Oranje

Sranje od vremena ,zimsko oranje a klimu palim još u 10 sati.Praši kao u špartanje .Sutra završavamo strnjike pa pauza do neke kiše.
 
Poslednja izmena:
Gringosi spalise ovaj deo atara pa smo se namislili da probamo zimsko...a bez klime se nemoze u kabini!

24vr4wg.jpg
 
Lepse je u bundi nema zimskog oranja bez mraza bar -2,-3c!

- - - - - - - - - -

I jos ako je traktor bez kabine ihahaj milina kad se sve zabeli od inja ma milina!
 
Ja sam vise za Jesenje oranje,nego za zimsko. Pogotovo sto Vrsacku zemlju ako ores po mokrom,tesko susi kod obilnih padavina. Tako da je po suvom najbolje i jos da ga posle lepo ispece sunce i onda mogu sekire da padaju.
 
Ja sam danas probao teze zemlje, iskrivio oba raonika i ajde kuci. Nema nista od oranja dok nepadne lepa kisa.
 
I kod nas je zahvalnije orati po suvom nego po mokrom. Danas završio sa oranjem ostalo još neka bašta i do nekoliko komšija koji nisu skinulu kukuruz.
Nikad manja potrošnja nego ove godine,krenulo se u prošlu subotu svakim danom je bilo za nijansu teže danas baš prilično teško,sve suvo. Strnjišta išla najlepše zatim suncokretišta,sojišta poprilično teško što me je iznenadilo negde (kukuruze nisam imao)gde se inače lakše ore išlo je teško i obratno sve u svemu bez pravila.
Sve u svemu nikad brže nisam završio i nikad nije bilo toplije za vreme oranja.
 
Ja razumem vas koji imate tesku zemlju za oranje. Pa zurite.
Ali ne razumem zasto zure oni sa laksim zemljistima?
 
Pa ja nesto bas ne zurim sa jesenjom obradom.
Jedne godine sam tako orao u oktobru I posle u prolece korova kao nikad.
 
Nazad
Vrh