Prikolice

Kad je bog išao po zemlji i kad su se pravile stranice od tog lima (2mm) onda nije trebalo stavljati lance, imala je one španere između gornje i donje stranice i tu dotegneš svremena na vreme i tovari i vodu, malo se naduvaju ali kad se istovari one se vrate u prvobitan položaj a ovo sad što prave od plekina i ringle od šporeta slaba vajda.
 
Ma nije to do plekina, nego im se rastimovalo pomicno merilo (citaj subler) pa ne znadu da izmere debljinu lima! Pogotovo ako kupis gotove stranice sa uradjenim krajevima...
 
Vidi ovako ja nemam lance ni u jednu Zmajovku ali su stranice 2 mm,imaju samo jednu manu moraš dobro da doručkuješ pre zatvaranja stranice dok sa 1,5 mm takav problem nećeš imati ali trebaju ti lanci...pa sad ti vidi šta je najbolja opcija...da jeftinije su ove od 1,5 mm ali postoji šansa i da oćeš 2 mm da ti uvale ovu tanju...to što i mityoo kaže zavareni su krajevi i ti sad izmeri jel to to ili nije...:ppozdrav:
 
ako može još samo jedno pitanje?
koliko se kod vas kreću cijene stranica od 1.5mm i od 2mm
kod nas tražu oko 680eura za 1.5 i 800eura za 2mm
 
Ja kad sam pravio prikolicu meni su stranice od 2 mm lima izasle 13000 din sa zatvaracima za stranice 17000 din.Dve stanice od 3m i dve od 2m. Ali ta cena je bila pre tri godine sad neznam cenu
 
moj kolega prodaje strancie za prikolice, duzine 2,3,4,5m stranice su u veoma dobrom stanju pa eto ako nego interesuje mogu slikati posle praznika
 
Ljudi, kakva su Vam misljenja za ovu prikolicu. Nosivost je 4t. Danas sam je gledao u Jugometalu.

hyA7lWS.jpg
 
Proizvodi se u Turskoj. A cena, ako sam dobro razumeo, uz popust 3000 eur. To je bas povoljno. Recimo Majevica u takvoj varijanti staje 500.000 dinara.
 
Debljina na svakoj stranici Zmajevke se može izmerit u svako doba, na sastavu gde je punktovana...A i po težini :osmeh:.
Ovi "majstori" što remontuju, nikada nestavljaju deblje od 1,5mm (čast retkim izuzetcima)
 
Debljina na svakoj stranici Zmajevke se može izmerit u svako doba, na sastavu gde je punktovana...A i po težini :osmeh:.
Ovi "majstori" što remontuju, nikada nestavljaju deblje od 1,5mm (čast retkim izuzetcima)

Kod nekih tipova je taj sastav zavaren punim varom, znaci nije punktovan.
 
Kada smo kod Fligl prikolica, oni verovatno imaju nekoliko kvaliteta prikolica. Dok sam kao srednjoskolac radio u hladnjaci utovar/istovar robe dolazio nam je grasak i boranija u Fliegl prikolicama koje su bile 3-4 godine tada stare. Izgledale su ocajno, sve prordjalo i stranice lagane i tanke. Sa 17-18 godina sam bez problema mogao da zatvorim stranicu bocnu sam. Verovatno imaju vise modela i vise kvaliteta.
 
naručio sam stranice od milenka iz batajnice komplet od 2mm košta 850 eura
dali ga netko poznaje bude i po vašarima prodaje okove
 
Nazad
Vrh