Malina - berba i cena 2014

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sasa kolika je otkupna cena polane trenutno i kazi mi kad pocinje ona sa berbom i dal je isto kao vilamet kad posadis u prolece sledece godine beres ja bih posadio to na parceli od 30 ari i ako imas tu sadnicu mogao bih od tebe kupiti naj bitnije je da je sadnica dobra e da i koliko moze po aru da da roda
i mene interesuje bas sta je i kolega sa foruma pitao ,a koga ne interesuje ne mora da cita
 
Pa sta kazu sta dalje uopste ih nema da se oglase



Dobićete informacije uskoro - trenutna udruženja su stariji ljudi koi verovatno ne barataju internetom niti društvenim mrežama te informacije vrlo teško dopiru do drugih krajeva . Trenutno pokušavam da stupim u kontakt sa njima da im ukažem na potrebu boljeg informisanja . Ja sam previše zatrpan obavezama da bih prisustvovao sastancima na koima čujem samo svadja i neslaganje oko daljih koraka. Udruženja trenutno rade zajednički u cilju nalaženja rešenja.
 
Dobićete informacije uskoro - trenutna udruženja su stariji ljudi koi verovatno ne barataju internetom niti društvenim mrežama te informacije vrlo teško dopiru do drugih krajeva . Trenutno pokušavam da stupim u kontakt sa njima da im ukažem na potrebu boljeg informisanja . Ja sam previše zatrpan obavezama da bih prisustvovao sastancima na koima čujem samo svadja i neslaganje oko daljih koraka. Udruženja trenutno rade zajednički u cilju nalaženja rešenja.

Iskreno ja se samo nadam da nece pristati na onu sramotnu cenu od 180 din za ceo rod ja kazem aj da do 24 dok je i bio losiji kvalitet plate po 180 ali od 24 je bila ekstra roba i to ispod 200 nebi smeli da plate nadam se da vilamet ove godine nece popustiti.
 
Dobićete informacije uskoro - trenutna udruženja su stariji ljudi koi verovatno ne barataju internetom niti društvenim mrežama te informacije vrlo teško dopiru do drugih krajeva . Trenutno pokušavam da stupim u kontakt sa njima da im ukažem na potrebu boljeg informisanja . Ja sam previše zatrpan obavezama da bih prisustvovao sastancima na koima čujem samo svadja i neslaganje oko daljih koraka. Udruženja trenutno rade zajednički u cilju nalaženja rešenja.
nisu neki mutavi a danas je u srbiji najlakse kupiti ljude,cak moze I za 500 kinti


a vise necu da pisem zbog nekih I mozemi se tako
 
Poslednja izmena od urednika:
Pozdrav svima. Odavno pratim ovaj sajt pa da se i ja ukljucim malo. Moje misljenje je da drzava treba da pomogne proizvodjacima ALI ZAISTA DA POMOGNE a ne zamazivanjem ociju. Da dobijemo povoljne kratkorocne kredite u prolece,kupimo djubrivo koje nam odgovara,hemiju tamo gde nam je najjeftinija i da malinu dovedemo do branja bez zaduzivanja kod hladnjacara. Ovako mi smo maltene 50% maline naplatili unapred i cutimo i trpimo sta nam oni ponude. Bez zaduzivanja mi nasu malinu teramo i dajemo onom kome nam odgovara i teramo gde nam odgovara.
 
Pozdrav svima. Odavno pratim ovaj sajt pa da se i ja ukljucim malo. Moje misljenje je da drzava treba da pomogne proizvodjacima ALI ZAISTA DA POMOGNE a ne zamazivanjem ociju. Da dobijemo povoljne kratkorocne kredite u prolece,kupimo djubrivo koje nam odgovara,hemiju tamo gde nam je najjeftinija i da malinu dovedemo do branja bez zaduzivanja kod hladnjacara. Ovako mi smo maltene 50% maline naplatili unapred i cutimo i trpimo sta nam oni ponude. Bez zaduzivanja mi nasu malinu teramo i dajemo onom kome nam odgovara i teramo gde nam odgovara.

i KREDIT je roba koja se prodaje!!!!!

Hladnjacar ti je dao djubrivo i preparate koje mu placas po visim cenama, ali NAKON BERBE!!!!!!!

Ako dobijes kredit od bilo koga, na taj kredit ces platiti KAMATU!!!

I ja imam maline i uzimam djubrivo od hladnjacara, voleo bih i ja da imam kes pred radove oko malina pa da sve obezbedim po najnizim cenama!!!!!!! Ali taj KES nemoze niko da dobije a da na njega ne plati kamatu!!!!!!!!! Tako da je svima isto------------ili plati kamatu, ili robu po visoj ceni ako je placas nakon 3-4 meseca
 
i KREDIT je roba koja se prodaje!!!!!

Hladnjacar ti je dao djubrivo i preparate koje mu placas po visim cenama, ali NAKON BERBE!!!!!!!

Ako dobijes kredit od bilo koga, na taj kredit ces platiti KAMATU!!!

I ja imam maline i uzimam djubrivo od hladnjacara, voleo bih i ja da imam kes pred radove oko malina pa da sve obezbedim po najnizim cenama!!!!!!! Ali taj KES nemoze niko da dobije a da na njega ne plati kamatu!!!!!!!!! Tako da je svima isto------------ili plati kamatu, ili robu po visoj ceni ako je placas nakon 3-4 meseca
Bolje platiti i kamatu bankama nego hladnjacarima da oni zaradjuju i na preparatima i djubretu mislim na nase hladnjacare em nam po skupljim cenama naplate djubre i preparate em nam smanje cenu maline ma dokle bre vise mora im se stati jednom na put !!!!!!!!!!!

- - - - - - - - - -

Arilje,Ivanjica,Pozega ,Lucani,Guca,Kotraza,Prijepolje,Priboj itd... da nenabrajam sve u sredu ko god moze da dodje na proteste sto nas imadne vise to bolje za nas da pokusamo da im stanemo na put i da branimo nasu muku i znoj !!!!!!!
 
onda ljujke01 napravis svoju hladnjacu za svoju robu,isfinansiraj obradu,zastitu,branje,radnike,sacuvaj malinu pa je prodaj kada ti to budes zeleo!!! AAAA fali para za sve to jelda,pa o tome pricam da drzava da subvenciju na kamatu koji vratis u jesen kada prodas malinu i to je to. ne moramo mi svi ovde da se slazemo druze,razmenjujemo misljenja,
 
Bolje platiti i kamatu bankama nego hladnjacarima da oni zaradjuju i na preparatima i djubretu mislim na nase hladnjacare em nam po skupljim cenama naplate djubre i preparate em nam smanje cenu maline ma dokle bre vise mora im se stati jednom na put !!!!!!!!!!!

- - - - - - - - - -

Arilje,Ivanjica,Pozega ,Lucani,Guca,Kotraza,Prijepolje,Priboj itd... da nenabrajam sve u sredu ko god moze da dodje na proteste sto nas imadne vise to bolje za nas da pokusamo da im stanemo na put i da branimo nasu muku i znoj !!!!!!!
Ljudi ja se nebavim malinom,ali isti su problemi i u drugim sektorima ,sta ima tu da se brani,niko nas ni nasta netera trziste je slobodno,hoce li se ljudi u ovoj zemlji jednom udruziti,Slavisa vas 300 recimo da dodje na protest bolje se udruzite dajte jednake delove recimo 1000eu to je 300,000eu mislim da se za tu sumu novca moze lepa hladnjaca napraviti
 
Ja imam kvalitetne sadnice maline POLANA, bere se svaki dan ili svaki drugi i tako 4 meseca, sva je jedra i zdrava, nema budjavih, krupna 80% je rolend.
Gledao sam vilamet na otkupu i ono je sramota sta se predaje i placa (a ipak za te male pare), mi to bacamo u drugu klasu ili za rakiju ako i dodje period takvog branja kad su ucestale kise. Branje traje dugo tako da se takav period lako i pregrmi i vreme nepravi veliku stetu.
Hladnjacari sa odusevljenjem primaju takvu malinu i mi diktiramo cenu.
Ovde iz Vojvodine se izvozi POLANA I POLKA po 5e za kg samo do susedne HR a dalje i skuplje. Za primorije ide na 2,5e do 3e u pakovanju od 250g
Beraci nema sta ni da klasiraju, nema prezrelih ni budjavih jer se redovno skida. O kilazi da i nepisem jer se stalno povecava i dok skidas zrele druge vec stizu za branje.

Koja je cena sadnica polke,razmisljam da posadim oko 50 ari polke,imace vec imam 1.5 ha vilameta.
 
Ljudi ja se nebavim malinom,ali isti su problemi i u drugim sektorima ,sta ima tu da se brani,niko nas ni nasta netera trziste je slobodno,hoce li se ljudi u ovoj zemlji jednom udruziti,Slavisa vas 300 recimo da dodje na protest bolje se udruzite dajte jednake delove recimo 1000eu to je 300,000eu mislim da se za tu sumu novca moze lepa hladnjaca napraviti
Pročitaj negde šta se dogodilo sa Arinovom ulo hladnjačom u Arilju,i da je Zemljoradnička zadruga od 900 vagona prazna 3 godine. Gde da udružiš 10 srba a joŠ 300.I ko da upravlja sa njom?To dok zakon i primena zakona ne uredi ,može biti samo maštarija u Srbiji.
 
I sta cemo dobiti sa protestom,osim sto cemo ometati ostale ljude u njihovom poslu?
Od protesta nema nista,treba to vec jednom da shvatimo........
 
U hladnjači gde predajem malinu, cena sa 158 pre nekoliko dana podignuta na178. I dalje stoji da je akontna...
 
Bravo Mrkva, to je jedno od pametnijih razmisljanja u zadnje vreme. Proizvodjaci se moraju udruzivati naci modus za organizaciju naprviti jasne svrsishodne ugovore i preuzeti odgovornost i rizik, deliti zaradu i trosak a ako bude moralo i gubitak. Tako se problem resava a ne na ulici. Znaci treba nam nasa hladnjaca, nasa roba ,nas kvalitet a ko hoce neka mulja i miksuje a drzava mora da isprati uvezenu Poljsku malinu i da se opet proda kao Poljska a ne Srpska jer i time stitimo svoj brend , kvalitet imiris i ukus.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh