Uljana repica 2014/2015

Danas mi javili za DKC eksaliburg da će biti par vreća ali će cena biti do 10% veća od 136 e+PDV:zli:
 
Danas uzet PX104 Pionirov maximus polupatuljasti hibrid. Cena 127 e +pdv.
Da li bi ga valjalo posejati posle ove kise ili cekati jos ?
 
Izmedju 10-15. ... Brzo ce nici ima vlage i temp... Ranija setva veci rizik , plasim se da ne preraste pa izmrzne .. Ko zna kad ce doci zima..
 
Za taj PX104 pise da ima spor jesenji porast i da mu je optimalan rok setve 25. avgust 10. septembar.
 
Nece je toliko biti nasejano koliko mislis. A uostalom šta god da posejemo biće katastrofa cene.

@Paorpaor

Svejedno nećeš moći da udješ u parcele do 8.- 9. ako se obistine prognoze za naredne dane.
 
Poslednja izmena:
A senf, pa ko voli u sendvicu :osmeh:
Bez sve sale ovo sa psenicom je prevrsilo svaku meru, a sto se tice masovnosti ja bih voleo da je bude posejano sto vise jer smo onda kao zemlja ozbiljniji proizvodjac, a samim tim i ozbiljniji prodavac uljane repice.
Prve godine je sejem i u nasem ataru ne znam da li ce je biti posejano 30 KJ i nemam iskustva, osim iz literature. Zna li neko nesto o tom PX104 pioniru?
 
Što se mene tiče ,sejem je i ove godine iako se nisam baš proslavio sa prinosom (1750 kg po kj) ali sam bar lepo zaradio na njoj, šta mi vredi pšenica 4000 kg i vipe po kj kada je cena očaj o kukuruz da ne pričam.
 
Problem je sto se opet moraju sejati strnine,jer su skoro jedini moguci predusev.
 
I kako se pokazalo?
Kazu u uljanoj repici ide 0,3 l/ha. To mi nije skupo, ako je tacno da je 1 l oko 5500.
 
Nazad
Vrh