Subvencije poljoprivredi za 2015 godinu

Dokle god se subvencije svrstavaju i podstiču kao socijalno davanje i takva socijalna kategorija ,a ne kao razvojni podsticaji i razvojna kategorija leba od naše države nema.
 
Jugi nacinio si izmisljenu pricu o kojoj mozes sam da sanjas da ce ti doci u dvoriste bivsi PPV iliti sadasnji PV! Nece doci ni na jugu ni na severu i odrace kozu sa seljaka ova vlada jer vise nemaju ni koga ni kako jer su svi propali ko mu.a kroz cepane gace osim poljoprivrede!
A sto se tice voznog parka Banacana i ostalih koji obradjuju do 100kj ili 50-60 ha nemoj mnogo da brines ili pogotovu da tretiras te ljude da nisu posteno zaradili ono sto imaju! Nikako ne mozes takve da bacis u isti kos sa onima sto rade stotine ili hiljade ha!
Druze, nisam rekao da su Banacani stekli na pokvaren nacin svoju imovinu.. Jasno sam NAGLASIO Da nemam nista protiv tih ljudi, i rekao ako hocemo vise para ne treba voditi ljude u bogate krajeve, nego ih gurati u sto losije krajeve da bi nam vise dali,... NAdao sam se da cete procitati moj post do kraja i ne uzimati iz konteksta odredjene reci tipa da sam recimo ljubomoran ili da ljudi iz banata nisu posteno stekli! Ko procita moj post moze da vidi da ja nista lose nisam rekao za ljude iz Banata, sta vise naglasio sam da svi APSOLUTNO svi treba da dobijemo subvencije, a vidim da drug @PEET nije me razumeo najbolje pa da objasnim:Ako je drzava spremna na sve nacine da nam nametne nove uslove i oteza zivot, sto mi ne bi organizovali proteste recimo veliki organizuju a ako gospoda hoce da obidju poljoprivrednike onda ih posaljemo kod onih koji nemaju puno, i tako mozda izvucemo vece subvencije Ovo je trebalo svi da shvate iz mog posta, a ne da se izvlaci iz konteksta tipa kao da ja govorim da su neposteni ljudi iz Banata,.. Ja to nisam rekao niti cu ikada reci, ljude iz Banata, Srema i Celokupne Vojvodine postujem, pa ko razume moj post shvatice, ko zeli da izvlaci iz konteksta i stvara nekakvu netrpeljivost nemoj da pokusava, nece uspeti...



- - - - - - - - - -

I slucajno sam naveo Banat, mogao sam reci Srem ili Backa nebitno, poenta je da drzavu koja hoce da te oguli ogulis ti nju makar malo...Mogao sam navesti i JAgodinu nema veze poenta mog teksta uperena je ka nelojalnosti ljudi u drzavi prema nama, tj da celo vreme mi vodimo monolog, a oni klimaju glavom kao da nas slusaju a uopste nas ne cuju... PRe svega mislim na one na vlasti koji obecavaju jedno a svake godine sve teze zaradjujemo upravo zbog tih ljudi na vlasti.... Sto naravno bio ti u Banatu ili ja na jugu Srbije svejedno je obojica gubimo subvencije ili nam daju nesto malo,...
 
Izvor RTV:

Закупци остају без субвенција

НОВИ САД - Одбор за пољопривреду, шумарство и водопривреду Републичке Скупштине ће на сутрашњој седници разматрати Нацрт Закона о финансирању жетве.

Овај документ се практично налази у „предскупштинској“ процедури и Србија је коначно на прагу да добије један интересантан закон, рекао је гостујући у емисији „Бразде“ РТВ Жељко Радошевић, државни секретар у Министарству пољопривреде.
Он је, међутим, поручио и да закупци државне земље у следећој години, највероватније неће моћи да рачунају на директна давања од 100 евра по хектару обрадиве површине.
kukuruz-zetva-kombajn-njiva_660x330.jpg
Бета (Драган Гојић)

Суштина закона, који је најављиван у више наврата, а који ће према речима државног секретара ускоро бити инплемантиран и у Србији , је да ће наши пољопривредници имати могућност да својом производњом, тј робом, гарантују код банака и тако дођу до повољних средстава, било да је у питању новац или репроматеријал, а без хипотеке на некретнине.
Уговори који ће бити потписани између банака и пољопривредника ће бити заведени у Агенцији за привредне регистре, рекао је Радошевић и уједно подсетио да је такав, интересантан, закон већ у примени у Бразилу, Украјини и Русији а да ће увом делу Европе Србија бити прва држава која ће га имати врло скоро.
 
Po meni je ispravno da se ne daju subvencije neka daju pravu cenu proizvoda,a ne onaj bi 20hektara subvencija onaj bi 200hektara subvencija.
 
Тај филм око праве цене производа нећемо гледати у држави Србији....реално треба субвенције до 20Ха давати, преко тога не и ћао другари...
 
Ne najbolje da ću da sedim kući,jadam se na forumu i čekam da mi jednog dana bude bolje.Naravno da ću svu zemlju raspodeliti na više gazdinstava.Ako bude subvencije na privatne zakupe i te ugovore ću da pravim na više gazdinstava ,a ako ih ne bude svu zemlju ću prijaviti tj. vlasnicima aktivirati gazdinstva i gotovo.Državne i ovako ima sve manje jer od "STOČARA" se ne može uzeti tako da se za to malo sekiram.
 
Najrealnije je da se iz budžeta uplate subvencije za svaku tonu proizvedene robe i tu bi došao kraj fiktivnim gazdinstvima jer ima dosta njih koji daju zemlju u zakup bez ugovora i bilo čega a prijavljuju tu zemlju kada treba primiti subvencije ili pak rade zemlju čisto da se ne zaparloži (preko qrca). Smisliti da tu ne budu zakinuti proizvođači koji imaju sopstvena skladišta i čekaju cenu nego da svi koji budu proizvodili i privređivali da budu pogurani. Predaš potvrdu i na osnovu kvaliteta zemljišta da se vrednuje ostvaren prinos.
 
Не дупла већ петодупла газдинства од једног ће се правити. И опет смо на истоме.

- - - - - - - - - -

парола снађи е, а око ове земље и сточара, истина жива, још што ту земљу добијају махом исти који су и раније добијали....диго сам руке од тога одавно....
 
Ajd da ti odgovorim.Isto to me je pitao i jedan moj drug stočar.Pazi pravi ,pošteni stočar i ujedno ratar.Ja sam mu kao odgovor rekao pitanje:A ko tebe tera da držiš toliko stoke pa da je ne možeš hraniti od svoje zemlje nego moraš dobiti po pravu prečeg?

Ja sam u svom komentaru mislio na stočare koji nisu do juče videli ni zemlju,ni traktor,ni stoku niti će sem papira to videti i na dalje.
 
Ko je rekao da ti nista ne znas??? Rekao sam u prevodu da 20h i 100 ne moze da se porede u obimu posla!

Naravno da se ne može porediti,kako se povećava gazdinstvo tako treba prilagoditi mehanizaciju,veće gazdinstvo jednako veća mehanizacija,to je ok, ALI u današnje vreme ko radi do (ajd)20 ha uglavnom nije čisto ratarstvo nego povrtarsvo,stočarstvo ili neke druge delatnosti,a tu tek ima obaveza.Primer(kod primera uglavnom krećem od sebe)radim 2ha duvana,ceo avgust,septembar neznam gde mi je glava a gde d..e,plaćam nekoliko radnika(nekad 6,nekad 8 njih)juri, trči itd.Sve u svemu da se nešto razjasni,meni lično ne smetaju ljudi sa velikim posedima,za mene je čovek ko se ponaša kao čovek ne pravim razliku na osnovu budjelara,al kod pojedinih *gazda* neke stvari su postali bolest,zaraza,otimanje zemlje to je kod nas postala svakodnevnica,to je neka vrsta gladi,bezobrazluk,nemam reči za takvog.Pitanje vremena kad će neko nekog upucati zbog pola jutra zemlje.Jednostavno rečeno nekim ljudima ne bi bilo dosta da obradjuju pola Vojvodine.A što se tiče subvencije... pa ako daju uzeću ako ne i onda je dobro, preživeću i bez njih.Pratim poljo forum redovno,većinom čitam raznorazna iskustva(što me zanima)ono što neznam ili nisam siguran pitam tu na forumu,uvek se nadje neko ko je voljan pomoći i hvala im na tome,ALI užasno mi smeta kad u nekoj temi pročitam omaložavanje,ismejavanje malih vrednih paora, pa zar taj mali paor nije čovek?Toliko od mene,ako ovaj post nije prikladan temi,molim moderatore da izbrišu ili prebace u odgovarajuću temu.P.S,ovim postom nemam nameru da uvredim nikog:ppozdrav: .Pozdrav kolege.
 
Naravno da se ne može porediti,kako se povećava gazdinstvo tako treba prilagoditi mehanizaciju,veće gazdinstvo jednako veća mehanizacija,to je ok, ALI u današnje vreme ko radi do (ajd)20 ha uglavnom nije čisto ratarstvo nego povrtarsvo,stočarstvo ili neke druge delatnosti,a tu tek ima obaveza.Primer(kod primera uglavnom krećem od sebe)radim 2ha duvana,ceo avgust,septembar neznam gde mi je glava a gde d..e,plaćam nekoliko radnika(nekad 6,nekad 8 njih)juri, trči itd.Sve u svemu da se nešto razjasni,meni lično ne smetaju ljudi sa velikim posedima,za mene je čovek ko se ponaša kao čovek ne pravim razliku na osnovu budjelara,al kod pojedinih *gazda* neke stvari su postali bolest,zaraza,otimanje zemlje to je kod nas postala svakodnevnica,to je neka vrsta gladi,bezobrazluk,nemam reči za takvog.Pitanje vremena kad će neko nekog upucati zbog pola jutra zemlje.Jednostavno rečeno nekim ljudima ne bi bilo dosta da obradjuju pola Vojvodine.A što se tiče subvencije... pa ako daju uzeću ako ne i onda je dobro, preživeću i bez njih.Pratim poljo forum redovno,većinom čitam raznorazna iskustva(što me zanima)ono što neznam ili nisam siguran pitam tu na forumu,uvek se nadje neko ko je voljan pomoći i hvala im na tome,ALI užasno mi smeta kad u nekoj temi pročitam omaložavanje,ismejavanje malih vrednih paora, pa zar taj mali paor nije čovek?Toliko od mene,ako ovaj post nije prikladan temi,molim moderatore da izbrišu ili prebace u odgovarajuću temu.P.S,ovim postom nemam nameru da uvredim nikog:ppozdrav: .Pozdrav kolege.
Jos da dodam,po njima mi kanda ne treba da zivimo.
 
Vec sam pisao par puta o podelama na navodno velike i navodno male. I kod nas u Kikindi ima ljudi kojima ce zemlje biti dovoljno tek kad im u usta udje. Oni su daleko iznad 100ha i ni to im nije dosta. Gazdinstva rasporedjuju na vise ljudi koji su takodje poljoprivrednici, a za uzvrat im rade neke usluge tipa oranje ili vrsidba besplatno. Takodje ti isti su uzeli u podzakup zemlju od stocara koji su je dobili po pravu preceg. E protiv takvih nepravilnosti se treba boriti. Licno ne mislim da treba smanjiti sa 100ha. Takva gazdinstva su se opremila dobrom mehanizacijom i to su ozbiljni proizvodjaci trznih viskova. To sto su oni imali petlju da udju u ozbiljne kredite dok su se drugi plasili ili nisu mogli da ispune stroge kriterijume banke to je vec druga prica. Jos nidam cuo da je neko ko radi 100ha trazio da se ukinu subvencije onima koji rade 20ha. Zasto su se onda ovi sa manjim posedima toliko navrzali da se limit smanji na 20ha, pogotovo sto ce ostati bednih 12000 po ha.
 
Cekajte malo, ko je ovde lud? Neko rece '' Nemate pojma koliko posla ima ovaj sa 100 hektara''. Pa sta je koga briga koliko on ima posla oko te zemlje, kolika su mu ulaganja. Nije njega niko tukao po usima da radi 100-200 hektara. Ako mu ne odgovara neka ostavi zemlju I nadje neki posao za 30 000 din. Neka oni ukinu subvencije pa da izadjemo ravnomerno na crtu,pa ko moze da izgura par godina bez subvencije ce se u buducnosti baviti ovim poslom. Ovako 80% stanovnistva poljoprivredno.
 
Treba nama neki tajkun da nam drzi ledja, napravimo udruzenje damo mu 20% od zarade i da radi za nas...?
 
Nazad
Vrh