Motorne testere

Ma meni je tako los lanac da ispadaju parcici od zuba , lome se zubi, jedan mi je ceo ispao . ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: Nikada mi se nije desavalo da mi se otkine ceo zub sa lanca. ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: to ni vrbu ne bi moglo da sece drugar. Sutra nov i gotovo ili cu da secem sa kinezom na njemu mi je gotovo nov oregonov lanac a testeru sam sredio i lepo vuce.
 
Pre par dana sam baš bezveze pregledao lanac, i ustanovim da su dva zuba jedan do drugog ista, što znači da nije orginal nego je kupljen na metar pa nastavljan :zli: Lopovi!!! Inače dešavalo mi je se što šta, od prekidanja lanca, kidanja celih zuba do otpadanja sitnjih komadića, sve je to kvalitet :D

Evo za nas drvoseče :D :D :D :D
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6zT167fb5o4[/youtube] Sve su moje poljuljane kosti
drvoseča bio u mladosti danju žago i balvane slag'o............ :D :D :D :D
 
Stvarno ima puno problema sa kvalitetom lanaca ali da moze da se nadje i originalnih moze.A to sto je lanac sa rolne(na metar ili ti na zub) neznaci ama bas nista svi renomirani proizvodjaci servise uglavnom snabdevaju bas na taj nacin.Kod nas je veci problem sto se tesko nalazi odgovarajuci lanac
u zavisnosti za koju vrstu drveta vam treba,mislim da je razlog cena jer pravi lanac za tvrdo drvo i rad u sumi gde se lako zakaci i zemlje,leda i kamena kosta do 4 puta skuplje od standardnih lanaca.Po meni su najbolji stihl lanci ali ima dosta i kopija,a dosta dobro resenje je oregon i to u kutiji koja mora imati hologramski zig.Dosta problema se javlja kod pogresnog koraka lanca prilikom zamene i to je jedan od najcescih razloga pucanja lanca,a otpadanje parcica ili los kvalitet ili pogrsan izbor lanca u zavisnosti od tvrdoce drveta(imaju cak i razlicite uglova ostrenja)
f0qczc.jpg
ovo su neki od lanaca koji podnose i tvrdo drvo i kamen i sta vec moze da nadje u sumama
p.s. nism mogao da izvadim sliku iz pdf-a pa sam slikao sa monitora valjda ce se videti
 
@duka , možda griješiš :nono:
kako bi ti složio jednak broj zuba na lancu sa 31 zub a da ne dodju 2 ista jedan do drugog ::namigivanje::
 
savoris je napisao(la):
@duka , možda griješiš :nono:
kako bi ti složio jednak broj zuba na lancu sa 31 zub a da ne dodju 2 ista jedan do drugog ::namigivanje::

Upravu si, nema šta. nisam o tome razmišljao :D Mada mislim da je meni lanac sa 34 zuba, prebrojiću sutra.... A stvarno o ovome nisam razmislio, svaka čast Savo... ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: :D
 
::namigivanje:: :ppozdrav:
nisam od juče u šumi :cao:

a ja kada sam kupio onu malu dormar 100 na njoj lanac bio iskrpljen bože sačuvaj :udri: neki idiot ga sastavio i dijelova i bilo jednih zuba duplo više nego drugih :haha: naravno skinuo bacio i stavio nov
 
Danas lanac definitivno ide u smece. Juce sam isekao jos tri bagrema i kada sam ugasio testeru , pogledao lanac , cak 7 zuba je potpuno ispalo i 4 polomljena do pola . Uzas za jedan fabricki uriginalni lanac . Sramota za husqvarnu .

Danas secu nastavlja kinez dok ne nabavim nov lanac.

pozdrav :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Danas sam vrljao po gradu i po prodavnicama mašina, kupio sam turpiju za oštrenje, 380 dinara, kao orginal stihh :sta: maločas sam sa njom naoštrio lanac, brije, turpija vrhunska bila orginal ili ne :D
 
Imam motornu testeru Echo 550 evl kupili smo je novu devedesetih.Samo smo je cisto za nas koristili.Interesuje me dali ima servis da je popravi u srbiji nesto me struja zeza nebaca varnica na svecici i treba izgleda membranice na karburatoru da se zamene.Jedan me napada da mu je prodam sad neznam dali ima svrhe popravljati je ili ne ili da je utopim.
 
I ja imam eha 550, kupljen 90', stoji u šupi, fali mu auspuh, dole gde se šafi razbušivane nove rupe par puta i više ne može, pre sam palio, nešto trokira nzm šta je, inače kod nas nema servisa tj nema delova za ove testere :udri: :udri: :udri: :udri:
 
E sranje sto nema servisa za nju bio mi jedan dosao sa nekom kineskom da sece drva letos ubi boze motorka sporo sece nema snage pa je zvao jos jednog sa stilovkom pojela ga je u seci bukovine :haha:.Zao me za nju sto stoji tako dosta je dobrog kvaliteta a nije puno radila.Ovaj je stavio na sajt da je servisira mada neznam dal zna oko nje http://www.ekstratestera.net/onama.html
Mi smo je dali u servis u Novom sadu perasu nesto oko karburatora je bilo pa su morali da iz subotice cekaju na deo i nisu je popravili kako treba e sad vidim da struja neide na svecicu.Da dajem za neku losu 100-150-200 evra necu a neka profi mi netreba samo kad bi ovu osposobio bilo bi super.
 
Znaci mogao bi da im odnesem testeru na popravku.Moracu ih kontaktirati da ih pitam dali imaju delova ili da se nesto zbudzi od druge testere. :ppozdrav:
 
Ma dobar majstor moze da skarabudzi i od drugih testera .

Jednom sam ja gledao da kupim polovnu stilku. Bilo je to pre sest godinica. Ne secam se koja je bila. Donese je covek , kad ono testera totalno cudna . Delovi uopste lepo ne leze i ne uklapaju se. Nahvali je on bog zna kako , pa onda mi sasu pricu , starter sa kanapom za paljenje je bio od potpuno neke druge motorke, poklopac takodje , cini mi se od hisqvqrne . Kada sam rekao da odustajem od kupovone on poce da trtlja , imam ja te delove, ma pozajmio sam komsiji da se posluzi on samo pa ce da vrati i ja cu ti ih dati. To je ocuvana testera , malo je radila .
Hvala bogu pa je nisam kupio :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: .


POgotovo je paljenje mali problem , lako se prilagodi. A tu je i Dukanac , moze ti prodati svoju kada mu vec cami po podrumu.



Moracu i ja do Nisa , cisto da se raspitam da li mu cerke vrse i popravke jos nekih stvari :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:

A mogo bi ija njima nesto da popravim :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:.

POZDRAV :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Pa nije toliki problem za delove echo bar za one koji spadaju u potrosne [elektronike,cape,karike,koture kanapa i sl] ima ih skoro svaki ozbiljniji servis,a membrane za karburatore je jos lakse naci jer ima samo 4 proizvodjaca karburatora za testere[ne racunam kineze]
 
Nazad
Vrh