Vogel&noot soil solutions

Ako su "visece" poluge na traktoru jednako podesene, granicnici okretanja na plugu jednako podeseni onda nesto ne stima u tvom podesavanju ili nisu mozda jednaki raonici na obadvije strane, ili dubinski tockovi jedna strana pice ore od druge...

TO je malo problem kod okretace dok ga ne dobijes " u vagu" a onda samo sitnice podesavas ili cak nista ako ti je sva zemlja otprilike ista za obradu.
 
Unutrašnje rastojanje prednjih i zadnjih točkova mora da bude isto.

NIKAKO. SREDINE guma se moraju poklapati. Za pravilno oranje se dozvoljava da prednja unutarnja mjera bude do 10cm sira od zadnje unutarnje mjere. Na ovaj nacin se osigurava da se tockovi ne moraju stalno motati u kontru ako traktor u strani "bjezi" nizbrdo. Takodjer se u oranju ovijek dobiva da zadnja guma ide do ivice prethodne brazde sto s jednakim unutarnjim mjerama tesko postici zbog proklizavanja samog traktora.
 
Resio sam problem. Hvala svima na pomoci. Problem je bila leva poluga na traktoru koja je bila niza za 2-3 cm u odnosu na desnu. Sad sam ih nastelovo na vaser vagu i isao sam da probam,sada radi kako treba.
 
Kako na vaser vagu? Zar nije merodavno metrom izmeriti od bolcne do bolcne (u ramenu i na poluzi)?
 
Da malo osvežimo temu...

20160927-135845.jpg
[/IMG]
20160927-124243646.jpg
[/IMG]
 
Nazad
Vrh