Subvencije poljoprivredi za 2015 godinu

Hvala na odgovoru,pretpostavljao sam da je tako za PIO.Dosad sam ostvarivao subvencije,ali ne znam ako budem u radnom odnosu da li to onda nešto menja stvari.Ipak mi je poljoprivreda bila osnovna delatnost do sada, pa ne bih hteo tu da poremetim neke stvari.
 
Deliti na velike i male.... Ukinuti subvencije bi bilo isto kao uzeti nekom kucu, ili stepenik, ili parce ograde, ili novac koji potrosi na par veceri sto izadje...Takav je odnos od malog koji prima subvencije do onog najveceg... Meni recimo sva subvencija ide na gorivo, a nekom recimo ide plata i on drzi pridiku o tome kako derivat treba na vreme obezbediti, sto opet ja bih mogao da shvatim kao zajebanciju u smislu ja imam platu i mogu da odradim sve na vreme ja sam gazda a ti ne mozes, i recimo da moze on bi naredio da se subvencije ukinu, a dok recimo nije imao platu govorio je drugacije= Primer iz mog kraja...
Treba dati subvencije i malim i velikim ali treba dati, a ne pljuckati, te 100 evra hektar te frakcija te zunjmunj i nista... Treba duplirati subvencije, a da li je ovaj stekao lopovlukom imanje i silne hektare da li je ovog ojadila drzava, za to ima organa kome se svako moze obratiti i ganjati, mene zanima da, drzava da sto vise para nama, a ne sto manje, da recimo ne cekamo subvencije rrefrakcije kao Sahara kisu, ako ja platim struju na vreme porez prirez, neka i oni plate na vreme, kukali smo kukamo i kukacemo, i uvek ce biti nezdovoljnih...

- - - - - - - - - -

I trebamo otvoriti temu: Kukanje na poljoprivedi:osmeh: Lakse ce nam biti verovatno:osmeh:
 
Jugi treba davati više ali da se to uloži u zemlju a ne da to bude prilika da se kupi nov regal ili LCD televitor moje je mišljenje da bi bilo dobro kada bi se poljoprivrednicima izdavale kartice koje bi isključivo mogao koristiti za kupovinu repro materiala i ničeg drugog .
 
Subvencije poljoprivredi treba okrenuti u suprotnim smeru. Svaki poljoprivrednik koji ne obradjuje, pa makar i ar zemlje, da plati drzavi taksu na lenjost.
Sto se tice veleposednika sa preko par desetina pa i stotina hektara, da sam na njihovom mestu ne bih nista ni sejao. Sto ce mi kada mi drzava daje subvenciju.
Srbski seljak mora da se okrene radu. U zapadnoj, centralnoj i istocnoj Srbiji poljoprivredni posedi su mali i nemoze se ostvariti velika dobit na subvencijama.
Sve sto radim i ne nadam se u drzavu da mi pomogne. Nikada nisam trazio subvencije i ne trebaju mi. Da ja cekam da mi neko nesto da da bih imao racun da sejem,sadim......
Subvencije ukinuti!!
Samo garantovati otkup poljoprivrednih proizvoda i to po realnim cenama koje prate yapadno trziste.
 
Kako vas ne mrzi da svake godine vrtite istu pricu u krug ? Bar da ce to nesto promeniti ..
Ja sam za da daju svima ,bez ogranicenja i onom koji je ukr'o i onom koji je mukom stek'o i malom i velikom ,samo da daju nesto ,jer koliko vidim to je sasvim normalna pojava u svim evropskim drzavama ,a mi eto zelimo da postanemo jedna takva ..

I nemoraju da mi daju zive novce (posto to najvise boli ove koji se ne bave poljoprivredom..) neka mi vrate kroz gorivo i djubrivo jos vise i ja cu biti zadovoljan .. Ne kazem da ne bih bio jos zadovoljniji da daju 300e/ha u kesu ,ali posto je to misaona imenica ,moze i ova prva navedena varijanta..
 
UKINUTI ama bas sve dosadasnje podsticajne mere u vezi sudvencioniranja poljoprivrede.Dosadasnje subvencioniranje proizlazi iz zahteva velikoposednika koji su sticali ogromna bogatstva ove zemlje pod pljackaskom privatizacijom.Dizale su se rucice nasih zutuh parlamentaraca za svakojake gluposti a sve u cilju sjebavanja sopstvene zemlje i onih koji su ih glsali ,znaci sopstvenog naroda.Zato trebamo mi koji zivimo na selu i ostvarujemo kakavu takvu proizvodnju imati svoje ljude u parlamentu.Parlamentarne sednice idu na javnom servisu samim tim mozemo iz svojih kuca kontrolisati njihov rad.Ovakvim nacinom subvencioniranj je odrzavanje socijalnog mira u najvecoj populaciji i odrzavanje status kvo u kome najvecu korist ima vlast.Svaka podsticanja mera ima u samoj reci znacenja da korisnika podstekne do odredjene granice razvitka,samim trim korisnik treba da ima obaveze da kada dodje do odredjene granice da je vraca kako bi neko sledeci imao mogucnosti koriscenja iste.A ne ovako ko dosada svake godine rasipanje novca navodno u poloprivrednoj proizvodnji sto moramo priznati nije slucaj kod nas.
 
Ljudi sta pricate....Ako je neko prodao kukuruze za 100.000 i dobio subvencije u iznosu 100.000 on ne sme da kupi TV? Kako znate da je kupio taj TV od subvencija a ne od kukuruza? Pa svako radi da zaradi, ako neko plati seme vestak naftu iz dzepa poseje uradi i u julu dobije te jadne subvencije, treba da sedi kuci da ne ode na more da to selu ne izgleda ruzno?
Ala ima priglupih ljudi, pa to je strasno!
 
Nismo mi brale nigde! Niti tamo niti ovamo! A sto je najgore nit znamo sta zelimo!!! Da slucajno ne vlada glad u toj adolfovoj uniji??? Gde je bolje kod Staljina???
хахахахах е јеси лик забражђен ...
Питај субраћу Румуне јел им глад,ал оне ван Букурешта и круга 2 на Ионеску....
Лепо је у Дојчланду,то им је био и циљ.
 
Мој никнаме нек те подсећа на 4 посто незапослених у целој држави,о појму државе и једниства.Уосталом питај модератора НА о утисцима о тој беди и алкохолу...А твоје опредељење подсећа на милионе мртвих у оба рата,ал верујем на чијој страни су ти дедови били.Тако да ово прочита неки просечан Руски сељак са 6000 хе земље рекао би ко је овај ситни мрав који нас прозива и буса се са баштицом коју ради и моли за цркавицу од државе..Е Србијо јадна си какви људине имаш за подстанаре.
 
Nazad
Vrh