PDA

View Full Version : Recepture za spremanje koncentrata

Poljoinfo Wiki - poljoprivredna enciklopedija
Poljolink - adresar poljoprivrednih firmi

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12

nesko2563
13-10-15, 18:41
Kod mene pre mesec dana patent indy premium tov bio 4980din 30kg.

krzna
13-10-15, 19:51
ja sam pigolino platio 20kg. 136kn.,oko 17,66€

milan 87
30-11-15, 14:19
dali kada dajes konctret na tovljenika i kad dajes samo kukuruz i jecam al ima ista mesnatost???

ii kad ne dajes koncetrat ide vise na mast/??

kolko bi trbalo kila koncetrata pojeti od 100 kila pa do 250 recimo ???

?nisam nikad tovio koncetratom pa bi sad jednu tovio da vidim dali ce ima vise mesa???

Nedeljko A.
30-11-15, 14:40
Tovis svinje do 250 kila?

Nedeljko A.
06-12-15, 23:11
Da li neko koristi koncentrate veterinarskog zavoda Subotica, i kakva su iskustva?

nesko2563
21-12-15, 14:17
Koje komponente mogu da se koriste u cilju većeg volumena stočne hrane odnosno da hrana ima veću zapreminu ali da joj masa nije veća?
Zbog suprasnih krmača kako bi se zasitile a da se ne pretera sa jačinom hrane.

prof. dr. Seljak
21-12-15, 14:48
U toplijem periodu najbolja ti je zelena lucerka, pa i neka druga leguminoza pa čak i trava. Od koncentrovanih stočno brašno, lucerkino brašno, rezanac šećerne repe....

padreex
24-12-15, 07:59
Da li je neko koristio ISV premikse za tov i prasice?Kakva imate iskustva sa njim?

emanuilforum.serbianforum.info

urban
24-12-15, 08:54
Ja sam koristio ISV i za prasice i za tov,premiksi im imaju strahovit jak miris i svinje ga rado jedu i rezultati su dobri (ja nemogu preciznije govoriti o prirastu i ekonomičnosti jer nemam baš neku sortu svinja, ali mogu reći da prasici oprašeni krajem januara hranjeni sa ISV premiksima sve po recepturi su sad u decembru poklani sa oko 180 kg) e sad manjkavosti su velika pakovanja 25 kg pa se odmah mora dati veća količina para, nezastupljenost prodaje kod nas u sremu pa je uvek potrebno zvati njihovog terenca za koga imam samo reči pohvale uvek je tu na raspolaganju u svakom smislu
E sad neki moj zaključak bi bio da je to sve ok pošto i sad nastavljam sa njihovom hranom tj premiksima

nesko2563
24-12-15, 11:03
Meni se čini da su poprilično skupi što povećava osnovnu cenu hrane.

padreex
24-12-15, 14:18
Ja sam koristio ISV i za prasice i za tov,premiksi im imaju strahovit jak miris i svinje ga rado jedu i rezultati su dobri (ja nemogu preciznije govoriti o prirastu i ekonomičnosti jer nemam baš neku sortu svinja, ali mogu reći da prasici oprašeni krajem januara hranjeni sa ISV premiksima sve po recepturi su sad u decembru poklani sa oko 180 kg) e sad manjkavosti su velika pakovanja 25 kg pa se odmah mora dati veća količina para, nezastupljenost prodaje kod nas u sremu pa je uvek potrebno zvati njihovog terenca za koga imam samo reči pohvale uvek je tu na raspolaganju u svakom smislu
E sad neki moj zaključak bi bio da je to sve ok pošto i sad nastavljam sa njihovom hranom tj premiksima
Sa Patent premiksima bih i ranije utovio na 180 kg.
Kolika je cena premiksa?

emanuilforum.serbianforum.info

urban
24-12-15, 19:35
Rekoh ja nemam dobru sortu svinja i zbog toga je to tako, a od patent co je sigurno bolji, patent je kupio od njih licencu kad su počinjali i to prvu generaciju premiksa (koju patent i sad radi) a oni rade već četvrtu, a 25 kg premiksa košta oko 4200 din, i što je jako bitno ne pakuje se u Srbiji već stiže zapakovano iz Madjarske

nesko2563
24-12-15, 20:26
Jel ti to Rajko rekao za te generacije?

urban
24-12-15, 20:59
Ne samo Rajko, na prvim pakovanjima patenta je pisalo po licenci Isv

krzna
28-12-15, 22:11
dali se svinje ,krmače i prasci mogu hraniti sa zobi i na koji nacin i u kojem omjeru

Nedeljko A.
05-01-16, 15:00
Moja receptura za tov svinja.
52 % kukuruza
15 % psenice (jecma)
15 % sojine pogace
7,5 % suncokretove sacme
7,5 % stocnog brasna, mekinja
3 % premiks
+ minazel

lovac luka
22-01-16, 22:45
Tovis svinje do 250 kila?
Pa mi smo ove godine prodali 17 komada prosecne tezine 280kg po ceni 160din sve je bilo za ugovorene kupce i svake godine hranimo tdo te tezine
a hrana je od 50-kila do kraja 8 jupolki zrna kukuruza to je oko 100kg + inberg mast 10kg+ 200g soli

milan 87
23-01-16, 15:23
lovac luka (http://poljoinfo.com/member.php?6601-lovac-luka)
http://poljoinfo.com/images/statusicon/user-offline.png
svinja od 50 kila pa do 280 ,kolko treba pojesti?

urban
23-01-16, 18:20
Pa mi smo ove godine prodali 17 komada prosecne tezine 280kg po ceni 160din sve je bilo za ugovorene kupce i svake godine hranimo tdo te tezine
a hrana je od 50-kila do kraja 8 jupolki zrna kukuruza to je oko 100kg + inberg mast 10kg+ 200g soli

za koliko vremena nateraju 280 kg ?

milan 87
13-02-16, 13:01
jel tovi neko tovljenike sa koncetrat gebi 14 posto. za bikove .on je 920 din dzak.dok je za tovljenike 0k0 1400

coci064
13-02-16, 13:17
Zar te ne brinu premiksi za junad koji su ubaceni u taj koncentrat??

nesko2563
13-02-16, 18:32
Sa tim niko ne tovi. Sa tim se možda neko zaje*ava a da tovi - teško.

Dejo_Joe
13-02-16, 21:50
pokusava se na svaki nacin ustedeti neki dinar na premiksima i komponentama ali to je samo kontra efekat jer se time smanjuje ono sto je bitno a to je kvalitet i vreme trajanja tova...najjeftinije je sam kukuruz,ali taj tov bude i po godinu dana.Nema ustede i pokusavanja od pilica,ovaca i goveda,na zalost,jer i ovo kad se cita pokazuje dokle je ovo daleko otislo zbog cene.

Surdonja
14-02-16, 08:49
jel tovi neko tovljenike sa koncetrat gebi 14 posto. za bikove .on je 920 din dzak.dok je za tovljenike 0k0 1400

Sa tom hranom ne da ne bi bilo dobro toviti svinje, vec bi mogao da se napravi veliki problem. U hranu za goveda fabrike stocne hrane ubacuju ureu, od koje bi se svinje potrovale. I da nema uree u toj hrani u nju se nedodaju lizin, metionin... sto kod svinja poboljsava varenje. Treca stvar u toj hrani nema ni soje, vec mali procenat suncokreta i jako puno stocnog brasna koje svinje bez odredjenih enzima ne mogu da svare.

milan 87
14-02-16, 10:45
na te premikse nisam mislio ali ipak fala sto ste rekli.

bojcetic
15-02-16, 22:46
Sa tom hranom ne da ne bi bilo dobro toviti svinje, vec bi mogao da se napravi veliki problem. U hranu za goveda fabrike stocne hrane ubacuju ureu, od koje bi se svinje potrovale. I da nema uree u toj hrani u nju se nedodaju lizin, metionin... sto kod svinja poboljsava varenje. Treca stvar u toj hrani nema ni soje, vec mali procenat suncokreta i jako puno stocnog brasna koje svinje bez odredjenih enzima ne mogu da svare.

Svinje ne mogu da svare mekinje?^-^

Surdonja
17-02-16, 21:33
Svinje ne mogu da svare mekinje?^-^

Ne mogu da svare toliki procenat, koliko se ubacuje u hranu sa junad, pogotovu bez esencijalnih aminokiselina.

mityoo
20-02-16, 22:21
dali se svinje ,krmače i prasci mogu hraniti sa zobi i na koji nacin i u kojem omjeru

Odgovor na ovo pitanje interesuje i mene...

prof. dr. Seljak
20-02-16, 22:37
Svinje u tovu i odrasle svinje se mogu hraniti sa ovsem. Ovas ima najkvalitetnije proteine u odnosu na sve žitarice, međutim velik udeo vlakana koja su mladim kategorijama, pre svega prasadima do 25 kg, teže svarljivi i ne bi trebalo je uključivati do tog uzrasta. Za suprasne krmače i neraste je idealno hranivo, reguliše probavu, daje oseća sitosti i sprečava pretovljavanje grla a krmača u laktaciji se može uključiti do 20%.

mityoo
20-02-16, 22:44
Ja sam konkretno mislio da ovsom zamenim deo količine ječma u receptu stočne hrane za tovljenike i krmaču, pošto ovas imam iz sopstvene proizvodnje a ječam nabavljam trampom za soju...

prof. dr. Seljak
20-02-16, 22:47
Možeš da zameniš, samo taj odnos zavisi od ostalih komponenti, da li je kukuruz osnovno hranivo, proteinsko hranivo da li je sojin griz, pogača ili sačma...

mityoo
20-02-16, 23:10
Mešam po recepturama koje ima na ambalaži premiksa PatentCo.... Mislio sam da otprilike polovinu ječma zamenim ovsom, e sad za prasad onda neću, još su mali, tu ću još sačekati.. Oni su sad oko 20-25 kila... Oprašeni za katolički božić...

prof. dr. Seljak
20-02-16, 23:22
Možeš bez problema da zameniši u tom odnosu, pa čak i kod tih što imaju 20 kg. Mislim da indy starter i indy grover imaju enzime koji će povećati iskoristivost vlakana u obrocima kod mladih prasadi.

mityoo
20-02-16, 23:26
Trenutno jedu indy grover, taman dok pojedu prelazim na indy tov...

caco
28-02-16, 16:28
Zanima me dali neko moze dam i kaze iskaustva sa Patent Co hranom za svinje. Poprilicno je skupa naspram mnogo drugih proizvodjaca, pa me zanima dali visoka cena opravdava kvalitet?

padreex
28-02-16, 16:34
Zanima me dali neko moze dam i kaze iskaustva sa Patent Co hranom za svinje. Poprilicno je skupa naspram mnogo drugih proizvodjaca, pa me zanima dali visoka cena opravdava kvalitet?
Ne znam na koje proizvodjače misliš, ali patent ima slične cene sa ISV, Gebi... tako da i nije toliko skup.
Sa patentom sam uvek imao dobre rezultate, zadovoljan sam i pokazao se odlično.

nesko2563
28-02-16, 19:26
Prezadovoljan a baš sam eksperimentisao dosta. Spram cene je i kvalitet.

coci064
28-02-16, 20:22
Takodje se slazem da je Patent u samom vrhu. Sa njim hranim vec par godina. Od predstartera, startera, grovera i Panfooda do kraja tova.

tile 1977
29-02-16, 09:57
Ja sam koristio Patent dve godine sad sam presao na Gebi,sve je bilo dobro jedino sto krmace nisu htele dugo da traze brava,jednu sam pustao 4 puta,jednu 3 puta sve mi se poremetilo,onda sam presao na gebi i sad su sve suprasne,mozda gresim ali morao sam da nesto probam da bi resio taj problem,zasad je dobro a za dalje videcemo.

markojx
04-03-16, 23:47
mi se svi uhvatimo cene prmiksa posto ima dosta razlike u ceni izmedju proizvodjaca a cene soje i kukuruza se relativno iste u dinar dva pa nas i nezanima a svinja sve ukupno pojede desetak kila premiksa za vreme tova a o bukvalno odlucuje konverziju to jest utrosak za kilo prirasta i duzinu tova tako da uzmes neki jeftiniji premiks ustedis u startu par stotina dinara dovoljno je da ti svinja zbog toga pojede 10 kila hrane vise i produzi tov dan dva ode usteda svinjarstvo je skup sport nema usteda nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari

Dejo_Joe
07-03-16, 15:30
Kada ubacujem melas u uspravnu mesaonu,da li ima neki poseban postupak? da li sve od jednom da sipam,i u kojem procentu bi trebao da dodajem.Hteo bih da smanjim malo rastur hrane jer mi jako praskasto bude pa bih taj melas prasinu pokupio,i imam nekih drugih problema sa svinjama koje kako kaze veterinar bi pomogla melasa i povecao metabolicku energiju....pa bih hteo misljenje i savet. hvala

Dejo_Joe
09-03-16, 09:40
...............a da treba talambasat o Vucicu i subvencijama bilo bih vec tri strane...hvala

nesko2563
09-03-16, 12:08
A koliko je ta melasa gusta?

mityoo
09-03-16, 17:07
...............a da treba talambasat o Vucicu i subvencijama bilo bih vec tri strane...hvala

Za to ima vise strucnjaka nego za koncentrate...

Surdonja
09-03-16, 21:42
Kada ubacujem melas u uspravnu mesaonu,da li ima neki poseban postupak? da li sve od jednom da sipam,i u kojem procentu bi trebao da dodajem.Hteo bih da smanjim malo rastur hrane jer mi jako praskasto bude pa bih taj melas prasinu pokupio,i imam nekih drugih problema sa svinjama koje kako kaze veterinar bi pomogla melasa i povecao metabolicku energiju....pa bih hteo misljenje i savet. hvala

Ne znam kako bi izgledalo sipati melasu u praskastu hranu. U jednoj fabrici stocne hrane, melasu su dodavali u neki starter za telad. Samo sto se posipala po granulama i kukuruznim i ovsenim pahuljicama, te je lakse zamesati. Kod praha bi se najverovatnije napravile grudve. I nisu je mesali u mesaoni, vec mesalici kao za beton. Ubace tu mesavinu i onda je pospu melasom. Ne verujem da ti je ovo pomoglo, ali da ne bude da niko nista nece da odgovori.

tile 1977
10-03-16, 08:28
Ja sam ranije kupovao u jednoj radnji mekinje,kazu mesane su sa melasom te mekinje izgledaju i dalje suve samo sto mestimicno ima grudvi.

Dejo_Joe
10-03-16, 12:38
Evo ovako...Smanjio sam prasinu,dodao 2 kg melase na 100kg, takva je kao med strukture i pokupi prasinu u grudvice,samo sto iz hranilice malo teze curi jer te grudvice prave problem jer je podeseno za skoz sitno... ubacio sam,prvo u jednu kantu 5 kg koncentrata pa sipao 0,5 kg melase pa izmesao sa stapom i tako cetiri puta i dodao u mesaonu,da ne stavljam bas direktno u kos da se ne masti lim...igranje sve u svemu

prnjavor3
10-03-16, 13:08
Šta vam je malasa?

Dejo_Joe
10-03-16, 13:12
Melasa nastaje kao nusproizvod pri proizvodnji rafinisanog šećera iz šećerne repe. Gusta tečnost, tamnosmeđe ili tamnozelenkaste boje, svojstvenog mirisa i slatkog ukusa.

Ranko250
10-03-16, 13:58
Sojino ulje bi postiglo slican efekat po pitanju skupljanja sitnijih dijelova, a mislim da je i lakse za dodavanje. Inace se u mjesaone dodaje uz pomoc ugradjene dizne kao na prskalici, ali mislim da moze i sipanjem. Moze cak i suncokretovo ulje, samo treba probati da li hoce da ga jedu, jer u nekoga hoce u nekoga nece. Melasa je vjerovatno bolja jer je sladja, ali je malo teze dodavanje i umjesavanje

xsale
10-03-16, 14:38
Ja sam ranije dodavao rastopljenu svinjsku mast i dobro se izmesalo,tako da mozda da se proba da se zagreje ta melasa sa malo vode i da se tako rastopljena polako dodaje moza bi se lakse izmesalo.

Probaj da pomesas sa mallo prekrupe i malo kukuruza, pa dodajes sa kukuruzom kad budes mleo,mozda tako bude lakse

vasovac
10-03-16, 19:14
Gde nabavljate melasu?

padreex
10-03-16, 22:03
Da li neko koristi inbergov premiks za dojne krmače i kakva imate iskustva sa njim?

crni gruja
10-03-16, 23:18
Nista toliko posebno da bi se pridavalo znacaju...

Dejo_Joe
11-03-16, 11:34
Ja sam melasu nabavio u Farmcommerc u cantaviru,oni bas i prepakivju imaju svoje kante,fino i kulturno i nije tako strasno skupo...kanta od 25kg je 810 din.
Sto se dodavanja tice malo je gusto ali nisam jos probao da podgrejem,verovatno bih islo lakse jer ovako je dosta gusto.
Sojino ulje je dosta skupo u odnosu na melasu.

Maxa
13-03-16, 14:50
Koji premiksi su po vama najbolji za tov svinja?I za koliko meseci dostignu kilazu od 20+kg pa do 100-110kg?Za nedelju dana cu da ispraznim farmu pa planiram da ubacim turu za jedno 20dana,pa me zanima vase misljenje o premiksima i iskusto,koji su najbolji po vama.

coci064
13-03-16, 19:09
Za mene je Patentco program koncentrata i premiksa medju naj boljima. Za 90 do 100 dana bi trebalo da postignes tu tezinu tovljenika pod uslovom da se pridrzavas uputstva za tov.

Maxa
13-03-16, 19:10
Koji premiks je u pitanju patent ko?kako se zove taj super koji ti koristis?i cena naravno

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Maxa
13-03-16, 19:11
Ja do sad koristio samo Sano,hocu da vidim jel ima neko preko njih ili da ostajem opet sa njima da saradjujem.

Mile Aga
13-03-16, 19:19
Mislim da ti Sano nije ni blizu Patenta, od Sana ti je bolji i Inberg, ja sam koristio Sano pre nekih 7-8god dok je se uvozio iz nemacke i nije bio los posle je proizvodnja preseljena u hrvatsku, na zalost i kvalitet je drasticno opao...Odavno ne koristim Sano...

panonac
13-03-16, 19:20
Dok jedni hvale Inberga,drugi Milkivit,treci Biofaktor,kako se odluciti u tom moru hrane sta je najbolje.

nesko2563
13-03-16, 20:10
Ja sam svašta mešao. Sano, Sanders, Gebi i sad na kraju Patent.
Mislim da neću više eksperimentisati. Pošto koristim premikse, za tov Patentov Indi Premijum tov 3% je vredan svakog dinara.

Surdonja
13-03-16, 20:16
Da li premiks moze da ima uticaj,da svinjama poiskacu vene po butovima(kao bilderima). Imam neke nazimade sa bas izrazenim venama i bio veterinar pre par dana i pogleda ih slucajno kaze to ti je od premiksa.

Maxa
13-03-16, 20:21
Evo mog iskustva sa premiksima, hranio sam i ja pre 15god sano bio i kod njih cale u nemackoj pa posle se prebacio na ove nase premikse ali ne znam zasto valjda zbog cene jer je sano malo skup bio,pa probao i gebi i panto sam probao pre 2godine i jako me razocarao panto,ubacili smo u tov oko 10okt msm da je bila 2014god i zavrsilia smo ih jedva 29 marta izasli 150kom imali smo na tu kolicinu prpsek oko 100kg toliko sto se tice Panta.Prosle godine smo ubacili prasice 1 i 7okt od pocetka smo isli sa pigijem pa do kraja tova nismo ih kljukali nekim vitaminima a nismo isli ni ful dozu kao sto su oni preporucili izasli su 29jan sa prosekom 125.9 kg,mogu da zamislim kakva bi bili ako bismo isli po njihovoj proceduri.Sto se tice Sana ja sam prezadovoljan!

Surdonja
13-03-16, 21:19
Evo mog iskustva sa premiksima, hranio sam i ja pre 15god sano bio i kod njih cale u nemackoj pa posle se prebacio na ove nase premikse ali ne znam zasto valjda zbog cene jer je sano malo skup bio,pa probao i gebi i panto sam probao pre 2godine i jako me razocarao panto,ubacili smo u tov oko 10okt msm da je bila 2014god i zavrsilia smo ih jedva 29 marta izasli 150kom imali smo na tu kolicinu prpsek oko 100kg toliko sto se tice Panta.Prosle godine smo ubacili prasice 1 i 7okt od pocetka smo isli sa pigijem pa do kraja tova nismo ih kljukali nekim vitaminima a nismo isli ni ful dozu kao sto su oni preporucili izasli su 29jan sa prosekom 125.9 kg,mogu da zamislim kakva bi bili ako bismo isli po njihovoj proceduri.Sto se tice Sana ja sam prezadovoljan!

Koristio sam ranije sano i bio sa njim zadovoljan, medjutim kako je vreme odmicalo bio je sve losiji i losiji. Radio sam ogled Sano protamino premium vs Gebi saplement tov+soja i Gebi je dao bolje rezultate i finansijski i svinje su bile teze. Radio sam i ogled Sano protamino premium VS Inberg mast forte(sadasnji forte pig), gde je Inberg takodje dao teze svinje (finansijski ne znam kako je bilo, nisam radio kontrolu). Sa patentom sam imao najkvalitetnije svinje, a i najteze. Od kad ne koristim sanove startere nemam ni problem sa prolivom kod zalucenih prasica.

Mile Aga
13-03-16, 21:50
Da li premiks moze da ima uticaj,da svinjama poiskacu vene po butovima(kao bilderima). Imam neke nazimade sa bas izrazenim venama i bio veterinar pre par dana i pogleda ih slucajno kaze to ti je od premiksa.
Moze biti da je od premiksa, ali igra ulogu i genetika sigurno. Ja bas sad imam dva legla prasici oko 20-25kg nisu im bas poiskakale vene ali svaki misic se poznaje i naravno vide se i vene. Izgledaju kao da nemaju gram masti ko bilderi. Zanimljivo je to sto je i nerast od kog su takav, uzeo sam doze iz V.P u njihovom katalogu je slika nerasta Rocky veliki jorksir. Tako da mislim da je i premiks i genetika, verovatno su i tvoji fit to jest nisu masni...

Maxa
13-03-16, 22:03
Koristio sam ranije sano i bio sa njim zadovoljan, medjutim kako je vreme odmicalo bio je sve losiji i losiji. Radio sam ogled Sano protamino premium vs Gebi saplement tov+soja i Gebi je dao bolje rezultate i finansijski i svinje su bile teze. Radio sam i ogled Sano protamino premium VS Inberg mast forte(sadasnji forte pig), gde je Inberg takodje dao teze svinje (finansijski ne znam kako je bilo, nisam radio kontrolu). Sa patentom sam imao najkvalitetnije svinje, a i najteze. Od kad ne koristim sanove startere nemam ni problem sa prolivom kod zalucenih prasica.
Mi nismo imali probleme sa prolivom kod prasica.
Hteo bih da probam sa drugim premiksima da ih hranim bio mi covek iz Sandersa da mi ponudi premikse a i ovaj iz patent co sad ne znam sta da radim jer planiram da mi izadju iz tova ako bog da tamo juna krajem ili pocetkom jula, pa se plasim da ne budu ovi premiksi losiji od pigija pa da mi tov traje 4-5 meseca onda sam 'ebo jeza

coci064
13-03-16, 22:13
Ako kazes da su ti prasici od 20kg, sa patentom ces ih sigurno isterati na bar 110kg do pocetka jula.

Maxa
14-03-16, 12:52
Ako kazes da su ti prasici od 20kg, sa patentom ces ih sigurno isterati na bar 110kg do pocetka jula.
Ulaze sa prosekom od 25kg.

- - - - - - - - - -

Jel a taj premiks od patenta jel ima soju ?koliko % proteina ima?

Nedeljko A.
14-03-16, 13:55
Ja ovo nisam bas razumeo, koristio si piggi do kraja tova?? Ja znam za piggi koji se koristi do 30 kg za prasice.A kasnije aminoglod premiks ili ona dopunska smesa. A patnent ti isto ima i premiks 3% i dopunsku smesu panfood, tako se zove valjda. Sto se tice premiksa mislim da je aminoglod bolji od patentovog.

Maxa
14-03-16, 15:22
Ja ovo nisam bas razumeo, koristio si piggi do kraja tova?? Ja znam za piggi koji se koristi do 30 kg za prasice.A kasnije aminoglod premiks ili ona dopunska smesa. A patnent ti isto ima i premiks 3% i dopunsku smesu panfood, tako se zove valjda. Sto se tice premiksa mislim da je aminoglod bolji od patentovog.

OD pocetka pa do kraja tova sam koristio sam piggi, ista procedura od pocetka pa do kraja izasli za3.5 meseca sa prosekom od 125kg.Aminogol nisam koristio jer pigi ima vise proteina oko 42% pa zato isao samo pigijem,ja sam prezadovoljan sa njima.

- - - - - - - - - -

Ovi iz Trlica kad su videli robu odusevili su se.

rekreativac
14-03-16, 17:58
Ih pa tako mozes i sa patentovim indy 4 da teras do kraja(iako ide do 15kg) ima da ih isteras za 3 meseca :)

Maxa
14-03-16, 18:00
Ih pa tako mozes i sa patentovim indy 4 da teras do kraja(iako ide do 15kg) ima da ih isteras za 3 meseca :)
Mislis?Ali kod pantetovih treba posebno da unesem i soju ili?A ovaj ima vec u premiks ubacenu i soju.

Mile Aga
14-03-16, 18:16
Mislis?Ali kod pantetovih treba posebno da unesem i soju ili?A ovaj ima vec u premiks ubacenu i soju.
Pa ti druze koristis supere ako sam dobro razumeo, a ne premikse 3 ili 4%, i koristis super za prasad do kraja tova, vrece od 20kg ako se ne varam, ne u bacujes soju samo zitarice, radio je to moj drugar tako hranio nekih 360 komada. Ali je imao srece jer je cena kada je prodavao bila dobra, koliko ti izadje kg koncentarata ako si racunao po realnim cenama?

panonac
14-03-16, 19:11
Kako izvrsiti prelaz sa jedne hrane na drugu kod svinja u tovu...

nesko2563
14-03-16, 19:29
Postepeno u par dana. Kada vidiš da ti nestaje hrane sa kojom staješ ti prvi dan-dva mešaj 70% dotadašnje smeše i 30% nove pa onda par dana 50%-50% pa onda 30% stare i 70% nove i onda na kraju tog nekog perioda ideš 100% nove smeše.
Polako ih navikavaš jer dešava se nekada da neće da jedu novu smešu ili ako su manji da dobiju proliv ako naglo promeniš smešu.

panonac
14-03-16, 19:40
Probacu tako da uradim,nadam se da ce sve dobro proci.

coci064
14-03-16, 19:50
Ulaze sa prosekom od 25kg.

- - - - - - - - - -

Jel a taj premiks od patenta jel ima soju ?koliko % proteina ima?

Pa valda znas sta je premix? Vitaminsko mineralna smesa koja ide 3% u smesi koju pravis. Proteine ostvarujes zitaricama i sacmama.

mityoo
14-03-16, 20:09
Postepeno u par dana. Kada vidiš da ti nestaje hrane sa kojom staješ ti prvi dan-dva mešaj 70% dotadašnje smeše i 30% nove pa onda par dana 50%-50% pa onda 30% stare i 70% nove i onda na kraju tog nekog perioda ideš 100% nove smeše.
Polako ih navikavaš jer dešava se nekada da neće da jedu novu smešu ili ako su manji da dobiju proliv ako naglo promeniš smešu.
Ovako bi trebalo i ovako svi uce da radis... A drugi nacin je da pustis da olizu hranilicu, i da gladuju 5-6 sati, pa kad im sipas ima da jedu ko pomahnitali....

markojx
14-03-16, 20:37
ja koristim sauman premikse vise od 10 godina tovim junadi i svinje uvek isti kvalitet nije bilo problema nikad u tovu probao sam po malo gebi patent isv ne vredi ni blizu rezultati mozda ima bolje od saumana al jasam zadovoljan

rekreativac
14-03-16, 21:34
Mislis?Ali kod pantetovih treba posebno da unesem i soju ili?A ovaj ima vec u premiks ubacenu i soju.to sto ti koristis nije premix nego super i tu treba da razgranicis sta je sta,zato si imao losije rezultate sa nekim drugim superima jer su stavljali manje soje a ako uzmes neki premix kojeg stavljas od 1-5 % i ostalo po recepturi mozes doci do istih rezultata ali ces jeftinije proci posebno ako sve sastojke kupujes na veliko,evo sad je sojina sacma oko 57,00(20% u hranu=1140) kukuruz oko 17,00(77%=1309) i premix 3%= 500 sto mu dodje sve ukupno oko 30 din kg hrane

Mile Aga
14-03-16, 21:55
Ja nikada nisam koristio supere, niti bih. Prvo velika je cena po kg a drugo konverzija je veca nego kod klasicnog tova. Moze neko ko ima vagone i vagone svojih zitarica a ne racuna nista a kad bi racunao glava bi ga zabolela. Mog drugara su pojeli ali bukvalno pojeli koncentrat skup a konverzja malo ispod 4kg, i plus svinje su tanje, masnije i losije od mojih...Ja gledam da sto vise spustim konverziju jer samo se u ovom vremenu tako moze opstati...

coci064
15-03-16, 11:48
Sta znaci klasican tov?

xsale
15-03-16, 13:05
Problem sa gotovom smesom je i taj sto tu obicno nema sve sto treba,Nije problem gazda ,vec radnici koji kradu ,obicno ima svako svoje svinje u tovu ,a prodaju sojinu sacmu na crno posto je najskuplja uglavnom nju kradu.Inace bi trebalo da je jeftinije kupovati gotovu hranu kod njih nego kupovati komponente posto je tako manji porez.

Mile Aga
15-03-16, 15:05
Sta znaci klasican tov?
Pa znas i sam pravis koncentrat sam za sebe koristis premikse 3-5% stavljas soje koliko mislis da treba i ostalih zitarica i znas sta dajes svojim svinjama, ne kupujes supere, ne kupujes gotove smese-potpuno se slazem sa xsale da gotove smese ne sadrze sve potrebno, neke i sadrze tacan procenat proteina ali je to uvek na ustrb sojine sacme ubacuje se vise suncokreta sto nije dobro, soja je majka za tov bez nje nema tova ni dobre konverzije...

Dobrinčan
15-03-16, 15:18
Ne znam koliko su tacni podaci sa ovog sajta,ali ipak cu okaciti,mozda nekome pomogne.

Pogače i sačma suncokreta
Suncokret je naša najvažnija uljana biljka, te od ukupne proizvodnje sačme, oko 85 % otpada upravo na suncokretovu sačmu. Presovanjem delimično oljuštenog zrna suncokreta dobijaju se pogače koje sadrže minimum 35% proteina i maksimalno 20% sirove celuloze. Sačma sadrži 33-47 % proteina i maksimalno 12-21% celuloze. Suncokretova sačma od oljuštenog suncokretovog semena ima najveću hranljivu vrednost i sadrži preko 50% proteina i ispod 8% celuloze.
Proteini suncokretove sačme su bogati u metioninu, a sadrže dosta i cistina. Međutim, mali je sadržaj lizina i triptofana. Zbog nedostatka lizina, dobro se dopunjuje animalnim hranivima, prvenstveno ribljim brašnom. Suncokretova sačma sadrži dosta niacina i pantotenske kiseline. Posle stočnog kvasca, najbogatiji je izvor ovih vitamina. Deficitarna je u riboflavinu, a holina skoro i da nema. Ima dosta fosfora (oko 1%).
Sojina sačma je najkvalitetnije i najviše korišćeno proteinsko hranivo biljnog porekla. Nivo proteina u sojinoj sačmi iznosi od 40-50% u zavisnosti od sorte, oljuštenosti i sadržaja ulja.
Zbog nedostatka metionina, kombinuju je sa suncokretovom sačmom. Zahvaljujući svojoj viskokoj biološkoj vrednosti, sporedni proizvodi soje mogu biti jedini izvor proteina za stariju stoku, dok mlađa stoka mora da se hrani i hranivima životinjskog porekla.

Arahisova sačma dobija se ekstrakcijom ulja iz arahisa. Vrlo je ukusno hranivo. Sadrži 40-50% proteina. U smeše se uključuje u količini od 3-8%. Ova vrsta sačme je često kontaminirana aflatoksinima, koje stvara gljivica Aspergilus flavus. Na ovaj toksin naročito su osetljive mlade životinje, te zbog toga pogače i sačme arahisa treba oprezno koristiti. Proteini ovih hraniva deficitarni su u lizinu.

nesko2563
15-03-16, 18:45
Eh druže, dobro mi to znamo koliko čega ima proteina. Od tog znanja zavisi i zarada i uspeh.

Kvalitet sojine sačme je jako upitan već izvesno vreme. 5 različitih prepakivača sačme i svaki ima svoju nijansu sojine sačme i svi imaju jaku cenu.
Iz tih razloga sam odlučio da prerađujem svoju soju u sojinu pogaču dok imam ili da kupujem soju od nekoga ko skladišti soju kod kuće. Pošto nemam svoje mašine za preradu soje, dam 20% ušura za pogaču i svi srećni. Ja dobio pogaču, majstor sa presom i ekstruderom dobio soju sa kojom može šta hoće, ratar prodao soju i svi zadovoljni.
Neki kažu slabije napreduju al kad im pojačam udeo pogače u smeši malko u odnosu na količinu koja bi išla da ide sačma, lepo napreduju.

Ranije sam razmišljao o sejanju stočnog graška ali kad sam preračunao za koliko više moram staviti graška da bi dobio isti udeo proteina u smeši, batalio sam.

Mile Aga
20-03-16, 13:47
Jel koristio neko premiks nutriplus 3% tov? Zanima me kakva su iskustva, juce sam bio kod komsije on covek nije svinjar ima 20 krava, da neduzim ostavio 6 tovljenika od krmace, imaju oko 80kg i hrani s gore pomenutim, svinje lepo izgledaju imaju dobar but kanal na ledjima siroki, skoro ko i moji. E sad on nije racunao konverziju i to pa me to zanima, a on u maloprodaji placa 411din 3kg ovog premiksa sto je jeftinije od patenta. Ja nisam koristio za tov, koristio sam nutriplus 4% za prasad i tu je ko i patent 4% indy starter a jeftiniji je 300 din. Zanima me cisto eto ako je neko probao...

urban
21-03-16, 07:36
Ništa spektakularno,isti kao i ostalo more premiksa u nekoj donjoj srednjoj klasi,(koristi sam ga dva meseca za to vreme nisam primetio ništa u plusu a ni u minusu)

Dejo_Joe
21-03-16, 09:38
*Mile aga...a koliko placas patent 3% kad taj nutri plus od 411 din je jeftiniji? ja patent indy tov placam 3960 din 30kg a indy premium 4200...koje u cene tamo dole,sigurno su skuplje jer ja sam udaljen svega 15 km od fabrike

zokib
21-03-16, 15:34
Dejo a gde ti kupujes za 3960? Jel to sve sa racunom?

Mile Aga
21-03-16, 16:38
*Mile aga...a koliko placas patent 3% kad taj nutri plus od 411 din je jeftiniji? ja patent indy tov placam 3960 din 30kg a indy premium 4200...koje u cene tamo dole,sigurno su skuplje jer ja sam udaljen svega 15 km od fabrike
Pa ja placam patent indy tov isto 30kg 4400din a ko kupuje u apotekama na kesu od 3kg cena je ravno 500din. A nutriplus moj komsa kupuje na kesu od 3kg po 411din, mene bi na veliko sigurno kostao ispod 120 din po kg a bas cu se raspitati. Ja koristim patent ali stalno dodajem u smesu i stimulatore rasta i vitamine, da bih imao bolju konverziju i ima rezultata. E sad kad bih ja uspeo bar s ovim premiksom imati iste rezultate naravno uz dodatke, snizio bih cenu kostanja po toni mozda i do 800 din x 50tona cirka 40000 ustede ili preko 300kg premiksa sto nije malo, probacu ogled u jednom boksu to mi ne gine, ne smem skroz da predjem, dok ne isprobam...

Dejo_Joe
22-03-16, 09:51
Dejo a gde ti kupujes za 3960? Jel to sve sa racunom?
Lokalna zadruga- ZZ sto-vet.Drze njihove proizvode,i dobijem sa valutom placanja od 30 dana bez kamate. Stvarno su korektni.

Mile Aga...voleo bih kada bi podelio sa mnom informaciju da li ovde ili na PP o tim stimulatorima rasta i vitaminima koje bih mogao da ubacim na ovaj patent indy tov...hvala.

Nedeljko A.
22-03-16, 11:13
Jel bolji taj indy premium od obicnog, da li si probao,cuo?

zokib
22-03-16, 11:13
Izgleda da cemo mi izbaciti i premikse :) jer na ovu cenu svinja ne isplati se da jedu uopste !

Dejo_Joe
22-03-16, 12:15
Premium sam koristio do pocetka ove godine a sad sam presao na obican indy...jeftiniji je,kao prvo jer sam gledao na ustedama,a ono u cemu je skroz razlika mozda bi neko mogao da pojasni koji se vise razume a voleo bih da cujem,sem sto znam razliku a to je da premium ima aromu koja je izrazenija nego sto je to slucaj kod obicnog inda. Sigurno je da jos mora da je razlika nesto

Surdonja
22-03-16, 12:29
Najverovatnije je razlika i u procentu lizina, metionina...

vasilije bdp
22-03-16, 18:51
eee i mene je bas interesovalo sta je razlika izmedju premiuma i obicnog indy tova. koristio sam i jedan i drugi i ne videh neku bitnu razliku, mozda cak i nije bilo razlike

panonac
22-03-16, 20:47
Cene Inbergovih premikas za tov svinja su,Big Pig-122 din/kg Big Pig Premium-161 din/kg Big Pig Ultra-200 din/kg

coci064
22-03-16, 21:09
Koliko procenata ide u smesi?

panonac
22-03-16, 21:17
od 25 do 70 kg ide 3 % a od 70 d0 110 kg ide 2,5%

rekreativac
23-03-16, 15:48
Najverovatnije je razlika i u procentu lizina, metionina...
verovatno tacno,mislim da su svi premiksi kod nas skoro iste cene tj kad bi se sadrzaj lizina,metionina ,treonina,vitamina... doveo na isti nivo da bi tu onda bilo samo par din razlike. ja uvek kad sam birao kojim premixom cu da hranim gledao sam (ako su tovljenici) sadrzaj lizina i metionina i uzimao onaj koji sadrzi vise

kuka9
23-03-16, 19:20
eee i mene je bas interesovalo sta je razlika izmedju premiuma i obicnog indy tova. koristio sam i jedan i drugi i ne videh neku bitnu razliku, mozda cak i nije bilo razlike

RAazlika je veoma mala,aminokiselinski sastav je isti,lizin 11,metionin i treonin po 1 %,razlika je u vitaminskom sastavu gde u premijumu ima vise vitamina a, e i d3 .

Jovanbdp
24-03-16, 17:53
Jel neko daje suvu detelinu tovljenicima? I šta mislite o tome

nesko2563
24-03-16, 18:48
Dobra je za krmače zimi da im utoli glad preko dana kao jedan od obroka ali kod tovljenika je to samo trošenje novca na detelinu.

Nedeljko A.
04-04-16, 23:19
4680 indy obican ovde ^-^ lepo se ugrade

tile 1977
05-04-16, 08:39
4680 indy obican ovde ^-^ lepo se ugradeJa sam presao na gebi jeftiniji je,a i duze godina vec rade pa mislim da su vec malo izbalansirali i jacinu i sve ostalo.

Jovanbdp
11-04-16, 21:07
Ima li ko kakvih iskustava sa Sano premiksima?

Vlado 89
13-04-16, 08:11
Skoro sam uzimao sojinu sačmu u Bečejkinoj prodavnici u Vrbasu i slučajno skontam da imaju i svoj premix 3%. Cena je smešna, oko 85 din za kg,
Ne znam jel onda i kvalitet takav kad je upola jeftiniji od Patentovog...

coci064
13-04-16, 11:41
Smesan je i kvalitet.

Vlado 89
13-04-16, 15:27
Logično, jel? ☺

nadalj#
13-04-16, 19:04
Smesan je i kvalitet.
Zasto bi bio smesan, sta na njemu pise. 1 kg klot premiksa je oko 100 din. 1 kg mnk. moze da se nadje za 95 din.1 kg krede 5 din. kg. 1 kg soli 25 din. itd. To su cene komponenti na malo, na veliko, cena ide dole. Osnovno za dobru supu ili gulas je kvalitetno i dosta mesa, a zelen i vegeta samo popravlja ukus, slicno je i sa koncetratima. Stavi dovoljnu kolicinu kvalititnih proteina i ne boj se, ostalo su nijanse.

coci064
13-04-16, 23:02
E te nijanse su zdravo bitne.

makamajstor
27-04-16, 07:29
Jel neko koristi biofaktor ROP 10 I ROP4 za ishranu prasica? Koji je kvalitet u odnosu sa cenom,zna li ko?!

kika.nina
28-04-16, 18:48
ROP 10 je po meni najkvalitetniji premiks za zalučenu prasad.4 % premiks i ostale koristim panto

makamajstor
28-04-16, 20:42
Ok. Hvala kika.nina!

novicad
29-04-16, 11:14
Ja koristim sve od biofaktora,i mogu vam reci da su po meni odlicni,a probao sam i puno drugih.

dragan.kovacev
06-05-16, 02:06
Brate ovaj Patent iyuva sa premiksima, kod mene u apotekama Indi starter 2kg -550din treba 4kg u 100 kg. smese...Pan grover 3,5kg je preko 800din. moram naci alternativu ovo je preskupo za ovu cenu prasadi...

Ako se koristi sojin griz umesto sacme, dali u smesi ide procentualno isto kao i sacma ili manje-vise? Znam da ima manje proteina nego sacma al ima mnogo vise masti!

tile 1977
06-05-16, 09:21
Brate ovaj Patent iyuva sa premiksima, kod mene u apotekama Indi starter 2kg -550din treba 4kg u 100 kg. smese...Pan grover 3,5kg je preko 800din. moram naci alternativu ovo je preskupo za ovu cenu prasadi...

Ako se koristi sojin griz umesto sacme, dali u smesi ide procentualno isto kao i sacma ili manje-vise? Znam da ima manje proteina nego sacma al ima mnogo vise masti!Ja sam zato presao na Gebi,sto neuzmes pogacu,griz je jako mastan?

Mile Aga
06-05-16, 15:11
Ja sam zato presao na Gebi,sto neuzmes pogacu,griz je jako mastan? Ako se nevaram koristis gebi 4% za prasice, i ja se razmisljam da predjem na gebi i ovaj patent nije los ali je preskup, po meni nije ni on nesto spektakularno, hranio sam uporedo s njim dva legla i nutriplusom 4%, nutriplus je 798din a nema neke razlike i od oba znaju dobiti proliv. Pa me interesuje kakva su tvoja iskustva s gebijem, sto se tice proliva i prirasta prasica, zalucio sam par legla i trenutno jedu gebi 20% granule, ali je preskupo ici tako do nekih 25kg...probao sam i to...

tile 1977
06-05-16, 15:28
Ako se nevaram koristis gebi 4% za prasice, i ja se razmisljam da predjem na gebi i ovaj patent nije los ali je preskup, po meni nije ni on nesto spektakularno, hranio sam uporedo s njim dva legla i nutriplusom 4%, nutriplus je 798din a nema neke razlike i od oba znaju dobiti proliv. Pa me interesuje kakva su tvoja iskustva s gebijem, sto se tice proliva i prirasta prasica, zalucio sam par legla i trenutno jedu gebi 20% granule, ali je preskupo ici tako do nekih 25kg...probao sam i to...
Gebi je jeftiniji od Patenta a i bolje izbalansiran pa mi je lakse da izbegnem proliv,starter i ne koristim samo premijum razlika u ceni je 35rsd a premium ima lek,posle premiuma grover.

- - - - - - - - - -

Ja izbegavam da tovim preko 12kg samo ponekad,nemam trziste a i ono malo njih malo placa.Lkl{{

dragan.kovacev
06-05-16, 23:36
Pa nosim coveki na ekstruder za usur svoju soju, a on ne pravi pogacu vec samo melje...Stavljam trenutno 20% ne smem da idem na 26 kao sacmu i idem sa jecmom 20% +4% indi starter...nema proliva

vasilije bdp
07-05-16, 11:48
ja pogacu u starter stavljam od 27 do 30 kg sve zavisi kakvog je kvaliteta ostalo ide kukuruz i psenica. Ako nema psenice rokam samo kukuruz soju i indy 4%. I jos jednu stvar uzimajte premikse npr patentove u velikim pakovanjima pa sami razmerite koliko vam treba. Dosta je povoljnije. Ja sam odavno prestao da uzimam premikse u malim pakovanjima.

djjova
12-05-16, 17:53
Evo rezultata za životinje hranjenje Patentovim gotovim koncentratom u finišu. Grla iz boksa su nasomično izabrana po dva prva koja su izašla na kapiju. Oba boksa nemaju direktan prozor i poprilično je zagušljivo kod njih.
https://drive.google.com/open?id=0B98yK0_IJr3WNE5tcnFINGxsV3c

kuka9
01-06-16, 22:29
Da li je ko davao proizvode od Bankoma,premixe,supere ili gotove smese.

markojx
05-06-16, 17:10
koristi moj drugar bankom gotove smese za tov do sad imberg a ovo mu je prva tura sa bankom esrio je boks svinja kontrolise ga redovno zadovoljan je 9 kila su svinje teze nego sa iberg gotovom hranom bar se tako hvali

- - - - - - - - - -

dal neko koristi jabukin ban ful premiks za tov

IMT577dv
15-06-16, 23:35
Da li je neko probao da pravi koncetrat za tov sa vecinskim udelom psenice i jecma, sa vrlo malo kukuruza ?? Cuo sam a i nesto procitao da Danci uveliko prave recepture bez kukuruza, dok Francuzi ubacuju i kukuruz ali u manjoj kolicini. Kao za nijansu kukuruz ima jacu energiju ali je zato psenica bolja po pitanju proteina,lizina, fosfora i amino kiselina. Procitao sam neke studije koje sam uspeo da pronadjem na netu, ali nigde nema podataka kako se to odrazava na prirast i kvalitet mesa.

prof. dr. Seljak
16-06-16, 10:35
Apsolutno može da se uradi receptura bez ijednog procenta kukuruza, s tim da sve to treba dobro ukopiti. Sa dobro urađenom smešom nema smanjenja u prirastu i konverziji a dobija se kvalitetniji trup, sa manje masti i čvršćom slaninom. E sad i premiks treba da bude drugačiji nego kada je dominantno hranivo kukuruz...

Dejo_Joe
16-06-16, 12:15
Mislim da je bilo reci o ovome vec i da sam citao ovde.Treba potraziti.

IMT577dv
16-06-16, 14:12
Bas je o tome I bila prica da Sanders ima neki premiks koji moze da se ukomponuje sa recepturom bez kukuruza ili sa dosta manjim procentom.
Odrzao neko mini predavanje Francuz neki iz Sandersa kod ovog gde uzimam komponente. Ukazao na neke greske koje prave ljudi kod nas a ponajvise to u vezi psenice. Posto mnogi zbog plodoreda seju psenicu pa menjaju za kukuruz, kao I ja. Ispricao jos neke korisne stvari medjutim cale nije sve popamtio a ja nisam mogao da idem.

A prelistacu malo temu rucno da vidim sta ima posto pretragom nisam nasao sta me interesuje Lkl{{

pocerina
03-07-16, 20:11
Hoce smetati sta svinjama ako im pravim smesu bez kukuruza ?
Prirast me i ne zanima toliko posto su svinje za klanje.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2

milan971
03-07-16, 21:17
Nece im smetati nista samo postepeno smanjuj procenat kukuruza ,npr. privih 100kg hrane sa 50% ,drugih 30% trecih 10%....

kuka9
05-07-16, 22:15
Ima mesec dana kako ne dajem kukuruz svinjama preko 30 kg,samo zito, a od pre neki dan sam kupio i jecam pa dajem soj sacme 17 %,sunc sacme 6 %,stocno brasno 4%,repin rezanac2%,Indy tov premijum 3%,jecam i zito pola pola do 100 kila.

nesko2563
05-07-16, 22:33
Zašto repin rezanac?

kuka9
05-07-16, 22:42
Zbog celuloze,boljeg varenja.

pocerina
06-07-16, 07:38
Ja mojim svinjama ubacujem i po malo trebera.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2

mityoo
10-07-16, 16:31
Ja sam ubacio ovas umesto dela kukuruza...

coci064
10-07-16, 16:41
Trenutno u nedostatku kukuruza 40% tritikal, 40% jecam i 20% Patentonv Pan food.

IMT577dv
19-07-16, 17:31
Posto imam jos vrlo malo kukuruza a niko i ne nudi da proda trenutno, idem po recepturi koju sam dobio od ovih iz Sandersa :
Kukuruz 20%
Jecam 29.5%
Psenica 30%
Sojina sacma 17,5%
Premix 3%

A sad jos neke firme zovi i svracaju nude svoje premikse i supere i da sastave recepturu, pre neki dan svracali iz Patenta. Izgleda da i njima opada prodaja smanjenjem stocnog fonda.

bojcetic
19-07-16, 21:36
Sastavice oni sta god treba samo da se proda njihov premix.

IMT577dv
20-07-16, 00:06
Pa znam sad jure na sve strane. Pa malo tvrdimo pazar. A kad smo povecali kapacitet i pocinjali sa ozbiljnijim tovom zvali smo par promotera nisu se ni udostojili da dodju. Hteli smo da se konsultujemo oko saradnje da koristimo neki njihov proizvod I da dobijemo adekvatnu recepturu za to. Bilo je na foru mozemo da nadjemo prospekte kod trgovaca koji imaju saradnju sa njima tamo pise kao sve sto treba. Sreca pa jedan rodjak ima druga iz osnovne koji zavrsio polj fak, I on nam je sastavio neku da kazem standardnu recepturu samo smo menjali premiks koji se pokazao najbolje u datom trenutku.

nadalj#
20-07-16, 06:04
Mesno brasno postaje ponovo interesantno posto je cena pala na 42 din. kg. Radi se o Zrenjaninskom m.brasnu.

celka
10-08-16, 13:59
Da li prilikom spremanja koncentrata kukuruz moze da se melje kao ceo klip,znaci sa sve sisarkom,ili za neku kategoriju,npr manju prasad mora da bude okrunjen?
hvala unapred na odg

kristal
10-08-16, 14:36
Treba biti okrunjen kukuruz,ja krmacama meljem u klipu , dok su suprasne,kada se oprase i one dobijaju okrunjeno>:({

celka
10-08-16, 15:14
I ja hranim u zrnu,tj meljem,ali sada mi je ispao neki mlin za kukuruz,pa zato pitam
nzm sta bi bilo zbog celuloze kod manjih kategorija,ili da ipak tu ne eksperimentisem ^-^

nesko2563
10-08-16, 22:32
Nemoj eksperimentisati. Više puta je pisano u ovoj temi o tome. Previše su jeftine svinje da bi ostalo prostora za igranje.
Evo ti jedna besplatna a dobra ideja za taj mlin: iskoristi taj mlin sad na jesen pa melji vlažno zrno kukuruza i nabijaj negde, pravi silažu od zrna. Bolje iskorišćenje kukuruza, rado ga svinje jedu.
Bar sam ja tako nešto zamišljao u slučaju da mi izleti negde jeftin a jak mlin.

celka
11-08-16, 19:51
U planu je i ta takozvana super silaza da se proba,samo nzm koje su dnevne kolicine za krmace?
Tovom svinja ne slabo bavim,to je nesto sitno,ako neko naruci,uglavnom prodajem prasad oko 30ak kg

goranv
12-08-16, 13:39
gde mogu da kupim mesno brasno

SAMA
12-08-16, 17:11
Mesno brasno je zabranjeno za ishranu stoke od pojave ludih krava.Zbog njihove gluposti,sto su klasicnog biljojeda,tj kravu hranili mesom i napravili sta su napravili.Sad se nesme ni jedna kategorija hraniti sa tom komponentom.Lkl{{ Mesno je dozvoljeno samo za psecu hranu.Inace,proizvodjace lako mozes pronaci na netu,tako sto ces ukucati mesno brasno i time dobiti i kontakt telefone.

http://www.zivotinje.rs/vestiStrana.php?id=9739&name=meso-koje-ubija-drugi-deo-zabranjeno-kostano-brasno-u-slobodnoj-prodaji-u-srbiji&tip=vesti

goranv
15-08-16, 10:30
Da li na forumu mogu dobiti neku informaciju da mi neko prenese iskustvo ako je neko ikada hranio svinje ovim brasnom

crni gruja
15-08-16, 15:54
Da li na forumu mogu dobiti neku informaciju da mi neko prenese iskustvo ako je neko ikada hranio svinje ovim brasnom
Mesno brasno je zabranjeno za ishranu stoke.Od 2001. godine na teritoriji Srbije zabranjeno je hraniti farmske životinje mesnim koštanim brašnom. Sve životinje namenjene za ljudsku ishranu, ne mogu konzumirati ovu substance Prionska bolest prenosi se i na ljude, jer infektivni proteini ne mogu biti uništeni ni visokim temperaturama pri termičkoj obradi mesa. Kao što smo već pisali (http://www.zivotinje.rs/vestiStrana.php?id=9708&name=meso-koje-ubija-prionska-bolest-i-masovno-stocarstvo&tip=vesti), prioni su prepoznati kao glavni uzorčnici poremećaja kao što su Alchajmerova bolest, Fatal familial insomnia, Kraucf - Jakobova bolest i druge.Pre svega ovim tekstom želimo da apelujemo na sve ljude koji gaje farmske životinje - nemojte ih hraniti mesno-koštanim brašnom! Ovaj način ishrane neprirodan je za njihovu vrstu i dovodi do degeneracije ćelija i proteina. Meso životinja hranjenih na taj način može ubiti vas i vašu pordicu!Svi oni koji stavljaju ljudski život ispred novca znaju da zdravlje nema cenu...

markojx
15-08-16, 16:56
Mi smo koristili devedesetih u tovu svinja ali dok je mitros radio i kafilerija i to smo imali čoveka na kafileriji pa kad se pale frske kosti od panglovanja iz klanice tad smo kupovali tako da je fino mirisalo i izgledalo davali smo ga do 10 posto mesto ribljeg brašna uglavnom kad ga kreneš davati nema stajanja moraš ga imati ceo tov jer ako smanjiš doce do griže kanibalizma moraju repovi biti skraćeni inače odgrizu ih do panja prirast je bio odličan a cena je bila bagatela i dan danas ima ljudi koji tove sa mesno koštano brasno

goranv
15-08-16, 19:42
ok znaci nije sala,a soja ona druga soja necu ni ime da joj spomenem koje su njene dobre osobine

markojx
15-08-16, 19:51
Koja soja gmo pa radili smo analizu pogače dobijene od gmo soje više proteina manje ureaze ja je nisam proizvodio ni kupovao radio sam naše sorte čiste su mi njive nema potrebe za gmo najbolja soja za tov je bila becejska dok je bila u papirnim džakovima pa posle kad smo uzimali argentinsku u rifuzi mogao si je jesti sad kad kupiš sojinu sajmu neznas jel gmo il je naša uvoze preko bosne sve i svašta

nesko2563
15-08-16, 22:22
Sada u sojinoj sačmi dobiješ odmah i kukuruzne prekrupe i suncokretove sačme. Nema šta, proširili su lepezu

marre2
16-08-16, 08:24
Sada u sojinoj sačmi dobiješ odmah i kukuruzne prekrupe i suncokretove sačme. Nema šta, proširili su lepezu

i stocno brasno

Dejo_Joe
16-08-16, 11:06
I ipak bolje nego gotov koncentrat. Tek tamo mucke. Ubacuje se sve i svasta. Bog da te sacuva.

Послато са SM-J500FN

IMT577dv
08-09-16, 17:03
Interesuje me koja bi bila razlika u kvalitetu mesa ili prirastu tovljenika ako bi umesto sojine sacme koristio griz ili pogacu ??

crni gruja
08-09-16, 23:25
Dobices .. gotove cvarke i dimljenu slaninu sve u jednom .. nema razlike u kvalitetu mesa >:({ , jedino ako nisi odmrazavao i zamrzxavao meso vise puta .. ..:lol:

markojx
08-09-16, 23:27
Sojina pogača bolje nego sojin griz od sojinog griza budu masnije svinje ja svinje hranim sojinom pogačom već par godina bolja je kvalitetna sojina sačma al teško je naći krste je mešane do kraja mešaju sa sojinom pogačom pola pola u najboljem slučaju tako da sojinu pogaču idem 23 posto 3 posto premiks 74 kile zitarice zadovoljan sam a i mesar se nebuni

tile 1977
08-09-16, 23:36
Sojina pogaca ti je kad grizu iscedis ulje.Sta ti je bolje da za iste pare dobijes samo pogacu ili pogacu sa uljem(griz),proteini isti,kako u danasnje vreme ekstrudiraju nebi me cudilo da i sacma ima 38-40%proteina.>:({

milan971
09-09-16, 08:46
Za mladje kategorije svinja bolji je griz i pogaca zbog povecane potrebe za energijom , kod starijih kategorija (preko 40kg) bolja je sacma , ali sto rece tile1977@ da je to prava sacma sa pravim procentom proteina.
Posto se kod nas u svemu mulja i u sacmi ima i kukuruza i pogace i krede i jos mnogo cega osim sacme, ja koristim soj. pogacu i ne vidim razlike ni u napredovanju ni u kvalitetu.

IMT577dv
09-09-16, 09:14
Da muljaju to sam iskusio I sam. Ja ne koristim griz. Samo sacmu I po nekad pogacu pa ne mogu da primetim razliku jer ne isteram celu turu pogacom samo. A planiram da posejem jedno 2ha soje a najlakse mi je da je preradim u griz jer imam na 2 mesta da to odradim. A za pogacu ne znam ko ovde cedi.
Pa bih se informisao na vreme pre obrade zemljista o razlikama u prirastu I kvalitetu da ne napravim vecu stetu od koristi.

varmedja
11-09-16, 21:34
koja je sada cena sojine sacme

SAMA
11-09-16, 21:38
U Hrana Produktu 57

Henry
12-09-16, 18:37
Pozdrav svima, da li neko zna gde u Leskovcu ili okolini mogu kupiti patentove premikse?
Inace, moja receptura za tovljenike (50tak kg):
Kukuruz 35%
Jecam 25%
Psenica 15%
st. brasno 5%
soj. sacma 15%
sunc. sacma 4%
premix 3%
+minazel 300 g.
Ako moze neka sugestija, misljenje o recepturi...

crni gruja
12-09-16, 19:37
Odlican 5....>:({

caco
14-09-16, 21:41
E i meni treba misljenje (savet) za recepturu smese koju sm pravim sada kada su tovljenici presli 40kg...
Inace do sada su jeli Patentov starter 25%+zitarice do 15kg, pa grover 20%+zitarice do 30, pa malo Pan food 20%+zitarice.

A sada sam presao na sledece:

Kukuruz 40kg
jecam 25kg
psenica 20kg
stocni grasak 15kg
i ubacim jednu kantu(par kg zobi) zbog celuloze
PAN tov 3%
sanocid 0,5kg

i to je odprilike to sto mesam, mada bih ubacio i samlevene lucerke u recepturu mozda......?

kristal
14-09-16, 22:04
Po meni nemas dovoljno proteina, oko 12, a trebalo bi 16 za tu uzrast ,sojinu sacmu nisi planirao?

caco
14-09-16, 22:16
imam svoga stocnog graska, stoga stavljam njega, soju moram da kupujem.
Mogu da povecam grasak mozda?

prof. dr. Seljak
14-09-16, 22:47
Možeš, ali treba dosta da ga povećaš i treba preručunati lizin u smeši. Inače ako je tov za svoje potrebe sa domaćim svinjama, povećaj još grašak na 22-25% na račun kukruza i imaćeš vrhunski kavlitet mesa i slanine uz korektan prirast. Ali ako planiraš da zaradiš na tom tovu sa ovakvom recepturom teško ćeš išta zaraditi.

caco
14-09-16, 22:50
Neki predlog recepture koja ukljucuje sastojke koje imam...? :) (ako treba nesto cu i da kupim....)
Inace imam 50-tak komada prvi put, do sada sam imao po 2-3 komada za svoje potrebe koji su se tovili cele godine...

crni gruja
14-09-16, 22:58
Stocni grasak ima 21 % proteina ... soja 44 a treba ti bar 8.5 grama sto znaci 8.5 /2,1=4x// ati imas 3.1u grasku ili sve skupa moras da imas 16% u smesi .. izracunas sta sve imas i sabiraj

caco
14-09-16, 23:56
znaci nesto kao:

25kg kukuruz
20kg psenica
25kg jecam
30 kg grasak
=100 kg i oko 15.6% proteina...
plus premiks i zakiseljivac

ako sam dobro razumeo?

crni gruja
15-09-16, 07:18
Moze a sto ne bi moglo.. >:({

nesko2563
15-09-16, 20:34
Šurneš i malo sunc. sačme i kvasca i dobiješ koji protein na kvarnjaka. >:({

Pekarnv
12-10-16, 11:24
Pozdrav,dugo vec pratim ovaj forum pa da napisem sa cim hranim moje tovljenike ( 5-6 komada za svoje potrebe drzim i par prodam).
100 kg kukuruz
50 kg jecam
30 kg stocno brasno
20 kg sojina sacma
Ove smese imaju u hranilici dostupno 24 h.
I posto imam pekaru prihranjujem ih sa ostatcima iz pekare sto se ne prida. Bude tu i raznog peciva,hleba,lepinja,bureka koji obozavaju.
Dad pred kraj tova du me savetovali da im izbacim ostatke iz pekare jer ih valjda oni zasite a bolje napreduju od smese. Inace svinje imaju ogradjen ispust u sljiviku nekih 8-9 ari i uvek su pustene u njemu.
Zanima me vase misljenje o smesi?

crni gruja
12-10-16, 12:13
Spusti stocno na 10%.. obavezno ako ne premix,onda kostovit 1kg svaki treci dan (da ne dodje do grize repova) ima minerala i hleba i peciva ne vise od 10%....

nesko2563
12-10-16, 12:44
Od tih peciva se umaste.

Pekarnv
12-10-16, 13:08
Vise se umaste od bureka. Lkl{{ Koliko % proteina ima sad ova smeša?

- - - - - - - - - -

Sta je ustvari premix?

crni gruja
12-10-16, 14:31
Za premix da ti ne objasnjavam.. ukucaj u GOOGL-u i sve ce ti se reci.. odokativno imas 16% proteina.. ali u pevicima ima svega sto svinji ne odgovara 10 % max

Amater83
16-11-16, 06:22
Da li neko koristi becejkine koncetrate,supere konkretno?

Petar 90
02-02-17, 21:53
Kakvi su superi u odnosu na koncentrat odradjen sa premixom i sojom,sta daje bolje rezultate?

dulebdp
03-02-17, 18:45
Meni se bolje pokazalo kad pravim sa sojom i dobrim premixom nego sa gotovim superom em je jeftinije>:({:":214

Sava21
03-02-17, 22:50
Mi malo tovimo,tek za sebe i koje za prodati,a koristim patentove premixe prvi put i njihove recepture sa suncokretovom sacmom,za sad sam veoma zadovoljan.

Hladno Pivo
03-02-17, 23:28
Za prasad koristim Sanders-ove gotove smese a za tov superkoncentrat. Nema greske.

Pedja-Z
28-02-17, 17:24
Proizvedem hranu:
kukuruz
jecam
stocni grasak
i Sano program kupim naravnoOd koje kilaze pocinjes da ubacujes stosni grasak u koncetrat i u kom odnosu sa sojom,tj sacmom?

milan 87
03-03-17, 11:26
kolko jedan tovljenik treba da pojede koncetrat da bi bio 120kila? i za koje vreme stize?mesao bi 80 kukuruz i 20 soju.

coci064
03-03-17, 16:31
Racunaj oko 3kg za kilu prirasta.

rale
03-03-17, 16:54
Izvini kolega ali od ovih sirovina nema tog prirasta.Sve je tacno sta si napisao ali fali ovde sto sta.Hrana treba da ima 16 % pa ima te rezultate.

pocerina
03-03-17, 19:26
Sa tim procentom sirovina on ima 15% proteina.
Ako mu je dobra roba, icice i manje od 3 kg za kg prirasta.

Послато са LT26w уз помоћ Тапатока

pocerina
03-03-17, 19:26
S rim što mz treba i premiks.

rale
03-03-17, 19:48
Recimi molim te 80 kg kukuruza i 20 kg soje je 15 % proteina?

pocerina
03-03-17, 19:57
A što misliš da nije?

rale
03-03-17, 21:07
Kukuruz ima 8% proteina,a soja 33% proteina,pricamo o zrnu soje.Pozdrav

pocerina
03-03-17, 21:08
On verovatno misli na sojinu sacmu, a ona ina 44% proteina.

rale
03-03-17, 21:16
Moze biti ali mora se naglasiti jer se koristi zrno,griz,pogaca i sacma.Sirok je to pojam,i imam primedbu na kukuruz mnogo je to po meni,bez jecma po meni se svinje ne hrane.

coci064
03-03-17, 22:40
Mogu jako dobro i sa kukuruzom, ali je sigurno sa jecmom jos bolje.

nadalj#
04-03-17, 06:44
Moze biti ali mora se naglasiti jer se koristi zrno,griz,pogaca i sacma.Sirok je to pojam,i imam primedbu na kukuruz mnogo je to po meni,bez jecma po meni se svinje ne hrane.

Izvini derane, ali mnogo stotina svinja smo utovili i prodali bez zrna ječma, ne kazem da je to najbolje, ali ipak moze, inače soja se obračunava sa 38 proc. belančevina ili proteina u obliku griza ili na drugi način termički obradjene soje.U hladno cedjenoj soji sa termičkom obradom na 135 step. može da bude 40 proc. belančevina. Kukuruz računaš prosek 9 posto i to ti je grubo to.

rale
04-03-17, 07:19
I moj otac je hranio sa dosta kukuruza i prizvodio je vise belog mesa.Radio sam u fabrici stocne hrane gde se godisnje proizvodilo 2500 vagona stocne hrane uglavnom za pilice ali sam video brdo receptura,i svakom bih savetovao bez jecma nista.Ovo su vec moderne svinje i traze odredjene vrste hraniva da bismo imali kvalitet e jos da plate po kvalitetu.A ono derane kamo srece da je tako sa mojih skoro 60 ne ide.Pozdrav

nadalj#
04-03-17, 07:30
I moj otac je hranio sa dosta kukuruza i prizvodio je vise belog mesa.Radio sam u fabrici stocne hrane gde se godisnje proizvodilo 2500 vagona stocne hrane uglavnom za pilice ali sam video brdo receptura,i svakom bih savetovao bez jecma nista.Ovo su vec moderne svinje i traze odredjene vrste hraniva da bismo imali kvalitet e jos da plate po kvalitetu.A ono derane kamo srece da je tako sa mojih skoro 60 ne ide.Pozdrav
Izvini za derane, to je nekako po inerciji u potpunosti se slazem sa tobom, ali kad se kod nas kvalitet još ne vrednuje u potpunosti pa se mnogo puta manje kvlitetna roba plati više, i obrnuto. Matematika u svinjarstu ne kaze uvek da su 2+2 uvek 4.

rale
04-03-17, 08:44
Ovo je jedan drugarski razgovor i ne treba izvini .Ja malo hranim ali volim da experimentisem jedino nema kvalitetan izbor prasadi a to je prvi uslov.

Petar 90
04-03-17, 09:26
Uz patantove supere sam radio ogled samo sa psenicom i mogu reci da je prasad bukvalno nije imala na 1m slanine na trbusini,samo ona skrama koja razdvaja misice,sto se konverzije tice nisam primetio neku razliku,...A najbolje mi se pokazala kombinacija jecma i ovsa + super

rale
04-03-17, 09:50
koristim svoje sirovine sem sacme i premiksa i ne mogu jeftinu hranu proizvesti,od premiksa ustalio sam se kod patentovih ne kazem da su najbolji vec da se drzim njih 3 godine.Sto se psenice tice ne koristi je jer su mi savetovali da nije bas za svinje zbog brasna koji se talozi u zeludcu i izaziva cir,dali je tacno ili nije nek se jave koji imaju vise iskustva.A sto se matematike tice kolega nadalj potpuno si u pravu2+2 nikad kod mene nije 4 zato ostavljam svakom nek othrani za sebe koliko su potrebe.

milan971
04-03-17, 10:01
Hoce da izazove cir brasno od psenice a isto tako i mnogo sitno samleven kukuruz ,resenje je krupnije sito na mlinu i nema problema.

milan 87
04-03-17, 11:14
hvala va na odgovorima .

zaboravio sam reci i jecam tu spada . to hranim za sebe .

nekako mi izlazi mlogo kad jede samo moje bez soje, i mlogo mast ima .najesen cu da probam sa soju pa cu vidim .kod men pateten ko super je 1450.sto je mlogo

.posteno ja cu dodam jos malo pa cu kupim 20 kila soju.

rale
04-03-17, 12:25
Obavezno dodaj sojinu sacmu ili ako imas u okolini mozes probati sojin griz ali samo pola 10 kg zameni sojinu sacmu to sam probao i rezultati su dobri.Probaj kukuruz i jecam u jednakom delu posto je za tebe to nije za prodaju.

nesko2563
04-03-17, 14:17
Možeš i kompletno da zameniš sačmu sa sojinom pogačom. Malkice pojačaš i nema razlike.

Koloter
05-03-17, 12:17
Hoce da izazove cir brasno od psenice a isto tako i mnogo sitno samleven kukuruz ,resenje je krupnije sito na mlinu i nema problema.
Koje sito koristite?

milan971
06-03-17, 09:41
Na malom prekrupacu (1.maj-Bogatic) je sito 4.5mm ,a na mlinu na mesaoni cini mi se 8mm.

Braca972
07-03-17, 19:54
8mm je za kukuruz u klipu, ja na velikoj mešaoni(imam sita od 3.5,4,5 i 8mm)sam juče mleo za goveda sa 5mm i prođe ne samlevena zrna žita i ječma(motor 7.5kw) za svinje meljem sa 4mm a na maloj meljem sa 4mm ali treba da kupim sa većim rupama.

nesko2563
08-03-17, 05:12
Ima li ko iskustva sa De Heus premiksima (proteinka Sabac)? Valjda sam dobro zapamtio ime

putin
08-03-17, 05:53
Dobri koncentradi,ali kod nas su poskupi,u rangu Schaumana,a njemu nema ravnog,tako da i nemaju neku prodaju,iako daju pogodnosti provere hrane od korisnika u njihovim labaratorijama itd.

smiljan123
08-03-17, 08:30
Nisam neki svinjar....samo 3 krmace imam al sam se uhodo sa hranjenjem prasica...Koristim Rapic koncetrate...Dok su mali hranim ih pocetnim (granulama) a kasnije predem na super koji mijesam 4x1 u omjeru i potpuno sam zadovoljan...Prije sam mijeso patent premikse i soju,mekinje i prekrupu kukuruznu al nije to to

caco
25-04-17, 12:08
Potrebna mala pomoc......

Neznam zasto, ali svinje mi zadnjih 15 dana dobijaju proliv. Kako velike od 100kg tako i prasad od 30+kg koje sam stavio u tov.
Nema znakova bolesti, svinje su vesele i rado jedu samo je izmet redak, maltene u tecnom stanju.
Sumnjam da nesto od sastojaka u hrani koju sam pravim izaziva problem.Mada sam i do sada sam pravio hranu i nije bilo tih problema....

Receptura je sledeca:

za tov od 30-70kg

40kg kukuruz
30kg jecam
18kg Sojina sacma
5kg suncokretova sacma
4kg pivski kvasac
3kg aminogold

za vece tovljenike samo povecam kukuruz a smanjim soju i to je to.....

Sta bi tu mogao biti problem?

prof. dr. Seljak
25-04-17, 13:57
Prema mom iskustvu mikotoksini mogu biti problem, kao i sojina sačma. Proveri da li nema plesni u komponentama i sojinu sačmu malo sitnije samelji ili čak delimično zameni grizom ili pogačom.

Mile Aga
25-04-17, 21:54
Potrebna mala pomoc......

Neznam zasto, ali svinje mi zadnjih 15 dana dobijaju proliv. Kako velike od 100kg tako i prasad od 30+kg koje sam stavio u tov.
Nema znakova bolesti, svinje su vesele i rado jedu samo je izmet redak, maltene u tecnom stanju.
Sumnjam da nesto od sastojaka u hrani koju sam pravim izaziva problem.Mada sam i do sada sam pravio hranu i nije bilo tih problema.

Sta bi tu mogao biti problem? Moze biti i ovo sto kaze kolega ali ne znamo kakve su ti komponetnte. Ako nisi kupio mnogo tog aminogolda promeni premiks, moze biti od njega a moze biti i da je bajat. Dosta eksperimentisem i imao sam sledecu situaciju. Npr kada koristim patent indy3% mogu jesti koliko hoces nece biti retke stolice-naravno pod uslovom da su komponente ispravne. A kada se prejedu s nutriplusom 3%(odlican premiks takodje) obavezno nekoliko tovljenika u boksu dobije redju stolicu. Aminogold sam koristio pre nekih 10 godina i od tada sam na patentu i nutriplusu a probao sam i druge i s ova dva sam najzadovoljniji. Tovljenike koji su vise povukli na jorksir hranim patentom a landrase nutriplusom to mi se pokazalo dobro. Obavezno gledaj datum na vreci, ili jos bolje po mirisu, jer znaju lopovi nekada da zapakuju stari premiks kome prosao rok u nove vrece. Tako nesto jedino patent ne radi to sam siguran 100%...za ostale nisam siguran imam dosta iskustva s tim...

nesko2563
10-05-17, 11:08
Da li ici sojina pogaca i suncokretova sacma ili izbaciti suncokretovu sacmu i ici sa povecanim udelom sojine pogace? Da li kombinacija ova dva izvora proteina ili samo jedan?

prof. dr. Seljak
10-05-17, 13:05
Sa dobrim premiksom je uvek bolja varijanta oba. Suncokretova sačma je bogata sa aminikiselinama sa sumporom i dobra su dopuna pre svega lizinu koga ima u sojinim prerađevinama, plus pojeftinjuje smešu i ne smanjuje proizvodne pokazatelje i povećava profit.

tile 1977
10-05-17, 13:23
Sa dobrim premiksom je uvek bolja varijanta oba. Suncokretova sačma je bogata sa aminikiselinama sa sumporom i dobra su dopuna pre svega lizinu koga ima u sojinim prerađevinama, plus pojeftinjuje smešu i ne smanjuje proizvodne pokazatelje i povećava profit.
Mislite za tovljenike ili za krmace?

crni gruja
10-05-17, 14:12
Kombinacija sa suncokretovom sacmom dajem tovljenicima i krmacama dojarama 7%i nema nikakvih problema u podne mimo hrane dajem u repin rezanac

prof. dr. Seljak
10-05-17, 15:12
I za jedne i druge. U periodu suprasnosti suncokretova sačma može biti glavno proteinsko hranivo za krmače, pa čak i jedino. Za tovljenike od 6-8% i nema nikakvih razlika u prirastu i konverziji, a štedi se oko 4-5 kg sojine sačme. Ja stavljam i u grover kod prasadi od 12-25 kg, do 5% al mora da bude kvalitetna, bez užeglosti i mikotoksina.

nesko2563
16-05-17, 19:13
Da li je neko u medjuvremenu poceo da kupuje isv premikse? Razmisljam da probam umesto patenta

tile 1977
16-05-17, 21:30
Da li je neko u medjuvremenu poceo da kupuje isv premikse? Razmisljam da probam umesto patentaA sta mislis o Sandersu? Meni jedan drug pocinje da radi za njih pa mi nudi za prasice oko 72rsd/kg a za 25-50kg oko 32rsd.

nesko2563
16-05-17, 22:01
Koristio skoro godinu dana i nije baš ni loš a nije ni nešto ekstra. Ispod patenta u svakom slučaju. Bilo je na ovoj temi već par reči o kvalitetu i siromašnom sadržaju.
Mene ISV jako zanima i ako ima neko da kupuje njihove premikse neka se javi.

coci064
16-05-17, 23:36
Patent je za sad broj jedan.

tile 1977
26-07-17, 16:52
Jesi probao isv

Koristio skoro godinu dana i nije baš ni loš a nije ni nešto ekstra. Ispod patenta u svakom slučaju. Bilo je na ovoj temi već par reči o kvalitetu i siromašnom sadržaju.
Mene ISV jako zanima i ako ima neko da kupuje njihove premikse neka se javi.

Послато са Coolpad E501_EU уз помоћ Тапатока

lovac luka
26-07-17, 21:58
Kolege posmatram neke prijatelje sto hrane svinje

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока

lovac luka
26-07-17, 22:03
Kolege posmatram neke prijatelje sto hrane svinje

Alternativnim hranivima
Mleveni suvi hleb
Sirak metlas zrno
Jecam
I posole onim minazelom i mirisima (stimulan) isl
Znaci osnova je okoren hleb koji melju i dodaju sirak i jecam
A recept je
70kg hleba
20kg sirka
10kg jecma
Meni to izgleda sasavo ali evo vec par godina oni tako rade

nesko2563
27-07-17, 00:02
Jesi probao isv

Послато са Coolpad E501_EU уз помоћ Тапатока

Nisam ni ja a ni moje svinje. :lol:
Salu na stranu, nemam u okolini gde da ga kupim pa sam i odustao. Ima dana...

nadalj#
28-07-17, 21:46
Ima u Nadalju,SOJA-GOLD Nedeljkovic,to ti je prekim drumom oko 15 km.

bojcetic
28-07-17, 23:57
@luka
Jedina fora je gde naci 70kg hleba po damping ceni...^-^

tile 1977
29-07-17, 22:08
Meni je bio jedan iz Nadalja,Soja-gold da ponudi ISV i pogacu pa zato pitam kakav je ISV?

markojx
30-07-17, 07:14
koristio sam isv magnuum za tov uporedo sa saumanom nije bilo razlike jako ga dobro svinje jedu ima jak miris po meni preterano slobodno uzmi nema greske

tomanic
15-08-17, 10:12
I ja bih rado probao ISV premikse ali ih nema u mom kraju.
Evo moje recepture sa suprasne krmace i nazmice... sta misle iskusni svinjari:
kukuruz 30
pšen. stono brašno 30
tritikal 25.5
sojina sačma 5
aktiprot 5
stočni kvasac 1
premiks 3.5?

coci064
15-08-17, 10:56
Smanji stocno povecaj kukuruz. Sta je aktiprot?

nesko2563
15-08-17, 13:09
Kukuruz digni na 50 a stocno smanji na 10. Mora da kenjaju kao grlice.

Moje veci deo suprasnosti dobijaju kukuruz 60 30 jecma malo kvasci i malo vitamina sa kalcijumom. Ne ugoje se ne kaliraju a i nista im ne fali. Zadnji mesec pojacam hranu i sve dobro.

tomanic
15-08-17, 13:20
Aktiprot je sporedni proizvod industrije alkoholnog vrenja, ima priblizno 32% proteina, 0,6% lizina... kazu da je izuzetno svarljiv, evo link http://www.actiprot.at/download/2016_en_futtermittelfolder.pdf a stocno ne bih smanjivao dok god ima prihvatljivu cenu, mislim da ovakav obrok ima dovoljno i energije i proteina.

crni gruja
15-08-17, 14:51
Aktiprot.. gde ga kod nas kupujes kont tel. ako imas,i koja je cena

ta Peera
15-08-17, 16:34
Actiprot je 45 din/kg
Kažu , da se daje pola sojine sačme a pola actiprota u ishrani tovljenika

nesko2563
15-08-17, 18:13
Cini mi se da su sojini proteini brze svarljivi od proteina zitarica. Dzabe sto ih ima u dobrom procentu kad ne mogu da se iskoriste skroz

tomanic
16-08-17, 10:03
Aktiprot.. gde ga kod nas kupujes kont tel. ako imas,i koja je cena

Ja sam u Republici Srpskoj, kod nas ga uvozi "Savimix" iz Bijeljine, ne znam ko uvozi u Srbiju.

kuka9
17-08-17, 23:12
Aktiprot je sporedni proizvod industrije alkoholnog vrenja, ima priblizno 32% proteina, 0,6% lizina... kazu da je izuzetno svarljiv, evo link http://www.actiprot.at/download/2016_en_futtermittelfolder.pdf a stocno ne bih smanjivao dok god ima prihvatljivu cenu, mislim da ovakav obrok ima dovoljno i energije i proteina.

aktiprot nije losa stvar al samo u vreme velike cene soj sacme,ima ga u lira mixu,sa 30 kg mekinja ces imati konverziju 5 prema 1,tako da se to ne isplati u prvoj fazi tova 5kg u drugoj 7 i to je ok.

tomanic
18-08-17, 10:31
Aktiprot i ne koristim vise od 4-5% u smesama za tovne svinje, a stocno ubacujem u smese za suprasne krmace i nazimice 30%, u tovu ga ne ubacujem nikako.

djjova
18-08-17, 17:46
Ko prodaje taj Aktiprot?

ta Peera
18-08-17, 18:43
Liramix iz Iriga , ali koliko sam čuo trenutno je zatvoren , zašto.... ^-^ ????

crni gruja
18-08-17, 22:17
Zvao juce Liramix , ima Aktiprot 41.20 din. sa pdv na pakovanje 40/1

putin
18-08-17, 22:24
Зна ли неко ко је власник Лирамикса?

lovac luka
19-08-17, 00:29
@luka
Jedina fora je gde naci 70kg hleba po damping ceni...^-^
Hleb dobijaju dzaba, ali pod uslovom da sve odnesu par puta sam isao sa njima po hleb bude pune dve nasicanke sa duplim stranicama negde oko 8000 vekni
Nekad i nemoze da stane
Stvar je sto moras sve odneti nedeljom pre podne kad pekara neradi.
Mene u stvari zanima jel jos iko to probao?
Daleko od toga da mislim da kvalitet tovljenika bude dobar,ali to su svinje za utovar

Shale
20-08-17, 21:09
Liramix iz Iriga , ali koliko sam čuo trenutno je zatvoren , zašto.... ^-^ ????

Lirumix je kupio DEM Kulpin...

German hunting terrier | Jagdterrier