ZMAJ kombajni

10 kom. je malo.Na 4.8 heder ide 15 komada.Izračunate koliko vam treba.Podizač se montira na svaki 4 prst.O ovome je pisano na par strana u rikverc,samo treba malo potražiti.
 
Kako se izboriti protiv divljeg ovsa u psenici sa 133? Ove godine strasno,psenica stigla zazetvu a ovas zbog kasnjenja vegetacije tek naliva zrno.
 
Ugradjen danas vise rezimski regulator na bosch pumpi.
i sad je bosta laksa pumpa nego sa onim RQ regulatorom gde su tegovi dosta veci.

majstor je ogranicio na 2100o/min, sutra cu bas izmeriti stroboskopom dal ima na biteru potrenih 870o/min.
attachment.php
 
Pasuju li podizači pologa od 142-jke na 143-jku?Ako može broj nekog prodavca na pp i to hitno!!!Unared Hvala.
 
Imam problem sa pokazivacem broja okretaja bubnja na Z135.On ima onaj digitalni Iskrin instrument koji se kaci direktno na pinjon pa odatle na sat.Mislim da je taj digitalni instrument pokvaren ali nisam siguran jer je hermeticki zatvoren i ne moze se ispitati.Sta vi mislite i sta mi mozete preporuciti ako je Iskra zakazala???
 
potrebna mi je visina Zmaja 142,do vrha kabine,znači bez usisnika za zrak.

Do visine kabine ja mislim da ima negde oko 3,6 - 3,7 metara, a sa sve zaštitom onom na hladnjaku mislim da je niži od 4 metra. Naima ja imam šupu visine 4,2 metra i sa lakoćom uđe u nju.

Danas sam zvao poljoservis da pitam da li ima podizača za 142 i on mi reče da trenutno nema jer čeka da mu stigne materijal, ali da ja do sada prodao oko 600 komada...
 
Imam problem sa S-46 motorom, napravio sam generalku kako treba sve full odrađeno, jesenas u soji motor radio ko sat, sve savršeno da bi neki dan u ječmu poćeo crkavat i dimit kad je crko popeo sam se gore i imam sta vidit, crevo od dovoda vazduha je bilo preseceno po pola puklo jednostavno, tamo vamo, odšlepam kombajn kuci, dođe majstor promjenimo filtere sve dovod goriva čist nece opet, skinemo ac pumpu bila puna smeća ocistimo radi pod punim gasom mozda 2-3min i nece majstor ustanovi da ac pumpa ne valja skuzzio sam i ja to onda kupim novu ac pumpu IPM Beograd namontiram upalim, motor savršeno radi, krenem danas ga vozit kuci gas do kraja vozim se lenijom odjednom kad na rupu naiđe di je malo teze motor se krene gušit jedva nekako dođem kuci, poludio sam skinem rezervar goriva skuzim da unutra ima neka željezna šipka na dnu, kojekavog smeća trunja, komad ljevka za sipanje goriva sve to povadim rezervar operem vrelom vodom namontiram naspem čisto gorivo, promjenim filtere, upalim radi, nisam iso na njivu radio je jedno pola sata -45 min na punom gasu s upaljenom vršalicom nije ni malo popustio gas jel imo ko takvih problema, jer bojim se kad dođem na njivu i pustim ga u otkos da ce motor opet pocet zajebavat, ako netko ima neki prijedlog slobdno nek kaže pojest cu se od brige!
 
Znam da je to u Hrvatskoj nasjkuplja ac pumpa majstori tvrde najbolja, imaju kojekave turske pa imaju neki blesavi navoj kao i engleske, ja više ne znam šta da radim i kako da radim ubi me to dođem na njivu i nemogu vrsit, taj s 46 ko da ga je neko ukleo soju odradio bez problema motor se ne grije max temp 70 stupnjeva al mi gubi gas nema snagu!
 
Ja sam imao taj problem na Mercatoru... Skinuo sam rezervoar sta sve nisam radio,menjao filtere i nije hteo i nije... I provalim da mi se jedna cevka sto vuce gorivo iz rezervoara izuljala i tu mi vukao vazduh to sam sredio i od tad ide kao metak a da stavio sam i perdfilter od Mercedesa 124 i zavrsio sam problem... :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Ma moj Mercator je motor Perkins 6 klipa i AC pumpa dolazi od Mercedesa 123 cini mi se 99%...

- - - - - - - - - -

Neznam dal moze na S46??? :sta:
 
Sutra cu creva poskidat i sva nova odnet da se naprave, i ako nije to uzet šibice i zapalit taj cijeli kombajn, pa ko da je uklet, ja ne znam vise sta da i kako radim stvarno poludit cu imam 60 jutara žita za vršit, ne mogu krenit nikako a generalno napravio motor kad sam kupio kombajn -.-
 
Kreni redom sigurno ti je nesto promaklo... Mozda negde vuce fals vazduh... Ili ti nije uredu nesto sa AC pumpom.. Javi sta si uradio samo polako,mene su 2 puta slepali kuci dok nisam provalio da su cevi upitanju..
 
Nazad
Vrh