Oranje

Vidi se snimka( uzivo se to jos bolje vidi) da mu je prva brazda (do traktora) 10cm plica od zadnje. Gledaj gredu pluga a i daske. Koliko je reno ks?

Ne znam rekao bi da vas snimak vara,jer lepo su slagale sve brazde i sva tri pluga su posivala jedan drugi,nije bilo uocljive razlike gde je ko prosao.

Vidim da se pisalo ovde o razlikama u oranju sa plugovima,evo mi smo orali istu njivu sa 3 razlicita pluga i neke bitno uocljive razlike nije bilo,jednostavno kako koga zadesi,ko je na tragu kombajna tu kaisa,ko potrefi negazeni deo tu prosipa i tako u krug,vrlo male razlike slaganju i izgledu oranja.

Reno je 90ks.
 
Ne znam rekao bi da vas snimak vara,jer lepo su slagale sve brazde i sva tri pluga su posivala jedan drugi,nije bilo uocljive razlike gde je ko prosao.

Vidim da se pisalo ovde o razlikama u oranju sa plugovima,evo mi smo orali istu njivu sa 3 razlicita pluga i neke bitno uocljive razlike nije bilo,jednostavno kako koga zadesi,ko je na tragu kombajna tu kaisa,ko potrefi negazeni deo tu prosipa i tako u krug,vrlo male razlike slaganju i izgledu oranja.

Reno je 90ks.

Ako je prva brazda plica ti je mozes povecati zahvat(prve brazde ) i imati uslovno ravno oranje , odnosno da se ne vide spojevi , ali nije to to.

Vidi se na fotografiji , a gledaj snimak kad prolazis kraj fenda da se vidi na oranju "spojevi" izmedju razlicitih plugova, iza renoa imas isto rupu u oranju zato sto je sporiji i ne zabacuje kao ovaj prije njega.
 
Poslednja izmena:
Хоће да се деси кад плуг наиђе на тврдо траг комбајна итд једноставно да се забразди ако су стабилизатори одпуштени,па да прва хвата пуно али кад изађе из трага он оре нормално....тракториста то кад примети треба мало да бега на орање трактором.....
 
Stabilizatori treba stalno da su otpusteni , a to zabacivanje znaci da plug ne valčja ili nesto nije dobro namjesteno. Kako zamisljas na traktoru sa 100kW da ores sa zategnutim stabilizatorom ili spanerom.
 
Orao sam pre snega nekoliko parcela .Stvarno sam pomislio da ne znam da orem.Čas je išlo lepo ,pa na mestima se zabrazdi pa na mestima ode u malu brazdu ,na nekim mestima izvaljuje grudve ....Izlazio sam mnogo puta da "doštelujem " plug ali uvek slično.Kada se ovaj sneg otopio ,za divno čudo ,ja naučio da orem.
 
grunt, onda me "prosvjetli" sta je stabilizator, koji po tvom ako je otpusten ......

Orao sam i po snijegu, od 5cm pa do 15cm ako ne i vise i nema razlike u ponasanju pluga , osim sto je proklizavanje malo vece nego na suhom. Plug ne seta nikamo i ako ide lagano i mala potrosnja i ako je nabijeno.

Ove godine islo od 12 l/kj pa do 20 litara po kj , neki koristili njivu kao put morao samo da suzim zahvat 5-10cm jer imao izrazito kosu vucu , problem uski razmak izmedju kotaca na traktoru , treba malo rasiriti razmak kotaca jer se na plugu ne moze kompenzovati sa navojem za kosu vucu, uvijeno do kraja.

A poznat mi je slucaj imao MF od 105ks i orao na spaneru , pukao original stavio jaci , pukao i taj , pa kod lokalnog majstora ovaj mu napravio nove jace nosace i lanac, pukao i taj , kad je dosao da mu napravi jos jace nosace i lanac ovaj mu kaze ako napravim jace otkinuce vam citavu bocnu trubu na traktoru idite kod nekog ko zna da nasteluje plug:haha:.

Doljne poluge su mi spojene na slicevima tako da plug kod parkiranja skoro zauzme vodoravan polozaj bocno jer jedan slic ode dolje drugi gore , i plus top link na slicu , imam na plugu kotac. Tako da price nemoze se namjestiti plug jer ima lufta na polugama ne piju vodu , pre treba promjeniti plug.
 
Ovo što @grunt piše, se i meni dešava dosta često, jer godinama ne sejem repu, i od kako radimo u zrnu, zemlja mi je izrazito rastresita, zato i mogu sa 577 da vučem tri brazde prvom opušteno, ali se zato na oranju poznaju tragovi od kombajna, ili još gore ako je negde napravljen put, i tačno na tim mestima ispada kao da je plug razštelovan, ponekad je toliko izraženo pomeranje pluga, da zategnem španere, da bi imao bolju kontrolu, mada je to samo baš u extremnim situacijama.
 
Nazad
Vrh