ZMAJ kombajni

To je jedno od rešenja da se izbegne kupovina viljuške ali nije pametno.Kod mene ima zazora u viljuški i desilo se to da su stradala oba igličasta ležaja.Srećom nije napravilo nikakvu havariju.Čovek kod koga sam nosio reduktor na remont kaže da se to toleriše mada ja ne bi rekao.Platio sam školu i njega samo da bi video šta radi i šta menja prilikom remonta.Sada znam i nije ništa komplikovano ali je skupo.
 
NE...u reduktor se nista ne tolerise tj ni najmanji zazor.Meni je crkla viljuska zato sto se raznizao iglicasti lezaj na ruki kose znate onaj dole sto goni kosu,i to pocelo odjednom da zvecka odkada sam nabio tu gumu na kosi,i ja kad odglavi kosu cujem nesto lupka i ne primetim da ispale rolnice na tom lezaju nego brze bolje u kombajn i gas da ljudi ne cekaju pa rekoh u sebi videcu veceras sta je i resicu ga,i tako ono zvecka li zvecka i nakon samo uradjenih 70 ara odjednom kosa stade ja pogledam reduktor se okrece a osovina stoji u mestu,kad ga rasturim ona pukla bas na mestu biksne tj znaci sad znam da tu i nije isla biksna vec isto lezaj sto mi i bilo logicno,znaci neko ga vec budzio pre mene.kako je bila subota ne mogu da narucim i brzo dobijem viljusku resim da je zavarim i tako je uradim do 3 po ponoci i lepo startujem sledeceg dana ali svega do oko podneva kada ponovo nesto poce zveckati,stanem i vidim da ramenica reduktora dok se okrece seta levo desno ugasim ga i vidim sad se raznizao iglicasti lezaj do remenice,a kada sam ga sklapao bas sam gledao taj lezaj imao je jedva vrlo malo lufta i bio je INA Germanu,srecom sve se zavrsilo samo na tom lezaju tako da nije bilo druge havarije,onda lepo odem i kupim sve iglicaste u reduktoru i to iskljucivo IKO Japan,i evo ga reduktor od tad vec odradio preko 15 Hektara nema ni da pisne.Ali nevezano sa tim cim zavrsim zetvu kupujem novu viljusku i stavljam lezaj umesto biksne.Zasto novu ako se neko pita je zato sto osovina viljuske je celicna tj tvrdo kaljena zato sto se rolnice lezaja okretaju na njoj a ova varena na tom mestu omeksana i kratko ce trajati,a nemam nameru da me dogodine ponovo negde u njivi zajebe.
 
Tako je.Na 142-143 reduktor se skine dole za par minuta i rasklapaj dok meni treba par sati jer su ga zakukuljili i zamumuljili samo tako.Kao da se nikada neće skidati a u sezoni svaki minut je dragocen.
 
Zasto mi slama iza kombajna izgleda sva cupava nema na primer kao kod drugih da lepo izgleda otkos nego ko da je sva nakostresena i ko da je neko vilama izbacuje iz kombajna sve nesto nejednako?
 
Jesam priznajem.Džaba menjanje ležajeva kada ostalo nije u redu a nemaš iskustva sa tim tipom reduktora niti iko drugi ima.Koga god nazoveš niko nikada nije imao problema sa reduktorom...
 
Drugačija je ekscentar osovina kao i remenica.Veća je viljuška,kućište i ležaj.Mnogo bolji sistem imaju mali reduktori jer remenica i ekscentar osovina idu u konus dok ovde ne.Remenica se nabije na kajlu i stisne šrafom jer je presečena i to je to.Ako se javi luft u remenici onda s.ebe ekscentar osovinu i naravno remenicu.Remenica je 50 e a osovina 35 e.Na manjim reduktorima remenica lepo sedne u konus,osigura se navrtkom i nema da brineš što se toga tiče...
 
Za *mali* reduktor je ekscentar osovina 50 a viljuska isto 50e tj. bar je bila kada sam pitao
prve godine reduktor me patio, sledece sam ga remontovao tj. novi koyo lezajevi ostalo je obradjivano i evo 3 god radi dobro...
ali imam komplet rezervni u slucaju da zatreba
 
Viljuška za ovaj je 75 e.A ekscentar osovinu uzimam direktno kod proizvođača pa je ta cena.Imam još jedan reduktor ali uništen kao i 3 remenice koje ne valjaju tako da nemam ništa u prevodu.
 
A nezna li neko da li ima negde da se nadje za kupiti original viljuska iz Zmajeve ugradnje?Ove delove sad sto prave nisu bas kao originalni,jer evo spojnicka sa odradjenih 60 i nesto hektara vec ima malo lufta kad mrdnem remenicu na zvonu,sto znaci ce izgura i sledecu sezonu a za vise nisam siguran,ustvari znam da kada sam je montirao video sam da je osovina bila kaljena ali ne i glavcina.
 
Najmanji zahvat kose na ZMAJ kombajnu je 3m a vanjska mjera tog kombajna je 3.40 Pricam o modelima serije 13x. Moja srdacna preporuka je da trazis nekog "stranca" na kojem je kabina u sredini jer u uskim prolazima kombajni koji imaju sa strane kabinu imaju gadnih problema. Ja sam na mom 132RM kabinu otkinuo/slomio/savinuo sigurno u 5-6 navrata. Vrata se vise ne daju zatvoriti pa sam ih skinuo. Tamo gdje ja zapinjem za granje u prolasku kroz "usko grlo" kolega s FAHR 1302 ide bez da smanjuje brzinu a to je naspram malog zmaja OGROMAN kombajn.
 
Povecali su se prinosi psenice. Zmaj kombajni nisu konstruisani za te prinose. Zato je problem brzina kretanja i kvalitetno izvrsavanje.
 
Neće biti.Možda mali Dragoni imaju probleme kod velikih prinosa ali veoma su bitni stanje i kondicija kombajna.Kada vidim sa kakvim ritama ljudi rade,minimalna ili nikakva priprema pred sezonu...Sve ima svoje zašto i svoje zato.
 
Nazad
Vrh