ZMAJ kombajni

Citam neki prirucnik o kombajniranju gde kaze>Sakupljac kamena treba cistiti svaki dan a nekada i vise puta dnevno<A ja ne znam kako se on moze ocistiti a da se ne skine grlo?Jel postoji neka precica?
 
Makarije,iznad prednjeg desnog točka a ispod kabine pogledaj i videćeš na cevi hidrulike jedan regulator. Sa njim se podešava brzina spustanja hedera. Proguglaj malo,koristi brzu pretragu pisano je o tome.
Glackop,otvoriš poklopce sa leve i desne strane (kod bubnja) zavučeš ruku ako možeš i čistiš (ako hoćeš). Može i neki šrafciger da pomogne pri čišćenju.
 
Kod mene na kombajnu postoji otvor ispod ulaznog grla a ispred sakupljača kamena a čišćenje se obavlja kada se menja pod bubanj ili kada se zaguši bubanj.
 
Pise u uputama da bi ga trebalo cistiti svaki dan a u kukuruzu na njega ide poklopac da se ne zaglavljuju klipovi u njemu. Kod mene se to ocisti jednom ili dvaput u godini dana i to mu je sto mu je...
 
Kolege dali vam se dešava da vam kroz slamotrese propada slama i ide napolje kroz sita. Radim sa kombajnima 20 godina i nisam imao ovakav slučaj. Znači kad se kombajn naglo zaustavi na sitama bi trebalo da budu samo zrna i sitna pleva a ove godine ima i malo slame što samim tim i pomalo guši sita. Inače u pitanju je Z-143 ali isti slučaj imaju ove godine i par mojih drugara na drugim kombajnima.
 
Kolege dali vam se dešava da vam kroz slamotrese propada slama i ide napolje kroz sita. Radim sa kombajnima 20 godina i nisam imao ovakav slučaj. Znači kad se kombajn naglo zaustavi na sitama bi trebalo da budu samo zrna i sitna pleva a ove godine ima i malo slame što samim tim i pomalo guši sita. Inače u pitanju je Z-143 ali isti slučaj imaju ove godine i par mojih drugara na drugim kombajnima.
Isto i kod mene,ne puno al ima
 
Isto i kod mene,ne puno al ima
Јесте има и код мене мало сламе,али не толико да гуши сита...

- - - - - - - - - -

Pitanje za vlasnike malih Zmajeva.
Koliko kg ječma staje u bunker 133-jke?

Послато са LT26w уз помоћ Тапатока
Требало би да је 1.8м3...а тежина може да варира у зависности од хектолитра од неких 1100-1300кг
 
Pojavilo mi se neko ulje ispod kratera. Od cega li moze da bude? Motor sa strana suv potpuno, pumpa hidraulike ne pusta. To ulje je blize levoj strani. Poceo sam da sumnjam da mozda pusta negde na onom crevu za ispustanje ulja iz motora. Da li je neko imao slican problem?
 
A pre neki dan zamenio ulje... Ako bude neke kise ovih dana, ispusticu, pa cu skinuti crevo. Ovako nista ne vidim...
 
Nazad
Vrh