Atomizeri

Hvala vam ljudi na savetima. Ipak cu se odluciti na noseni, da je na ravnom gde mi ke sljivak pa i nije problem vukao bi ga on bez problema, ali me plasi to u brdu..A sto se tice uzimanja atomizera od nekoga, nemam.. Vocarski je to kraj, a niko nema atomizer, a imaju velike povrsine pod vocem.. Video sam firmu iz Novog Sada Ancagro 021 uvozi Nobilijeve atomizere nove, videcu koja ja cena, pa ako to bude nesto mnogo veliko, odlucicu se na varijantu da mi drugar uveze neki polovni pa da ga ja repariram ovde..Nece meni trebati on jos 2god dok mi ove visnje na 2h ne porastu, ali cu ga kupiti sledece godine, da ga isprobam u sljivaku, starom 3 godine.
 
Nema svrhe kupovati vučeni za voćnjake manjih površina, a ti si odlučio kako treba.Ja sam ove godine uzeo nov Agromehanika od 440l nošeni i platio 182000din i za sada sam zadovoljan s njim.Komšija je isti kupio pre par godina isti i koliko znam nije bilo kvarova. Ako si u mogućnosti da tražiš povraćaj od 50% bez pdv onda je to preporuka od mene.
 
Tačno je da je vučni bolji i brze se odradi posao,ali sačim čovek da ga vuče u brdu 539 to sigurno nemoze.Neslazem se sa konstatacijom da je pumpa ta koja odvlači najvise snage traktoru, vetar oduzima snagu mnogo više

U pravu si, nisam se dobro izrazio, mada sam ja mislio na sklop uopšte. Kod nošenog imaš pumpu (dosta manju), i osovinu koja pokreće peraja, a kod vučenog imaš između pumpe i peraja pozadi još i kardan duži od 2m, i plus reduktor koji dodatno ubrzava peraja. Sve u svemu moje iskustvo je da za vučeni treba dosta snage. A ovo da se na vučeni stavi moravina pumpa, preporučujem da zaboravite jer bez italijanskih klipnih pumpi nemate dobar atomizer.
 
Evo malo sam ovih dana gledao po internetu, sasvim je zadovoljavajuci noseni za ovu moju kolicinu, nazvacu ovu firmu sto uvizi Nobili atomizere, da vidim koliko kosta nov noseni, pa ako je to nesto sasvim mnogo, odlucicu se onda za uvoz polovnog, jel ipak mi se cini da je bolji itakijanski polovan, od ovih nasih sto prodaju..

Sto se tice Agromehanikinih atimizera, citao sam na ovom forumu da se zale na njih, da nerade bas kako treba..
 
Druze, komsija je ove godine uzeo neki italijanski daldegan od 400l sa remenicom. Kaze da je zadovoljan, ima dobar vetar, pa mora da zatvara puzeve da mu ne bi prebacivo jabuke... Ja se jos uvek razmisljam izmedju italijana i slovenaca.
 
Sada sam gledao na sajtu Anc Agro 021 Nobili atomizer GEO-P ,pa me zanima moze li mi neko pojasniti malo ove oznake na atomizeru sto pise tipa 55, 75, 90,to je neka jacina ventilatora ili pumpe, pise na njima 75-500P, 55-400P, 90-600P..
 
Sigurno je precnik ventilatora,evo i slike.. Ne razumem se bas, ali sad kad malo bolje pogledam sliku rekao bih da je precnik.. Moze li mi neko reci u cemu je razlika oko tih precnika, ako je u putanju precnik ventilatora. Daju mnogo jaci vetar, ili je neka druga stvar u pitanju..

ank8q0.jpg
 
Pa veci ventilator daje vise vetra samim tim baca sredstvo za prskanje dalje u stranu i u vis, u tabeli ti je orjentaciono navedeno koji ventilator za koji medjuredni razmak i visinu sadnica.
 
Slazem se sa kolegama. Uzmi vuceni od 1000l i ice lepo. Vetar uzima dosta snage i nimalo nije naivno. Isti traktor (539 u mom slucaju) radi i sa ratarskom prskalicom 2 brzinom daleko lakse nego 1 brzinom sa atomizerom (i jedno i drugo je 440l, pumpe su AM 105 na ratarskoj, a 65l na atomizeru).
 
Kod nas jedini problem može biti teška zemlja tj posle kiše kada se treba raditi zna da bude jako zeznuto imaj i to u vidu.
Dok nisam zatravio voćnjak najveći problem je bilo zaštita po blatu (kao što je bila prošla godina) tada je svejedno ,ne može traktor u voćnjak bez obzira šta nosi-vuče.
 
Ja sam se uverio da moze vuci vucni Atomizer od 1000l, covev od koga sam kupio pipalicu, radi blizu 5h vocnjaka, i ima 3 traktora IMT 539, za jedan mu zakacen, tarup, za drugi freza, i treci Atomizer marke Roseti, blagi nagib ima u svim parcelama, ja sam gledao kako je prskao Cacansku Lepoticu, vukao je bez problema, e sada kojom brzinom ne znam... NIje da ne moze to vuci, e sad na nekoj ekstremnoj uzbrdici ne znam kako bi se ponasao, sigurno da bi se propinjao ili sta vec jel je imt 539 tezak oko 1500kg. Po meni na ravnom ide bez problema , prskao je otac sljive skoro, bez problema je vukao na ravnom vucni od 1000l, pozajmio sam od drugara bio da probam, posto sam video da mnogi kazu da to ne moze vuci , i da je slab... :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh