ima BC onaj najraniji pajdas.Izgoreo kao licna,agrotehnika je kod komse u full-u,djubriva lincer,ne stedi se,dobro oranje zimsko,setva je bila 7 dana pre mene,znaci 15.april.Klipovi su jadni za moj pojam,mali,kad sam bio pre 15 dana u njivi on je vec tad izgoreo metar.Mozda mu ne odgovara ova klima i brdo,jedino sto je iste visine sav oko 2 metra.
Pored njega je neki NS nemam pojma koji je daleko bolje stanje i nije bio toliko podgoreo ali zato klipovi bolji.
Ove godine ko ima hibride jedan do drugog tacno moze ispratiti stanje i odlike hibrida.
Naprimer ja sam bratu posejao ZP 388 na pola hektara pored reke,tu kukuruz rodi i bez kapi kise,malo je falilo,nestalo semena za jedan cosak i dodali smo 640.Verovali ili ne tu je sad razlika drasticna,640 je visok metar i po i bled je,a 388 je preko dva metra sa modro zelenom bojom.

Ova godina ce bas da istestira razne hibride u razlicitim podrucjima i uslovima.
 
Slike vasih kukuruza su za mene sasvim OK,bice tu roda,kod nas u ataru nisu takvi klipovi ni u kisnoj godini:osmeh:
Sve je to dobro gledano po slikama.:ppozdrav:
 
Po slikama koje kacite kod vas kao da nema suse,kukuruz jeste podgoreo ali ima lepe klipove,sto kaze Peet,2014 pa se svi naostrili na rekorde...
 
Sve je ovo dobro dok nas ne zadesi ovako nešto kao farmere u Rusiji , najezda skakavaca , kažu oblast koju zahvate unište 80% usjeva !!
Strašno , kao sudnji dan !!

[video]https://youtu.be/MvxYjZmyr7A[/video]
 
Nazad
Vrh