ZMAJ kombajni

Ja bih rado menjao ovaj moj od 4,2 za taj kraci,samo ne znam da li bi neko hteo takvu zamenu :osmeh:
 
Koliko se dobija na brzini sa kracim hederom,izdangubi se jer moras jednom vise da obices zbog manjeg zahvata,pa ti opet dodje na isto.
 
Na 142 ojci je 3,6m heder prava mera za dobar rad. 4,2m je prevelik.
Neki strani kombajn i imaju 3m, na metar doba. Sto je vec premalo.
Po meni idealno metar dob, 3,6m heder, na 1,25 doba 4,2m heder i tako dalje.
Za ove novije sa separatorima i duplim dobovima i cime sve je druga prica.
 
Pitam posto mi je danas crni ovas skinuo zmaj cini mi se 810 pa mi pade na pamet da vas pitam. Zmajce je 72 godiste i utegnut je kao pracka....Preradjen je da ima bunker a kosa mu je valjda 3.60 ili 3.80,nisam bas siguran...
 
Ja sam prosle godine sa kederom 3.6 isao sve u drugu tj od 4 do 4.5 km/c,a ove godine sve u prvu zato sto je zito bolje i nisam smeo da reskiram zbog rastura.Sa prinosom oko 5t/ha sam vozio oko 3 km/c a jednu rekordnu parcelu sa oko 7-7.5 t/ha nisam smeo brze od 2km/c,toliko je bilo gusto tj mase da je puz jedva uspevao da je ubaca.A vi dajte vasa iskustva,da bih procenio dali sam isao presporo ili ne jer on moze nije se zagusio nigde ni na punom varijatoru ali nema ko da prati situaciju iza mene pa zato nisam smeo brze.Jer me bar do sad bije dobar glas kako nemam rastura pa ne bih da kvarim,jedino sto sam dvaput zaboravio lulu da otvorim i jbg malo posejao u jednoj parceli vlasnik video dok u drugoj srecom drugi vlasnik nije.:osmeh:
 
Prva pun varijator brža je od druge bez varijatora.Vozi drugom jer je lakše uskladiti brzinu.Radni zahvat hedera na 142 zavisi isključivo od vozača.Ako se kombajner plaši da potera biće mu mnogo i 2 metra zahvata a kombajn mora biti pun mase da bi odradio posao kako treba.Što kilavija vožnja to je gore.Ne kažem da treba leteti po njivi ali optimum se mora ispoštovati.Lacin slušao sam o menjačima na malim Zmajevima od servisera odavde a da su baš tako kilavi nisam znao_Očitaš mu oče naš i okadiš pre kretanja u rad. :osmeh:
 
135 ima bolji menjac od 133, na njima ne crkava tako lako. Drugar ima 135, uzeli su ga novog pocetkom 2000-ih, i sluzi ih odlicno. Ali ga domacinski i odrzavaju.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
Z 142 ima par ne tako malih nedostatak...mali bunker, nisko diže u suncokretu i nesrazmerno je spor sa hederom ( a i heder mu je od univerzala ) od 4.2 i 4 slamotresa u odnosu na veće zmajeve sa 5.5 i 5 slamotresa, ove godine u apaču od 4.6 t kj i stabljikom sa koje nije otpao list muku muči. :osmeh:
 
Ja sa 143 kamins motor zadnje serije sa debelim osovinana picim drugom zito na pola varijatora prinos 5-5,5 tona po kj i nazad klasova secka.
 
Z 142 ima par ne tako malih nedostatak...mali bunker, nisko diže u suncokretu i nesrazmerno je spor sa hederom ( a i heder mu je od univerzala ) od 4.2 i 4 slamotresa u odnosu na veće zmajeve sa 5.5 i 5 slamotresa, ove godine u apaču od 4.6 t kj i stabljikom sa koje nije otpao list muku muči. :osmeh:
Ja mislim da mu fali 5-ti slamotres,od50 do 70 duzine sabirne ravni i sita ,motor bar 130ks,lakse stelovanje brzine vitla,sto rece gore nemoze heder vislje da digne,varijator brzine da ne trese i ne lupa trebalo je to bolje resiti ovako svako malo rajbovanje i nove bolcne,i ovaj rece kad je gusto nece puz da prinosi onda nema brze,jer i 190 -ka moze da guta u kuruzu ali nece adapter pa se pa se samo komusa nabije i cupaj jebi grebi (dzaba mu velika propusna moc kad ne moze ubrati),tako i 4,2 nije siroko ni preveliko a 3,6 dobar za pojegnute useve tipa grasak i sl.
Moje skromno misljenje.
 
Ja mislim da mu fali 5-ti slamotres,od50 do 70 duzine sabirne ravni i sita ,motor bar 130ks,lakse stelovanje brzine vitla,sto rece gore nemoze heder vislje da digne,varijator brzine da ne trese i ne lupa trebalo je to bolje resiti ovako svako malo rajbovanje i nove bolcne,i ovaj rece kad je gusto nece puz da prinosi onda nema brze,jer i 190 -ka moze da guta u kuruzu ali nece adapter pa se pa se samo komusa nabije i cupaj jebi grebi (dzaba mu velika propusna moc kad ne moze ubrati),tako i 4,2 nije siroko ni preveliko a 3,6 dobar za pojegnute useve tipa grasak i sl.
Moje skromno misljenje.

U pravu si. Samo da dodam.
A secka, hidro lula, bolja kabina?
 
Jako smo se patili sa jakom slamom. Moisson, Basmati polegnuti i slama jaka jaka a vlaga zrna optimalna tj oko 13%. Misljenja sam da sa manjim hederom imas vise mogucnosti kada su teske situacija, kada je lako varijator i poteras ga. Ovako smo imali situacije da treba stajati na kvacilo da proguta masu. Da nije poleglo malo podignemo da manje mase ide i gas, ali kada je poleglo onda je tesko jako.

Da ne bude zabune nije poleglo od agrotehnike, vec od oluje koja je dva poslepodneva harala sa 75l kise i brzinom vetra od 20+ km/h. Stabla jabuke stara 15 godina mi je nakrivila udarne prve redove a kukuruzi su bili povaljani kao valjkom da si isao. Na kraju smo dobro mi to i skupili.
 
Zato kad je dozrela slama samo susti, ne cuje se u bilo kakvom zitu
Tacno je da 142 ima falinki ali to je model iz 70tih godina pa ne moze se mnogo i zameriti...
da je fabrika mogla uz mala ulaganja bar udobnost povecati, mogla je ali i o tome ne vredi diskutovati
Jedino nama poljoprivrednicima sa skromnim budzetom ostaje da ko ima volje i zelje to malo unapredi i doradi
Za 100tinak hektara godisnje on lako godisnje odradi uz male troskove odrzavanja
 
Mala je razlika u ceni u odnos na 170-190 a neuporedivo se puno više dobija, nekako mi sve više smetaju taj mali bunker, heder i sl. Je'l 170-190 imaju nekih ozbiljnijih mana tipa slabe osovine, sklonost nekim kvarovima sem što su "sofisticioraniji"?
 
Nazad
Vrh