Oranje

Danas sam orao za zito 2kj sam uradio za 3.5 casa,odavno se nije ovako lepo i lako oralo(bar ovo plitko oranje) plug rasiren na 70cm i ferguson ga vuce prvom bez vecih poteskoca.
 
Oranje kukuruzišta.Juče rasturili MAP i istanjirali .Jutros traktor upali pa ugasi tako 2-3 puta .Ispostavilo se da je iskočila brava za pajenje.



dscf4035.jpg


Zbog muzike koja se čuje u pozadini ,isključili su zvuk sa snimka.

E kad nemam bolji fon da uslikam oranja kod nas čisto da se vidi kako se osipa zenlja kad nas a kako kod vas širom Serbie čisto da se vide uslivi rada, inače lako se ore vuče rus 82 i u 5-toj ko iz šale dvobrazni aj im te 757 a 6-a tu već dimi malko se muči a oće da te izbaci iz sela koliko skače
 
Poslednja izmena:
Čini mi se na snimku da ore skroz do traga točka , da nije preveliki zahvat prve brazde ?
Nije preveliki zahvat prve .Jednom obidjem uzorem 3 brazde ili 210 cm.

- - - - - - - - - -

E kad nemam bolji fon da uslikam oranja kod nas čisto da se vidi kako se osipa zenlja kad nas a kako kod vas širom Serbie čisto da se vide uslivi rada, inače lako se ore vuče rus 82 i u 5-toj ko iz šale dvobrazni aj im te 757 a 6-a tu već dimi malko se muči a oće da te izbaci iz sela koliko skače
Ovo je lako i "lepo" oranje ,kako zna da bude.
 
756 bez pretpluznjaka,deflektora...rucka 15-16l,nisam merio ali to mu je standardna potrosnja. Mada je 756 malo razvucen pa hvata blize 70cm,nego 60cm. Plug nije zagusio,nego se ovo nahvatalo sa rubnih redova koji su rucno probrani i njih sam na oooruk uspeo da zaorem bez tanjiranja ili paljenja.
 
Dobro izgleda, zaorava fino ,mase ima onako solidno.Dubina po tom plastičnom meraču vidim da je tu negde oko 28-30cm jel mi se čini ili ti taj plug navaljen malo u desno?
 
Navaljen je ne cini ti se,kad sam mu letos radio el. instalaciju resio da mu utikac sa blatobrana pomerim na nosac tablice i sve je super kad su poluge spustene,ali kad su dignute onda malo rucka udara u taj utikas.Taman kad je svanulo pocela kisa pa mi se nije izlazilo za fino stelovanje.
Ta njiva je 1ha okruglo i bilo je 5 cetvorotonki klipa,tako da je prinos bio dobar i jos je kurzovina slepljena od prethodnih kisa.

- - - - - - - - - -

P.S. Uradili smo PVP ove jeseni,Bog te to je sad drugi traktor kako dobro vuce i ne dimi,ALI se greje kad ga 1BH vozim preko dana,tako da je za sl.godinu u planu nov hladnjak ipak je ovom blizu 30 godina,a antifriz video zadnji put kad je fabricki nasut.
 
Nazad
Vrh