MTZ Belarus

eeeeeee veruj mi da je veoma zafrknuto ..... ajde 82- ima predmju vucu i tegove ona seta, al ne tako zdravo ko 80-ka , ja imam nju i ona nema prednju vucu a ni tegove pa kad ona pocne da sara po drumu ko Zmija leleee strasnooo :haha:
 
@Becarina pusta

Znam kakav je strah, terao sam jednu 82-ku '92. godiste sa velikom kabinom i razjebanim volanom koji je drugar kupio iz firme. Odvrnut na pumpi pa je svaka voznja sa njim bila SURVIVOR SRBIJA! :haha: :haha: :haha:
Pomenuta 52 sa slike je imala kulturno utegnut volan pa sa time nisam imao problema ali posto imam dugacke ruke i 120 kg jako nezgodno mi je bilo da vozim jer mi je sve bilo blizu! Inace, i 52 je bila odvrnuta tj. imala regulator obrtaja od 82-ke pa je isla oko 40 km/h.....clan Tesin neka kaze vise o njoj posto je to bio njegov traktor!!! :haha:

:ppozdrav:
 
danas sam orao poorao sam nekih 5h od 8h jutros do 15h al blato mi se mnogo navatalo izmedju tocka desnog koji ide u brazdu i kabine i to se napresovalo da sam pola sata cistio na ovaj vetar el resio neko taj problem postavicu veceras snimci oranja traktor belorus 1025 ravan most i plug imt 3 brazde!!!
 
@paraćinac: Možda da probaš nešto ovakvo (vidi sliku) ugradit, neku tvrđu plastiku ili metalnu tablu. Vidio sam kod kolege da je na svoj 892 stavio komad vinkla od poluosovine prema unazad uz unutrašnji rub gume tako da vinkl čisti rub gume i zemlja otpada.

 
i ja sam terao u jesen u jednom vocnjaku po blatu ali je moralo da se zaore to je bilo jaka borba prednja vuca ukljucena sva cetiri trkala vrte ali je islo nekako pa kad se napresovao kal ispod kabine na one poluge za gas i na poluge za menjac to je bilo prava borba sve je pocelo da ide tesko ali sam zaorao sa ziv zor i posle odma kod avtoperalne :haha: :haha: :ppozdrav:
 
paracinac je napisao(la):
danas sam orao poorao sam nekih 5h od 8h jutros do 15h al blato mi se mnogo navatalo izmedju tocka desnog koji ide u brazdu i kabine i to se napresovalo da sam pola sata cistio na ovaj vetar el resio neko taj problem postavicu veceras snimci oranja traktor belorus 1025 ravan most i plug imt 3 brazde!!!

To se dešava kod tih modela koji imaju gume 18.4 pisao sam o tim nedostacima u ranijim postovima.Kolega je skidao točkove da bih očistio blato. ::samo bes:: Ali kod modela koji imaju 16.9 zadnje gume nema tih problema samo gas. :cao:
 
dobro vece forumasi imam jedno pitanje kolko trosi mtz 552 u oranju po jutru.dosad sam imao zetora 5718 taj trosio oko 7-8 litara.pre neki dan sam kupio rusa pa zato pitam
 
http://i42.tinypic.com/2s8lbn5.jpg[/I[img] ja sam novi pa još neznam sve. Kako se dižu slike, ali nadam se da mi nećete zamjeriti što isprobavam!


[right][size=1][color=#135d37][b]Post je spojen: [time]1268133023[/time][/b][/color][/size][/right]_________________________________________________
[img]http://tinypic.com/view.php?pic=2s8lbn5&s=5
Evo sredio sam linkove :ppozdrav:


Post je spojen: [time]1268191122[/time]
_________________________________________________
JA SAM NOVI PA MI JOS SVE NIJE JASNO OVO JE 1 OD MOJIH RUSEVA SA HIDRAULIČNIM VOLANOM
Post je spojen: [time]1268220105[/time]
_________________________________________________
10r4sg7.jpg

Post je spojen: [time]1268248941[/time]
_________________________________________________
OVO JA DRUGI
 
koji ti je ovaj prvi .... jel nema prednju vucu:haha: takva je moja 80-ka samo starija dosta......
 
ee momci jel znate jel ima ko da proda noviji tip kabinu za Rusa polovnu i koje su cene otprilike.....ili posto je nova i gde ima da se kupi :haha:? hvala unapred.... ::svaka cast::
 
@ Zeka

Imao je "Mačar" iz Utrina. Kad sam se ja raspitivao imali su i nove i polovne, samo za mene je to preskupo, a ti ih nazovi pa ćete se možda nagoditi.
 
ma nije to moj traktor.to mi je dao clan rastinac025 skino sa neta kaze da ima da se kupi u madji.
volio bi i ja da cujem kako radi.
 
idi ..... pa ni traktor mi toliko ne kosta puno je... al kad hoces da sredis moras i da ulozis...zar ne.... :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh