Roto- drljača

Kod moje drljače je pozadi valjak kaop na ovoj slici.http://www.maschionet.com/catalog/product/delfino-dl/it_IT
Mislim to mijenjati u valjak jer ne znam ima li ovo kakvu svrhu i za kakvu je ovo zemlju.Šta vi mislite,meni lično ovo nema svrhe poluteškoj zemlji.

- - - - - - - - - -

IMG2340.jpg
 
Bogami tera ovog fiata samo tako, ide jedno 7-8km.
Kod mene je ravnica, ovaj fiat je otprilike snage kao moj Deutz. A za prolece bi isao sa klasicnom drljacom u zatvarenje brazde. Jos samo da se nadje 3m, sa izlazom za kardan i hidroliftom.
3 m i ne sekiraj se,kukuruzuvinu zaboravi direktno sve vadi napolje (ne samelje je) u proleće jedan prohod drljačom ili spremačem pred setvu RD ako ti je 3 m sej kukuruze na 75 cm i onda se uklapa savršeno. Tražim i ja hidro lif ako naletiš na neki javi.
 
Za koji ti traktor treba? Kolika je cena?
Kupuj nešto za šta ima delova prvo to gledaj da ne bude ona jeftina pa posle preskupo.

- - - - - - - - - -

Imam ja jednu od 3 m ,mašio drago , menjao bi za manju zbog sejačice da mogu da ih uparim iližu sejalicu zameniti za veću ,šta pre naleti i bude povoljnije.
 
Nemam ja traktor za Mashio drago. Sto se delova tice kupovao bih 3m pa kratio na 2.5 zbog motora od 60ks tako da mi ostaju dve glave u rezervi. Cena 1700, novi klinovi. Radio sam uredjivanje za psenicu sa Lely 3m koju je traktor nosio i sa njom radio bez problema, ali opet to je bila minimalna dubina rada. Za nesto ozbiljnije 2.5 bi mu bila mera.
 
Drago je najtezi model koji Mashio pravi, zato sam rekao da nemam traktor za to. Sto se Sicme tice kod mene ih nema, pa bih voleo cuti necije iskustvo sa njom.
 
Ja prodajem Sikmu i snabdevam delovima. Koliko sam razumeo Sikma koju zelis kupiti je stariji model. I ima radne organe u obliku klinova.
 
Dragane jeste u pitanju stariji model. Kako su se pokazale i koja je cena RD koju prodajes? Moze i na PP.
 
3 m i ne sekiraj se,kukuruzuvinu zaboravi direktno sve vadi napolje (ne samelje je) u proleće jedan prohod drljačom ili spremačem pred setvu RD ako ti je 3 m sej kukuruze na 75 cm i onda se uklapa savršeno. Tražim i ja hidro lif ako naletiš na neki javi.

Nole, na bubanj potoku je imao hidro lift od Regent roto drljace. Probaj kod njega.
 
Nije problem hidrolift,trebam upariti RD i sejačicu iskreno moja RD je odlična radije bih promenio sejačicu ali nažalost ta varijanta me izađe da moram iz džepa izvaditi 1000+ eura a u slučaju da zamenim RD mogu proći bez dinara.
 
Roto drljaca sa nozem ili klinom sta je po vama bolja opcija? I kako se noz ponasa u teskom i vlaznom zemljistu?
 
Ja imam kombinaciju traktor 65ks i RD marke Pegoraro, 2,5m. Kod mene je klin sa jedne strane ravan, a sa druge trouglast, dakle kombinacija klina i noza. Zaista sam prezadovoljan kako to funkcionise iako je zemlja kod mene jako teska za obradu. Izmedju klina i noza po meni je svakako prednost na strani noza, logikom RD bi onda trebalo da bude malo laksa za okretanje. Mada, presudnu ulogu po meni igra sama konstrukcija drljace, tj. prenos u reduktoru.
 
Nazad
Vrh