Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Do sada nisam radio nikakve proračune prinosa.Planiram da se u taj posao upustim sledeće nedelje ,nekako mi je još rano_Ove klipove nisam bacio pa možda nešto i uradim sada.
Što bi Kiš rekao ,polako sa plaćanjem.

Mene bas zanima ta njiva sa slike 5276,nema tu sta vise da nalije,to je to, pa ako budes osusio daj rezultate i neku prognozu i nisi rekao sta je sa drugim klipom ima li ga bar negde u tom dekalbu da je uspeo koliko toliko oformiti zrno...gadna jesen nam se sprema ima i link na trenutnoj ceni kukuruza sa agroservisa...banda nevidjena
 
Ima po neki drugi klip ali nisam ga otvarao.
Evo izmerio sam 4 klipa 5276.




Sutra ću ga sušiti pa ponovo meriti,mada još je rano za prognozu pošto ima vlagu sigurno oko 35%
 
Prvi dan susenja 2 klipa su izgubila 20 % tezine. Zanimljivo je da je srazmerno pala vlaga cuke i zrna. U pitanju je 5276.
 
4795 ,setva 21.04 na 19,3.
redovi do strnjike



U dubini parcele.




On je najsuvlji.



- - - - - - - - - -

Posle konsultacija sa Raletom,gde je šta sejano, mislim da je ovo DKC 5276 ali u sasvim drugačijim uslovima nego onaj od juče.











Pošto se teže kruni ostavio sam klipove da se prosuše.

- - - - - - - - - -

Juče,
224y3ppiy6ngbk3rea9d.jpg


Danas ,12 sati u hladu i 12 sati na suncu.Mora još da se suši.

 
Dansnje merenje je spustilo tezinu za jos 30 % i sad dva klipa suva bez cuke teze 360 g, to jest svaki tezi 180 g. Danas se przio ceo dan na suncu tako okrunjen i jos sutra ce se prziti mada mislim da ce jos jako malo izgubiti na tezini jer je danas zrno tvrdo i suvo kao barut.
 
Dejane ,neću više da se kladim.:osmeh:

Samo postavi ona prva 4 klipa kad se osuse,bas me zanima tezina

- - - - - - - - - -

Kiraj nisam razumeo zadnje dve slike...vaga u zrnu...koliko je tu klipova okrunjeno???Na jednoj gore imas 4 klipa ali u vagi koliko vidim 3...da li sam dobro video da si na kraju okrunio tri klipa i posle 24h teze nekih 720g tj.240g po klipu?
 
Samo postavi ona prva 4 klipa kad se osuse,bas me zanima tezina

- - - - - - - - - -

Kiraj nisam razumeo zadnje dve slike...vaga u zrnu...koliko je tu klipova okrunjeno???Na jednoj gore imas 4 klipa ali u vagi koliko vidim 3...da li sam dobro video da si na kraju okrunio tri klipa i posle 24h teze nekih 720g tj.240g po klipu?

Okrunio je 4 klipa,merenja su vezana za post 2222
 
Samo postavi ona prva 4 klipa kad se osuse,bas me zanima tezina

- - - - - - - - - -

Kiraj nisam razumeo zadnje dve slike...vaga u zrnu...koliko je tu klipova okrunjeno???Na jednoj gore imas 4 klipa ali u vagi koliko vidim 3...da li sam dobro video da si na kraju okrunio tri klipa i posle 24h teze nekih 720g tj.240g po klipu?
Četiri klipa su u pitanju.Merio sam ih i juče (660 g) ali pošto su malo bili na suncu, sada sam ih ponovo izneo .
Dodao bih da ovo merenje nije dobro,pošto je kukuruz imao vlagu veću od 35 %.Sutra ujutru idem da vidim neke krastavce za seme koji su u blizini ovog kukuruza pa ču uzeti malo bolji uzorak za ispitivanje .:osmeh:

Ova slika je sa druge parcele , ima 4 klpa.Ovaj je bio još vlažniji pa je stajao u klipu do malopre .Sada sam ga okrunio i stavio na sušenje.
025p8x9bkuvozr0vfswo.jpg
 
Poslednja izmena:
Tezina zrna sa dva klipa se zadrzala na nekih 355 g sto mu dodje nesto vise od 170 g suvog zrna po klipu. Ako ovako bude po sklopu moze da bude sasvim solidan rod ali cena mora biti bar 18 din da bii bio isplativ.
 
To je neka realnost za ovu godinu. Tako je i kod mene, mozda koji gram vise ali mi je sklop nesto manji tako da mu dodje na isto.
 
Nazad
Vrh